Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999
19972001
Data21 - 26 lutego 1999
GospodarzAustria Ramsau,
Bischofshofen
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni K-120
Niemcy Martin Schmitt
konkurs indywidualny
na skoczni K-90
Japonia Kazuyoshi
Funaki
konkurs drużynowy
na skoczni K-120
 Niemcy
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Niemcy

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999 – zawody w skokach narciarskich, rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 1999 na skoczniach w Ramsau (K-90) i Bischofshofen (K-120).

Tytuł mistrza świata na skoczni normalnej zdobył Kazuyoshi Funaki, który wyprzedził dwóch swoich rodaków – Hideharu Miyahirę, który zdobył srebrny medal oraz Masahiko Haradę, który był trzeci. Na obiekcie dużym triumfował Martin Schmitt, drugie miejsce zajął jego rodak Sven Hannawald, a trzeci był Japończyk Hideharu Miyahira. W konkursie drużynowym zwycięstwo osiągnęli reprezentanci Niemiec, którzy pokonali Japończyków i Austriaków.

W 1999 roku po raz 29. skoczkowie narciarscy startowali w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Mistrzostwa świata w Ramsau rozgrywane były po raz pierwszy.

Wyniki

Konkurs indywidualny na skoczni K-120 (21.02.1999)

MiejsceZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Punkty
1.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy126,0129,5263,4
2.Hannawald, SvenSven Hannawald Niemcy127,0127,0261,7
3.Miyahira, HideharuHideharu Miyahira Japonia125,5128,0258,8
4.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia123,5126,0254,1
5.Funaki, KazuyoshiKazuyoshi Funaki Japonia122,0125,5251,5
6.Harada, MasahikoMasahiko Harada Japonia119,5126,5246,8
7.Horngacher, StefanStefan Horngacher Austria120,0123,5240,3
8.Thoma, DieterDieter Thoma Niemcy119,0123,0237,6
9.Saitō, HiroyaHiroya Saitō Japonia117,0118,5226,9
10.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia115,0118,5222,3
11.Dessum, NicolasNicolas Dessum Francja108,5122,5213,8
12.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria111,0117,5210,8
13.Schwarzenberger, ReinhardReinhard Schwarzenberger Austria115,0113,5210,3
14.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria112,0114,0205,3
15.Žonta, PeterPeter Žonta Słowenia110,0112,5197,5
16.Freiholz, SylvainSylvain Freiholz Szwajcaria112,0109,5197,2
17.Brenden, KristianKristian Brenden Norwegia113,0109,5196,0
18.Duffner, ChristofChristof Duffner Niemcy112,0110,0194,1
19.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia110,0109,5192,1
20.Fras, DamjanDamjan Fras Słowenia114,0106,0191,5
21.Cecon, RobertoRoberto Cecon Włochy107,5109,5187,6
22.Reuteler, BrunoBruno Reuteler Szwajcaria109,5108,0187,5
23.Laitinen, MikaMika Laitinen Finlandia106,5109,5184,3
24.Ingebrigtsen, TommyTommy Ingebrigtsen Norwegia107,0109,0183,8
25.Mateja, RobertRobert Mateja Polska109,5105,0182,1
26.Kobielew, WalerijWalerij Kobielew Rosja107,5108,0181,9
27.Alborn, AlanAlan Alborn Stany Zjednoczone109,0101,0173,0
28.Sucháček, JakubJakub Sucháček Czechy105,5101,5166,1
29.Jåfs, KristofferKristoffer Jåfs Szwecja105,098,5158,8
30.Kantee, VilleVille Kantee Finlandia107,594,0152,7
31.Radelj, JureJure Radelj Słowenia102,581,0
32.Kruczek, ŁukaszŁukasz Kruczek Polska100,077,0
33.Soininen, JaniJani Soininen Finlandia100,576,9
34.Doležal, MichalMichal Doležal Czechy100,076,5
35.Ottesen, LasseLasse Ottesen Norwegia99,575,6
36.Peterka, PrimožPrimož Peterka Słowenia95,566,9
37.Małysz, AdamAdam Małysz Polska95,066,0
37.Vellar, MassimoMassimo Vellar Włochy95,066,0
39.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja94,064,7
40.Lunardi, IvanIvan Lunardi Włochy94,564,6
41.Chevalier-Girod, LucasLucas Chevalier-Girod Francja94,063,7
42.Steinauer, MarcoMarco Steinauer Szwajcaria93,062,4
42.Pšenko, MichalMichal Pšenko Słowacja93,062,4
44.Johansson, FredrikFredrik Johansson Szwecja91,058,3
45.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja91,057,8
46.Doran, BrendanBrendan Doran Stany Zjednoczone89,053,7
47.Gajduk, PawiełPawieł Gajduk Kazachstan88,552,8
48.Janda, JakubJakub Janda Czechy90,050,0
49.Bachleda, MarcinMarcin Bachleda Polska88,048,4
50.Jiroutek, JakubJakub Jiroutek Czechy86,046,8
51.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria85,046,0
52.Pedersen, GlynnGlynn Pedersen Kanada84,044,2
53.Filimonow, StanisławStanisław Filimonow Kazachstan83,042,9
54.Chamidulin, ArturArtur Chamidulin Rosja83,540,3
55.Fröier, RickardRickard Fröier Szwecja82,037,6
56.Wołkow, AleksandrAleksandr Wołkow Rosja82,537,0
57.Kafka, FilipFilip Kafka Słowacja81,035,3
58.Yong-jik, ChoiChoi Yong-jik Korea Południowa75,528,4
59.Połunin, MaksimMaksim Połunin Kazachstan72,021,1
60.Mikitinez, JoiriJoiri Mikitinez Ukraina70,518,4
61.Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa70,017,0
62.Czwykow, DmitrijDmitrij Czwykow Kazachstan70,012,5
63.Uram, MatejMatej Uram Słowacja68,09,4
64.Bylund, MattiasMattias Bylund Szwecja67,08,6
65.Diadulia, AlaksandrAlaksandr Diadulia Białoruś68,07,4
66.Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa68,06,9
67.Bobrow, SiarhiejSiarhiej Bobrow Białoruś55,00,0

Konkurs drużynowy na skoczni K-120 (23.02.1999)

MiejsceKrajZawodnikSkok 1Skok 2Wynik punktowyNota zespołu
1.Gold medal with cup.svg Niemcy NiemcySven Hannawald132,5137,0249,6988,9
Christof Duffner126,0125,5222,2
Dieter Thoma136,0127,0270,9
Martin Schmitt122,0124,5246,2
2.Silver medal with cup.svg Japonia JaponiaNoriaki Kasai114,5134,0245,3987,0
Hideharu Miyahira129,0130,0270,7
Masahiko Harada130,0125,0263,0
Kazuyoshi Funaki110,0115,0208,0
3.Bronze medal with cup.svg Austria AustriaAndreas Widhölzl131,0130,0268,3905,5
Martin Höllwarth122,0123,5243,9
Reinhard Schwarzenberger113,5121,0224,6
Stefan Horngacher111,597,5168,7
4.Finlandia FinlandiaVille Kantee117,5119,5224,1855,7
Jani Soininen116,5121,5226,9
Mika Laitinen110,5105,0184,4
Janne Ahonen123,0110,5220,3
5.Słowenia SłoweniaDamjan Fras121,0127,5241,8762,3
Jure Radelj89,0104,0136,9
Primož Peterka120,0101,5197,7
Peter Žonta114,5103,5185,9
6.Norwegia NorwegiaRoar Ljøkelsøy115,5122,0229,0707,1
Morten Ågheim103,0105,5169,8
Tommy Ingebrigtsen115,068,0118,9
Kristian Brenden117,5100,5189,4
7.Czechy CzechyMichal Doležal101,5117,0189,3639,5
Jakub Jiroutek90,092,0112,6
Jakub Janda97,593,0133,4
Jakub Sucháček122,5104,0204,2
8.Szwajcaria SzwajcariaAndreas Küttel100,5105,5165,3559,8
Marco Steinauer106,094,0151,5
Bruno Reuteler113,596,5173,5
Sylvain Freiholz82,075,569,5
9.Polska PolskaWojciech Skupień96,5100,5147,1549,2
Adam Małysz105,5102,0166,5
Łukasz Kruczek88,088,5106,2
Robert Mateja93,095,0129,4
10.Rosja RosjaAleksandr Wołkow84,0108,0134,6548,8
Artur Chamidulin94,094,5126,8
Dmitrij Wasiljew100,086,0119,8
Walerij Kobielew105,0102,0167,6
11.Szwecja SzwecjaMattias Bylund64,568,014,5312,5
Rickard Fröier98,0101,0150,7
Fredrik Johansson82,077,567,6
Kristoffer Jåfs82,586,579,7
12.Kazachstan KazachstanMaksim Połunin77,075,560,5200,1
Dmitrij Czwykow92,068,069,5
Pawieł Gajduk71,075,543,2
Stanisław Filimonow67,068,526,9

Konkurs indywidualny na skoczni K-90 (26.02.1999)

MiejsceZawodnikPaństwoSkok 1Skok 2Punkty
1.Funaki, KazuyoshiKazuyoshi Funaki Japonia96,094,0255,0
2.Miyahira, HideharuHideharu Miyahira Japonia95,593,5253,5
3.Harada, MasahikoMasahiko Harada Japonia98,094,0252,0
4.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia94,093,0249,0
5.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia95,092,0247,5
5.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria94,592,0247,5
7.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy96,092,0247,0
8.Hannawald, SvenSven Hannawald Niemcy95,089,5237,0
9.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria95,089,0236,0
10.Schwarzenberger, ReinhardReinhard Schwarzenberger Austria92,586,5229,5
11.Sucháček, JakubJakub Sucháček Czechy94,086,0229,0
12.Ingebrigtsen, TommyTommy Ingebrigtsen Norwegia92,586,5226,5
13.Kantee, VilleVille Kantee Finlandia90,086,0222,0
14.Brenden, KristianKristian Brenden Norwegia91,085,5221,5
14.Duffner, ChristofChristof Duffner Niemcy93,584,5221,5
16.Horngacher, StefanStefan Horngacher Austria98,091,0221,0
16.Thoma, DieterDieter Thoma Niemcy92,086,0221,0
18.Laitinen, MikaMika Laitinen Finlandia89,585,5220,5
19.Dessum, NicolasNicolas Dessum Francja90,585,5219,5
19.Žonta, PeterPeter Žonta Słowenia91,084,5219,5
21.Urh-Zupan, PrimožPrimož Urh-Zupan Słowenia88,586,5219,0
22.Ottesen, LasseLasse Ottesen Norwegia89,582,0212,0
22.Peterka, PrimožPrimož Peterka Słowenia89,582,0212,0
22.Mateja, RobertRobert Mateja Polska87,584,5212,0
25.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia88,583,0211,0
26.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria87,084,0210,5
27.Fras, DamjanDamjan Fras Słowenia90,082,0209,5
27.Małysz, AdamAdam Małysz Polska89,581,5209,5
29.Soininen, JaniJani Soininen Finlandia91,079,0208,5
30.Chevalier-Girod, LucasLucas Chevalier-Girod Francja87,081,0203,0
31.Doležal, MichalMichal Doležal Czechy87,081,0203,0
32.Reuteler, BrunoBruno Reuteler Szwajcaria86,5107,5
33.Freiholz, SylvainSylvain Freiholz Szwajcaria87,0107,0
33.Janda, JakubJakub Janda Czechy86,5107,0
35.Jussilainen, RistoRisto Jussilainen Finlandia86,0106,0
36.Cecon, RobertoRoberto Cecon Włochy86,0105,5
36.Kobielew, WalerijWalerij Kobielew Rosja86,0105,5
38.Lunardi, IvanIvan Lunardi Włochy84,0102,0
39.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria84,0101,0
40.Alborn, AlanAlan Alborn Stany Zjednoczone81,596,0
41.Jåfs, KristofferKristoffer Jåfs Szwecja81,595,0
41.Skupień, WojciechWojciech Skupień Polska81,595,0
41.Kruczek, ŁukaszŁukasz Kruczek Polska81,095,0
44.Chamidulin, ArturArtur Chamidulin Rosja82,094,5
44.Yong-jik, ChoiChoi Yong-jik Korea Południowa81,594,5
44.Kafka, FilipFilip Kafka Słowacja82,594,5
47.Vellar, MassimoMassimo Vellar Włochy80,593,5
48.Pšenko, MichalMichal Pšenko Słowacja81,093,0
48.Połunin, MaksimMaksim Połunin Kazachstan80,593,0
50.Gajduk, PawiełPawieł Gajduk Kazachstan80,092,5
51.Jiroutek, JakubJakub Jiroutek Czechy80,592,0
51.Johansson, FredrikFredrik Johansson Szwecja80,092,0
53.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja80,091,5
54.Czwykow, DmitrijDmitrij Czwykow Kazachstan79,591,0
55.Fröier, RickardRickard Fröier Szwecja79,086,5
56.de Groot, NielsNiels de Groot Holandia78,585,5
57.Uram, MatejMatej Uram Słowacja77,585,0
58.Wołkow, AleksandrAleksandr Wołkow Rosja76,584,5
59.Doran, BrendanBrendan Doran Stany Zjednoczone76,584,0
60.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja78,083,0
61.Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa75,082,0
62.Pedersen, GlynnGlynn Pedersen Kanada77,081,5
63.Filimonow, StanisławStanisław Filimonow Kazachstan75,079,0
64.Mikitinez, JoiriJoiri Mikitinez Ukraina73,075,5
64.Hyun-ki, KimKim Hyun-ki Korea Południowa73,075,5
66.Diadulia, AlaksandrAlaksandr Diadulia Białoruś71,572,0
67.Bylund, MattiasMattias Bylund Szwecja70,570,5
68.Bobrow, SiarhiejSiarhiej Bobrow Białoruś66,557,5
69.Nikkel, JeroenJeroen Nikkel Holandia64,553,5

Bibliografia

Media użyte na tej stronie