Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1997

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1997
19951999
Data22 lutego - 1 marca 1997
GospodarzNorwegia Trondheim
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-90
Finlandia Janne Ahonen
konkurs indywidualny
na skoczni K-120
Japonia Masahiko Harada
konkurs drużynowy
na skoczni K-120
 Finlandia
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Finlandia

Zawody w skokach narciarskich na XXVIII Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym odbyły się w dniach 22 lutego - 1 marca 1997 w norweskim Trondheim. Złote medale w zawodach indywidualnych wywalczyli Fin Janne Ahonen (skocznia normalna) i Japończyk Masahiko Harada (skocznia duża). W zawodach drużynowych triumfowali Finowie.

Wyniki

Konkurs indywidualny na skoczni K-90 (22.02.1997)

MZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Punkty
1.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia95,098,5263,5
2.Harada, MasahikoMasahiko Harada Japonia99,098,0258,5
3.Goldberger, AndreasAndreas Goldberger Austria96,094,0257,0
4.Funaki, KazuyoshiKazuyoshi Funaki Japonia95,594,0256,0
5.Mateja, RobertRobert Mateja Polska94,598,5254,0
6.Mollard, DidierDidier Mollard Francja96,593,0253,5
7.Freiholz, SylvainSylvain Freiholz Szwajcaria95,095,0253,0
8.Saitō, HiroyaHiroya Saitō Japonia94,096,0252,5
9.Dessum, NicolasNicolas Dessum Francja96,094,0252,0
9.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria95,093,0252,0
11.Soininen, JaniJani Soininen Finlandia94,094,5250,5
12.Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia93,093,5247,0
12.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria94,592,5247,0
14.Małysz, AdamAdam Małysz Polska91,095,5246,0
15.Bredesen, EspenEspen Bredesen Norwegia98,086,5243,5
15.Holseter, SturleSturle Holseter Norwegia96,089,0243,5
17.Steinauer, MarcoMarco Steinauer Szwajcaria95,088,5242,5
18.Skupień, WojciechWojciech Skupień Polska90,093,5239,5
19.Horngacher, StefanStefan Horngacher Austria93,590,0236,0
19.Reuteler, BrunoBruno Reuteler Szwajcaria92,089,5236,0
21.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria90,590,5234,5
22.Thoma, DieterDieter Thoma Niemcy100,099,0[1]233,0
23.Gay, JérômeJérôme Gay Francja91,589,0232,5
24.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia94,085,0232,0
25.Laitinen, MikaMika Laitinen Finlandia93,587,5231,0
26.Jäkle, HansjörgHansjörg Jäkle Niemcy96,084,5229,5
27.Nikkola, Ari-PekkaAri-Pekka Nikkola Finlandia93,584,0229,0
28.Lie, HåvardHåvard Lie Norwegia92,587,0223,5
29.Kołmakow, AleksandrAleksandr Kołmakow Kazachstan91,085,0220,5
30.Sucháček, JakubJakub Sucháček Czechy95,574,5201,0
31.Peterka, PrimožPrimož Peterka Słowenia89,0114,5
32.Meglič, RobertRobert Meglič Słowenia89,0114,0
33.Křenek, RomanRoman Křenek Czechy89,5112,5
33.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy88,5112,5
35.Cecon, RobertoRoberto Cecon Włochy88,0112,0
36.Reichel, FrankFrank Reichel Niemcy88,0111,5
37.Žonta, PeterPeter Žonta Słowenia87,0109,0
38.Křenek, RobertRobert Křenek Czechy85,5106,0
39.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja85,5105,5
40.Suda, KenjiKenji Suda Japonia85,5105,0
41.Chamidulin, ArturArtur Chamidulin Rosja84,0103,0
42.Kahánek, JaroslavJaroslav Kahánek Czechy84,0102,5
42.Johansson, FredrikFredrik Johansson Szwecja84,0102,5
44.Długopolski, KrystianKrystian Długopolski Polska83,5102,0
45.Radelj, JureJure Radelj Słowenia82,097,5
46.Gajduk, PawiełPawieł Gajduk Kazachstan82,597,0
47.Siniauski, AlaksandrAlaksandr Siniauski Białoruś80,595,5
48.Lunardi, IvanIvan Lunardi Włochy79,092,5
49.Chevalier-Girod, LucasLucas Chevalier-Girod Francja79,090,0
50.Halvardsson, JanJan Halvardsson Szwecja79,089,0
51.Westberg, JonasJonas Westberg Szwecja77,086,0
52.Filimonow, StanisławStanisław Filimonow Kazachstan76,584,0
53.Bielčík, MariánMarián Bielčík Słowacja88,5[1]82,0
54.Czełowienko, DmitrijDmitrij Czełowienko Rosja73,576,5
55.Fröier, RickardRickard Fröier Szwecja73,075,0
56.Wołkow, AleksandrAleksandr Wołkow Rosja70,570,0
57.Kozłow, IwanIwan Kozłow Ukraina70,067,5
58.Korobow, AleksandrAleksandr Korobow Kazachstan63,552,0

Konkurs indywidualny na skoczni K-120 (01.03.1997)

MZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Punkty
1.Harada, MasahikoMasahiko Harada Japonia124,0128,0252,1
2.Thoma, DieterDieter Thoma Niemcy121,5124,0244,9
3.Freiholz, SylvainSylvain Freiholz Szwajcaria117,5123,5237,3
4.Nikkola, Ari-PekkaAri-Pekka Nikkola Finlandia120,0120,0235,5
5.Dessum, NicolasNicolas Dessum Francja117,5122,5234,5
6.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia119,0119,5234,3
7.Soininen, JaniJani Soininen Finlandia114,5125,0233,1
8.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia111,5126,5231,9
9.Lie, HåvardHåvard Lie Norwegia125,5115,5231,3
10.Funaki, KazuyoshiKazuyoshi Funaki Austria117,5119,0230,2
11.Saitō, HiroyaHiroya Saitō Japonia113,5122,5228,3
12.Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia123,0112,0227,0
13.Peterka, PrimožPrimož Peterka Słowenia117,0119,0226,8
14.Horngacher, StefanStefan Horngacher Austria119,5112,0218,2
15.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy107,5119,5208,6
16.Mateja, RobertRobert Mateja Polska114,0110,5204,6
17.Reuteler, BrunoBruno Reuteler Szwajcaria114,0110,5202,1
18.Kołmakow, AleksandrAleksandr Kołmakow Kazachstan113,0107,5196,4
19.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria105,0114,0194,7
20.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja116,0103,0193,7
21.Mollard, DidierDidier Mollard Francja111,5109,5189,8
22.Jäkle, HansjörgHansjörg Jäkle Niemcy109,0107,5189,2
23.Laitinen, MikaMika Laitinen Finlandia113,0106,0187,2
24.Vrhovnik, BlažBlaž Vrhovnik Słowenia107,0110,5187,0
25.Duffner, ChristofChristof Duffner Niemcy107,0106,0180,9
26.Sucháček, JakubJakub Sucháček Czechy107,5103,5177,3
27.Meglič, RobertRobert Meglič Słowenia109,0101,0176,0
28.Sakala, JaroslavJaroslav Sakala Czechy107,0100,0171,6
29.Gay, JérômeJérôme Gay Francja105,0100,0167,0
30.Chevalier-Girod, LucasLucas Chevalier-Girod Francja106,595,0157,2
31.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria105,088,0
32.Steinauer, MarcoMarco Steinauer Szwajcaria105,087,5
33.Cecon, RobertoRoberto Cecon Włochy103,585,8
34.Bredesen, EspenEspen Bredesen Norwegia103,585,3
35.Ingebrigtsen, TommyTommy Ingebrigtsen Norwegia101,580,7
36.Małysz, AdamAdam Małysz Polska101,080,3
37.Ottesen, LasseLasse Ottesen Norwegia99,577,1
38.Skupień, WojciechWojciech Skupień Polska99,576,6
39.Křenek, RomanRoman Křenek Czechy100,076,5
39.Matura, JanJan Matura Czechy100,076,5
41.Wołkow, AleksandrAleksandr Wołkow Rosja99,076,2
42.Czełowienko, DmitrijDmitrij Czełowienko Rosja98,574,8
43.Kozłow, IwanIwan Kozłow Ukraina96,067,3
44.Žonta, PeterPeter Žonta Słowenia95,066,5
45.Gajduk, PawiełPawieł Gajduk Kazachstan93,564,3
46.Kruczek, ŁukaszŁukasz Kruczek Polska91,560,7
47.Goldberger, AndreasAndreas Goldberger Austria90,558,4
48.Korobow, AleksandrAleksandr Korobow Kazachstan91,558,2
49.Bielčík, MariánMarián Bielčík Słowacja92,058,1
50.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria89,057,2
51.Johansson, FredrikFredrik Johansson Szwecja88,053,9
52.Chamidulin, ArturArtur Chamidulin Rosja84,046,2
53.Siniauski, AlaksandrAlaksandr Siniauski Białoruś83,043,9
54.Westberg, JonasJonas Westberg Szwecja79,033,7
55.Halvardsson, JanJan Halvardsson Szwecja76,526,2
56.Filimonow, StanisławStanisław Filimonow Kazachstan70,017,0
57.Fröier, RickardRickard Fröier Szwecja72,016,6
58.Lunardi, IvanIvan Lunardi Włochy69,513,6

Konkurs drużynowy na skoczni K120 (27.02.1997)

MiejsceKrajZawodnikSkok 1Skok 2Wynik punktowyNota zespołu
1. FinlandiaAri-Pekka Nikkola121,0120,5238,7955,3
Jani Soininen126,5123,5253,5
Mika Laitinen116,5123,0232,1
Janne Ahonen114,5123,0231,0
2. JaponiaKazuyoshi Funaki127,5118,0247,4905,0
Takanobu Okabe114,5109,0203,8
Masahiko Harada115,5125,5237,8
Hiroya Saitō120,0110,0216,0
3. NiemcyChristof Duffner108,5108,5188,6845,6
Martin Schmitt116,5111,0208,0
Hansjörg Jäkle110,0113,0201,4
Dieter Thoma129,5120,0247,6
4. AustriaStefan Horngacher111,0109,5196,9840,9
Martin Höllwarth116,5100,5191,1
Andreas Widhölzl119,5114,5223,2
Andreas Goldberger117,0119,5229,7
5. NorwegiaHåvard Lie122,099,5196,7799,0
Roar Ljøkelsøy111,0100,0179,3
Espen Bredesen110,0117,5212,0
Lasse Ottesen112,5115,0211,0
6. SłoweniaRobert Meglič113,0112,0205,0791,1
Blaž Vrhovnik116,599,5184,3
Peter Žonta100,5107,0170,5
Primož Peterka121,5117,0231,3
7. FrancjaJérôme Gay102,0103,5167,4750,7
Lucas Chevalier-Girod104,598,5159,4
Didier Mollard104,5108,5180,4
Nicolas Dessum121,5123,5243,5
8. SzwajcariaAndreas Küttel110,5102,0180,5733,2
Bruno Reuteler119,593,0179,5
Marco Steinauer97,0105,0159,1
Sylvain Freiholz111,0118,5214,1
9. CzechyJan Matura117,5110,5202,9693,8
Roman Křenek98,597,5144,3
Jaroslav Sakala100,5107,5173,9
Jakub Sucháček102,5106,5172,7
10. PolskaKrystian Długopolski92,593,0126,9641,6
Robert Mateja118,588,5169,6
Wojciech Skupień100,5104,5165,5
Adam Małysz106,5105,5179,6
11. KazachstanStanisław Filimonow89,588,5110,4517,2
Aleksandr Korobow88,579,086,0
Pawieł Gajduk95,098,0143,9
Aleksandr Kołmakow103,0107,5176,9
12. RosjaWalerij Stolarow102,5103,0165,9516,0
Artur Chamidulin95,087,0115,1
Aleksandr Wołkow87,085,099,1
Dmitrij Czełowienko91,099,5135,9
13. SzwecjaRickard Fröier86,579,584,8309,4
Jonas Westberg72,076,550,8
Jan Halvardsson88,581,094,6
Fredrik Johansson77,087,079,2

Przypisy

  1. a b Skok zakończony upadkiem.

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie