Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011
20092013
ilustracja
Data25 lutego5 marca 2011
GospodarzNorwegia Oslo
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106
Austria Thomas
Morgenstern
konkurs indywidualny
na skoczni HS 134
Austria Gregor
Schlierenzauer
konkurs drużynowy
na skoczni HS 106
 Austria
konkurs drużynowy
na skoczni HS 134
 Austria
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106
Austria Daniela Iraschko
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Austria

Zawody w skokach narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011 odbyły się w dniach 25 lutego5 marca 2011 roku w Oslo. Na skoczniach Midtstubakken i Holmenkollbakken zostało rozegranych pięć konkurencji – trzy indywidualne (konkursy mężczyzn na obiektach HS106 i HS134 oraz konkurs kobiet na obiekcie HS106) oraz dwie drużynowe (skoki mężczyzn na obiektach HS106 i HS134). Indywidualnie złote medale zdobyli: Thomas Morgenstern i Daniela Iraschko na skoczni HS106 oraz Gregor Schlierenzauer na skoczni HS134. Drużynowe mistrzostwo mężczyzn na obu skoczniach zdobyła reprezentacja Austrii.

(c) Tadeusz Mieczyński, CC BY-SA 3.0
Thomas Morgenstern, Simon Ammann i Gregor Schlierenzauer – medaliści konkursu indywidualnego na dużej skoczni

Przed mistrzostwami

Tytułu sprzed dwóch lat bronili: Wolfgang Loitzl (mistrz na skoczni normalnej), Andreas Küttel (mistrz na skoczni dużej), Lindsey Van (mistrzyni kobiet) oraz drużyna Austriaków (mistrzowie w drużynie na skoczni dużej).

Obiekty

Trzy spośród pięciu konkursów (konkurs indywidualny mężczyzn i kobiet oraz drużynowy mężczyzn) skoków narciarskich podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011 odbyły się na skoczni normalnej (HS106) w Oslo, zwanej Midtstubakken. Pozostałe dwa konkursy (indywidualny i drużynowy mężczyzn) zostały przeprowadzone na dużym obiekcie (HS134), znajdującym się na arenie Holmenkollbakken.

Nazwa skoczniMiastoPunkt konstrukcyjnyWielkość skoczniRekord skoczni[a]
MidtstubakkenNorwegia OsloK-95HS 1060108,5 m, Polska Rafał Śliż (2010), Niemcy Felix Schoft (2010)[1]
Holmenkollbakken 14 march 2010.JPGHolmenkollbakkenNorwegia OsloK-120HS 1340142,5 m, Norwegia Anders Jacobsen (2011)[2]

Jury

Dyrektorem konkursów w skokach narciarskich na mistrzostwach świata w Oslo jest Torgeir Nordby oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata Walter Hofer. Asystentem Waltera Hofera jest, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym jest Eero Kuusinen, a jego asystentem Hubert Mathis.

W pierwszej z rozegranych konkurencji, którą były indywidualne skoki kobiet na obiekcie HS106, skład jury, oceniającego startujące zawodniczki, był następujący[3]:

  • Włochy Ezio Brigadoi (stanowisko A)
  • Szwecja Per Busk (stanowisko B)
  • Finlandia Mika Jukkara (stanowisko C)
  • Kanada Richard Grady (stanowisko D)
  • Niemcy Erik Stahlhut (stanowisko E)

W konkursie indywidualnym mężczyzn na skoczni HS106 styl skoków oceniali[4][5]:

  • Niemcy Erik Stahlhut (stanowisko A)
  • Norwegia Knut A. Bakken (stanowisko B)
  • Włochy Ezio Brigadoi (stanowisko C)
  • Szwecja Per Busk (stanowisko D)
  • Finlandia Mika Jukkara (stanowisko E)

W konkursie drużynowym mężczyzn na skoczni HS106 w skład jury weszli[6]:

  • Kanada Richard Grady (stanowisko A)
  • Niemcy Erik Stahlhut (stanowisko B)
  • Norwegia Knut A. Bakken (stanowisko C)
  • Włochy Ezio Brigadoi (stanowisko D)
  • Szwecja Per Busk (stanowisko E)

W konkursie indywidualnym mężczyzn na skoczni HS134 styl skoków oceniali[7][8]:

  • Włochy Ezio Brigadoi (stanowisko A)
  • Norwegia Knut A. Bakken (stanowisko B)
  • Finlandia Mika Jukkara (stanowisko C)
  • Kanada Richard Grady (stanowisko D)
  • Niemcy Erik Stahlhut (stanowisko E)

W konkursie drużynowym mężczyzn na skoczni HS134 w skład jury weszli[9]:

  • Niemcy Erik Stahlhut (stanowisko A)
  • Norwegia Knut A. Bakken (stanowisko B)
  • Włochy Ezio Brigadoi (stanowisko C)
  • Szwecja Per Busk (stanowisko D)
  • Finlandia Mika Jukkara (stanowisko E)

Medaliści

Mężczyźni

Konkurs indywidualny na skoczni HS106 (26.02.2011)

MedalImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
NiemcyNorwegiaWłochySzwecjaFinlandia
Nota łącznaStrata
Gold medal with cup.svgAustria Thomas Morgenstern101,5 m
73,0 pkt.
107,0 m
84,0 pkt.
19,019,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0
18,5 • 18,5 • 18,0 • 18,0 • 18,5
269,2 pkt.
Silver medal with cup.svgAustria Andreas Kofler99,5 m
69,0 pkt.
105,0 m
80,0 pkt.
18,018,0 • 18,0 • 18,0 • 18,0
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0
260,1 pkt.9,1 pkt.
Bronze medal with cup.svgPolska Adam Małysz97,5 m
65,0 pkt.
102,0 m
74,0 pkt.
18,518,0 • 18,0 • 18,5 • 18,5
19,019,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0
252,2 pkt.17,0 pkt.

Konkurs indywidualny na skoczni HS134 (03.03.2011)

MedalImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
WłochyNorwegiaFinlandiaKanadaNiemcy
Nota łącznaStrata
Gold medal with cup.svgAustria Gregor Schlierenzauer130,0 m
78,0 pkt.
134,5 m
86,1 pkt.
18,518,0 • 18,5 • 18,5 • 18,0
19,018,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0
277,5 pkt.
Silver medal with cup.svgAustria Thomas Morgenstern133,0 m
83,4 pkt.
131,0 m
79,8 pkt.
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0
18,519,0 • 18,5 • 18,5 • 18,5
277,2 pkt.0,3 pkt.
Bronze medal with cup.svgSzwajcaria Simon Ammann129,5 m
77,1 pkt.
134,5 m
86,1 pkt.
18,5 • 18,5 • 18,0 • 18,5 • 18,0
19,018,5 • 19,0 • 18,5 • 19,0
274,3 pkt.3,2 pkt.

Konkurs drużynowy na skoczni HS106 (27.02.2011)

MedalKrajImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
KanadaNiemcyNorwegiaWłochySzwecja
Nota łączna zawodnikaNota łączna drużynyStrata
Gold medal with cup.svg AustriaGregor Schlierenzauer105,0 m
80,0 pkt.
103,0 m
76 pkt.
18,5 • 18,0 • 18,5 • 17,5 • 17,0
16,0 • 17,0 • 16,5 • 17,5 • 17,0
128,4 pkt.
121,5 pkt.
1025,5 pkt.
Martin Koch105,5 m
81,0 pkt.
102,0 m
74 pkt.
18,5 • 19,0 • 19,0 • 19,5 • 18,5
18,518,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5
134,8 pkt.
124,0 pkt.
Andreas Kofler105,0 m
80,0 pkt.
103,5 m
77 pkt.
18,0 • 19,0 • 17,519,0 • 18,5
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,0
130,7 pkt.
124,0 pkt.
Thomas Morgenstern105,0 m
80,0 pkt.
108,0 m
86 pkt.
19,019,5 • 19,5 • 19,5 • 19,0
17,017,0 • 17,0 • 17,0 • 17,0
131,5 pkt.
130,6 pkt.
Silver medal with cup.svg NorwegiaAnders Jacobsen103,5 m
77,0 pkt.
102,5 m
75,0 pkt.
19,019,5 • 19,5 • 19,0 • 19,5
19,0 • 19,0 • 19,0 • 18,5 • 19,0
130,0 pkt.
122,5 pkt.
1000,0 pkt.25,5 pkt.
Bjørn Einar Romøren101,5 m
73,0 pkt.
100,5 m
71,0 pkt.
19,018,5 • 18,5 • 19,0 • 18,5
17,5 • 18,0 • 18,5 • 18,5 • 17,5
125,2 pkt.
117,3 pkt.
Anders Bardal105,5 m
81,0 pkt.
101,0 m
72,0 pkt.
18,519,0 • 18,5 • 19,0 • 19,0
19,018,5 • 19,0 • 18,5 • 18,5
133,4 pkt.
122,5 pkt.
Tom Hilde102,5 m
75,0 pkt.
102,5 m
75,0 pkt.
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,5 • 19,0
18,5 • 18,5 • 19,0 • 19,0 • 18,5
126,1 pkt.
123,5 pkt.
Bronze medal with cup.svg NiemcyMartin Schmitt104,5 m
79,0 pkt.
104,0 m
78,0 pkt.
17,018,0 • 17,5 • 18,0 • 17,5
18,0 • 18,517,5 • 18,5 • 18,5
126,5 pkt.
122,8 pkt.
968,2 pkt.57,3 pkt.
Michael Uhrmann101,0 m
72,0 pkt.
99,5 pkt.
69,0 pkt.
17,5 • 18,017,0 • 18,0 • 17,0
17,0 • 17,0 • 16,517,5 • 17,0
121,4 pkt.
112,9 pkt.
Michael Neumayer102,0 m
74,0 pkt.
102,5 m
75,0 pkt.
18,0 • 18,0 • 17,5 • 18,0 • 17,5
18,0 • 18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,0
123,3 pkt.
120,4 pkt.
Severin Freund105,0 m
80,0 pkt.
105,5 m
81,0 pkt.
18,5 • 19,0 • 18,5 • 19,5 • 19,0
11,012,0 • 11,5 • 12,0 • 12,0
131,5 pkt.
109,4 pkt.

Konkurs drużynowy na skoczni HS134 (05.03.2011)

MedalKrajImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
NiemcyNorwegiaWłochySzwecjaFinlandia
Nota łączna zawodnikaNota łączna drużynyStrata
Gold medal with cup.svg AustriaGregor Schlierenzauer125,5 m
120,0 pkt.

18,0 • 17,018,5 • 18,0 • 18,0120,0 pkt.500,0 pkt.
Martin Koch118,5 m
106,8 pkt.

17,5 • 17,0 • 17,5 • 17,0 • 17,0106,8 pkt.
Andreas Kofler141,0 m
132,2 pkt.

16,5 • 17,0 • 16,5 • 16,5 • 16,0132,2 pkt.
Thomas Morgenstern140,5 m
141,0 pkt.

18,5 • 19,0 • 18,5 • 18,5 • 19,0141,0 pkt.
Silver medal with cup.svg NorwegiaAnders Jacobsen120,5 m
107,1 pkt.

18,0 • 18,5 • 17,5 • 17,5 • 17,5107,1 pkt456,4 pkt.43,6 pkt.
Johan Remen Evensen119,0 m
104,0 pkt.

17,5 • 17,5 • 17,5 • 17,5 • 17,5104,0 pkt.
Anders Bardal127,5 m
119,9 pkt.

19,018,5 • 18,5 • 18,5 • 19,0119,9 pkt.
Tom Hilde127,5 m
125,4 pkt.

18,0 • 18,5 • 18,0 • 18,5 • 18,5125,4 pkt.
Bronze medal with cup.svg SłoweniaPeter Prevc109,0 m
87,9 pkt.

17,0 • 17,0 • 17,0 • 16,5 • 17,087,9 pkt.452,6 pkt.47,4 pkt.
Jurij Tepeš120,0 m
106,9 pkt.

17,518,0 • 17,5 • 18,0 • 17,5106,9 pkt.
Jernej Damjan127,5 m
117,2 pkt.

18,518,0 • 18,5 • 18,0 • 18,5117,2 pkt.
Robert Kranjec136,0 m
140,6 pkt.

18,5 • 19,0 • 19,5 • 19,0 • 19,0140,6 pkt.

Kobiety

Konkurs indywidualny na skoczni HS106 (25.02.2011)

MedalImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
WłochySzwecjaFinlandiaKanadaNiemcy
Nota łącznaStrata
Gold medal with cup.svgAustria Daniela Iraschko97,0 m
118,2 pkt.
97,0 m
113,5 pkt.
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,0 • 17,5
18,518,0 • 18,5 • 18,0 • 18,5
231,7 pkt.
Silver medal with cup.svgWłochy Elena Runggaldier97,5 m
113,4 pkt.
93,5 m
105,5 pkt.
18,0 • 18,0 • 18,0 • 17,5 • 18,0
18,017,5 • 18,0 • 18,0 • 18,0
218,9 pkt.12,8 pkt.
Bronze medal with cup.svgFrancja Coline Mattel92,0 m
98,8 pkt.
97,0 m
112,7 pkt.
17,5 • 17,5 • 16,5 • 17,0 • 17,0
18,0 • 18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,5
211,5 pkt.20,2 pkt.

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa
Lp.PaństwoGold medal with cup.svg
złoto
Silver medal with cup.svg
srebro
Bronze medal with cup.svg
brąz
Medals world.svg
razem
1Austria Austria5207
2Norwegia Norwegia0202
3Włochy Włochy0101
4Francja Francja0011
4Niemcy Niemcy0011
4Polska Polska0011
4Słowenia Słowenia0011
4Szwajcaria Szwajcaria0011

Wyniki

Mężczyźni

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS106 (25.02.2011)

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość
(m)
Punkty
dystansowe
Punkty
sędziowskie
Suma
punktów
Uwagi
1.54Daiki Itō Japonia102,074,057,0123,4Q
2.48Robert Kranjec Słowenia102,074,055,5122,2Q
3.51Michael Uhrmann Niemcy102,575,055,0121,0Q
4.29Piotr Żyła Polska101,072,055,0119,9Q
5.52Anders Jacobsen Norwegia100,070,055,5119,0Q
6.55Wolfgang Loitzl Austria99,569,054,5117,7Q
7.31Lukáš Hlava Czechy100,070,054,0116,8Q
8.34Sebastian Colloredo Włochy96,062,053,5112,6Q
9.43Martin Schmitt Niemcy98,066,053,0112,5Q
10.50Anders Bardal Norwegia96,563,053,5112,2Q
10.39Anssi Koivuranta Finlandia97,064,054,0112,2Q
12.42Pascal Bodmer Niemcy98,567,052,0111,7Q
13.56Johan Remen Evensen Norwegia97,064,054,0111,3Q
14.30Władimir Zografski Bułgaria97,064,054,0109,6Q
15.37Olli Muotka Finlandia96,563,052,5108,6Q
16.23Dmitrij Wasiljew Rosja96,563,052,5108,2Q
17.46Peter Prevc Słowenia95,060,053,0108,1Q
18.40Dienis Korniłow Rosja98,066,052,5107,9Q
19.44Emmanuel Chedal Francja95,060,052,0105,3Q
19.41Jakub Janda Czechy94,559,052,5105,3Q
21.38Janne Ahonen Finlandia95,561,053,0105,2Q
22.32Andrea Morassi Włochy94,559,053,5104,0Q
23.33Borek Sedlák Czechy92,054,053,0103,7Q
24.22Tomasz Byrt Polska94,058,052,0102,9Q
25.28Mitja Mežnar Słowenia92,555,052,5102,3Q
26.36Taku Takeuchi Japonia91,553,052,5102,0Q
27.49Pawieł Karielin Rosja92,054,052,0100,3Q
28.19Andreas Küttel Szwajcaria92,054,053,5100,0Q
29.47Noriaki Kasai Japonia92,054,051,599,6Q
30.10Pascal Egloff Szwajcaria91,052,051,096,8Q
31.12Radik Żaparow Kazachstan90,050,050,094,3Q
32.11Nicolas Mayer Francja88,547,050,593,5Q
33.7Nikołaj Karpienko Kazachstan91,553,050,089,9Q
34.14Marco Grigoli Szwajcaria88,547,050,088,5Q
34.5Vincent Descombes Sevoie Francja89,048,049,588,5Q
36.53Roman Koudelka Czechy87,044,048,087,9Q
37.45Shōhei Tochimoto Japonia86,543,049,587,4Q
38.18Witalij Szumbareć Ukraina87,044,051,084,8Q
39.4Ołeksandr Łazarowicz Ukraina84,539,048,584,7Q
40.2Carl Nordin Szwecja86,042,047,584,0Q
41.35Jernej Damjan Słowenia84,539,049,581,9
41.8Siim-Tanel Sammelselg Estonia87,044,048,581,9
43.13Kim Hyun-ki Korea Południowa84,539,048,081,4
44.21Roman Trofimow Rosja84,539,047,081,2
45.17Jewgienij Lowkin Kazachstan84,539,050,080,9
46.24Choi Heung-chul Korea Południowa82,034,049,077,0
47.15Aleksiej Korolow Kazachstan83,537,049,576,1
48.20Fredrik Balkåsen Szwecja82,535,049,074,8
48.16Illimar Pärn Estonia85,040,047,074,8
50.3Tomáš Zmoray Słowacja79,028,046,073,4
51.26Davide Bresadola Włochy76,022,046,571,6
52.9Wołodymyr Boszczuk Ukraina79,028,046,571,1
53.1Remus Tudor Rumunia79,529,046,070,1
54.6Diego Dellasega Włochy77,024,047,060,6
*57Kamil Stoch PolskaPQ
*58Gregor Schlierenzauer Austria100,070,0PQ
*59Severin Freund NiemcyPQ
*60Matti Hautamäki Finlandia81,533,0PQ
*61Martin Koch Austria92,555,0PQ
*62Tom Hilde Norwegia94,559,0PQ
*63Andreas Kofler Austria95,561,0PQ
*64Adam Małysz Polska100,571,0PQ
*65Simon Ammann SzwajcariaPQ
*66Thomas Morgenstern AustriaPQ
25Mackenzie Boyd-Clowes KanadaDNS
27Peter Frenette Stany ZjednoczoneDNS

Konkurs indywidualny na skoczni HS106 (26.02.2011)

MiejsceNumerImię i nazwiskoKraj1. seria
Odległość (m)
1. seria
Punkty
Miejsce
po 1. serii
2. seria
Odległość (m)
2. seria
Punkty
Miejsce
w 2. serii
Suma punktów
Gold medal with cup.svg50Thomas Morgenstern Austria101,5129,91107,0139,31269,2
Silver medal with cup.svg47Andreas Kofler Austria99,5123,32105,0136,82260,1
Bronze medal with cup.svg48Adam Małysz Polska97,5120,73102,0131,53252,2
449Simon Ammann Szwajcaria97,5117,35101,5130,34247,6
546Tom Hilde Norwegia94,0115,38101,5129,55244,8
641Kamil Stoch Polska94,0113,910101,0126,66240,5
743Severin Freund Niemcy95,5115,57100,0123,38238,8
842Gregor Schlierenzauer Austria93,5114,2998,0121,011235,2
934Anders Bardal Norwegia97,0115,9698,5116,716232,6
1023Anssi Koivuranta Finlandia98,5118,4494,0113,521231,9
1135Michael Uhrmann Niemcy93,5107,72199,5123,57231,2
1219Sebastian Colloredo Włochy96,0113,91097,0116,517230,4
1338Daiki Itō Japonia92,5107,81998,0122,19229,9
1427Martin Schmitt Niemcy93,5110,11597,5119,312229,4
1536Anders Jacobsen Norwegia92,5107,12299,0121,910229,0
1624Dienis Korniłow Rosja96,0109,51798,0119,312228,8
1730Peter Prevc Słowenia94,0109,91695,0114,719224,6
1821Olli Muotka Finlandia97,5113,41294,5110,724224,1
1914Piotr Żyła Polska93,5108,01896,0116,018224,0
2022Janne Ahonen Finlandia96,0111,21394,0111,822223,0
2145Martin Koch Austria90,0103,42997,5119,014222,4
2125Jakub Janda Czechy91,0104,52696,5117,915222,4
2333Pawieł Karielin Rosja95,0110,81492,0107,329218,1
2420Taku Takeuchi Japonia93,0104,32795,5113,620217,9
2517Andrea Morassi Włochy91,5104,62595,0111,323215,9
2631Noriaki Kasai Japonia93,5107,81992,5107,928215,7
2718Borek Sedlák Czechy93,0106,82393,0108,227215,0
2828Emmanuel Chedal Francja94,0105,82494,0108,926214,7
2910Andreas Küttel Szwajcaria91,5102,23093,5109,225211,4
304Nikołaj Karpienko Kazachstan94,0103,72886,090,930194,6
3129Shōhei Tochimoto Japonia91,0101,731101,7
3232Robert Kranjec Słowenia90,5100,232100,2
337Radik Żaparow Kazachstan91,599,83399,8
3415Władimir Zografski Bułgaria90,599,73499,7
3537Roman Koudelka Czechy89,599,23599,2
363Vincent Descombes Sevoie Francja90,095,93695,9
3739Wolfgang Loitzl Austria86,093,23793,2
3844Matti Hautamäki Finlandia84,591,73891,7
3912Dmitrij Wassiliew Rosja86,091,43991,4
4013Mitja Mežnar Słowenia85,091,24091,2
419Witalij Szumbareć Ukraina86,088,64188,6
4216Lukáš Hlava Czechy84,088,24288,2
435Pascal Egloff Szwajcaria86,587,84387,8
4426Pascal Bodmer Niemcy84,587,64487,6
458Marco Grigoli Szwajcaria86,587,34587,3
4640Johan Remen Evensen Norwegia90,085,14685,1
466Nicolas Mayer Francja84,585,14685,1
481Carl Nordin Szwecja83,580,04880,0
482Ołeksandr Łazarowicz Ukraina83,580,04880,0
5011Tomasz Byrt Polska80,576,95076,9

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS134 (03.03.2011)

MiejsceNumerImię i nazwiskoKrajOdległość
(m)
Suma
punktów
Uwagi
150Anders Jacobsen Norwegia129,5137,1Q
252Daiki Itō Japonia131,5135,7Q
348Anders Bardal Norwegia128,5131,3Q
453Johan Remen Evensen Norwegia129,5128,5Q
542Jan Matura Czechy128,0127,6Q
647Pawieł Karielin Rosja127,0125,6Q
737Richard Freitag Niemcy124,5123,2Q
840Jakub Janda Czechy125,5123,1Q
945Noriaki Kasai Japonia123,5120,1Q
1036Jurij Tepeš Słowenia122,5119,1Q
1126Władimir Zografski Bułgaria124,5117,6Q
1241Martin Schmitt Niemcy124,0117,1Q
1346Robert Kranjec Słowenia124,5117,0Q
1339Dienis Korniłow Rosja124,5117,0Q
1529Sebastian Colloredo Włochy124,5116,6Q
1649Michael Uhrmann Niemcy121,0116,2Q
1743Emmanuel Chedal Francja122,5115,9Q
1851Roman Koudelka Czechy120,0115,4Q
1925Piotr Żyła Polska122,0115,1Q
2027Lukáš Hlava Czechy122,5112,8Q
2144Peter Prevc Słowenia120,5111,2Q
2232Fumihisa Yumoto Japonia118,0110,8Q
2330Jernej Damjan Słowenia119,0109,0Q
2435Anssi Koivuranta Finlandia116,0108,4Q
2538Stefan Hula Polska118,0106,6Q
2633Olli Muotka Finlandia116,0106,1Q
2720Ilja Roslakow Rosja117,5105,2Q
2823Davide Bresadola Włochy117,5103,4Q
2934Janne Ahonen Finlandia114,0102,6Q
3028Andrea Morassi Włochy118,0101,1Q
319Nicolas Mayer Francja114,598,8Q
3217Andreas Küttel Szwajcaria117,597,7Q
3310Radik Żaparow Kazachstan114,597,5Q
3431Taku Takeuchi Japonia112,097,0Q
346Nikołaj Karpienko Kazachstan115,597,0Q
3622Mackenzie Boyd-Clowes Kanada113,596,9Q
3724Peter Frenette Stany Zjednoczone114,096,2Q
3812Marco Grigoli Szwajcaria112,595,3Q
394Vincent Descombes Sevoie Francja111,590,7Q
4011Kim Hyun-ki Korea Południowa109,085,6Q
411Carl Nordin Szwecja108,584,2
427Siim-Tanel Sammelselg Estonia108,083,7
4314Illimar Pärn Estonia110,083,5
448Wołodymyr Boszczuk Ukraina108,583,4
452Tomáš Zmoray Słowacja107,081,6
4615Jewgienij Lowkin Kazachstan109,081,1
4719Roman Trofimow Rosja107,580,6
4821Choi Heung-chul Korea Południowa105,080,1
4916Witalij Szumbareć Ukraina106,079,0
503Ołeksandr Łazarowicz Ukraina101,070,9
5113Aleksiej Korolow Kazachstan98,063,4
*54Kamil Stoch Polska126,5PQ
*55Gregor Schlierenzauer Austria127,5PQ
*56Severin Freund Niemcy128,0PQ
*57Matti Hautamäki Finlandia129,0PQ
*58Martin Koch Austria131,0PQ
*59Tom Hilde Norwegia125,0PQ
*60Andreas Kofler Austria124,5PQ
*61Adam Małysz Polska129,0PQ
*62Simon Ammann Szwajcaria134,0PQ
*63Thomas Morgenstern Austria134,5PQ
5Diego Dellasega WłochyDNS
18Fredrik Balkåsen SzwecjaDSQ

Konkurs indywidualny na skoczni HS134 (03.03.2011)

MiejsceNumerImię i nazwiskoKraj1. seria
Odległość (m)
1. seria
Punkty
Miejsce
po 1. serii
2. seria
Odległość (m)
2. seria
Punkty
Miejsce
w 2. serii
Suma punktów
Gold medal with cup.svg55Gregor Schlierenzauer Austria130,0135,34134,5142,22277,5
Silver medal with cup.svg63Thomas Morgenstern Austria133,0141,51131,0135,74277,2
Bronze medal with cup.svg62Simon Ammann Szwajcaria129,5131,98134,5142,41274,3
460Andreas Kofler Austria129,5131,09134,0138,63269,6
557Matti Hautamäki Finlandia134,5134,95129,0131,36266,2
649Michael Uhrmann Niemcy133,0133,77129,0130,38264,0
748Anders Bardal Norwegia133,5135,63125,0128,211263,8
858Martin Koch Austria130,0129,711129,5132,65262,3
950Anders Jacobsen Norwegia134,0139,42123,0121,314260,7
1059Tom Hilde Norwegia133,5128,712128,5130,38259,0
1161Adam Małysz Polska126,0128,113130,5129,510257,6
1256Severin Freund Niemcy129,5129,810126,0125,413255,2
1330Jernej Damjan Słowenia123,0116,822131,5130,47247,2
1453Johan Remen Evensen Norwegia125,5123,716119,5121,115244,8
1537Richard Freitag Niemcy129,5125,414123,5119,317244,7
1641Martin Schmitt Niemcy116,0115,523128,5127,312242,8
1747Pawieł Karielin Rosja127,0124,315119,5113,423237,7
1852Daiki Itō Japonia123,0120,519123,5115,820236,3
1954Kamil Stoch Polska131,0134,76124,5101,030235,7
2036Jurij Tepeš Słowenia128,5120,918121,5114,722235,6
2125Piotr Żyła Polska121,0113,925124,5119,018232,9
2251Roman Koudelka Czechy118,5111,527125,0120,316231,8
2346Robert Kranjec Słowenia125,0120,020121,0110,124230,1
2445Noriaki Kasai Japonia125,5122,517114,5105,727228,2
2544Peter Prevc Słowenia118,5110,328123,0116,219226,5
2631Taku Takeuchi Japonia120,5108,629122,5115,521224,1
2732Fumihisa Yumoto Japonia126,0119,221117,5104,428223,6
2840Jakub Janda Czechy118,0114,424117,5108,125222,5
2929Sebastian Colloredo Włochy118,0111,826120,0106,826218,6
3034Janne Ahonen Finlandia121,0108,030115,0101,129209,1
3120Ilja Roslakow Rosja119,5106,231106,2
3239Dienis Korniłow Rosja116,0105,932105,9
3338Stefan Hula Polska118,0104,833104,8
3335Anssi Koivuranta Finlandia118,5104,833104,8
3524Peter Frenette Stany Zjednoczone117,5104,735104,7
3623Davide Bresadola Włochy117,5104,036104,0
3726Władimir Zografski Bułgaria113,5102,637102,6
3833Olli Muotka Finlandia118,0102,238102,2
3922Mackenzie Boyd-Clowes Kanada117,5100,239100,2
4042Jan Matura Czechy110,098,94098,9
4128Andrea Morassi Włochy111,097,94197,9
4243Emmanuel Chedal Francja111,595,34295,3
4317Andreas Küttel Szwajcaria112,091,54391,5
4410Radik Żaparow Kazachstan110,589,94489,9
4512Marco Grigoli Szwajcaria109,589,74589,7
466Nikołaj Karpienko Kazachstan107,588,94688,9
4727Lukáš Hlava Czechy105,088,74788,7
489Nicolas Mayer Francja106,084,84884,8
494Vincent Descombes Sevoie Francja102,578,94978,9
5011Kim Hyun-ki Korea Południowa100,567,45067,4

Konkurs drużynowy na skoczni HS106 (27.02.2011)

MiejsceNumerKraj1 Seria
Odległość (m)
1 seria
Nota
Miejsce po
1 serii
2 seria
Odległość (m)
2 seria
Nota
MiejsceSuma punktów
Gold medal with cup.svg12 Austria
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern

105,0
105,5
105,0
105,0
525,4
128,4
134,8
130,7
131,5
1
103,0
102,0
103,5
108,0
500,1
121,5
124,0
124,0
130,6
11025,5
Silver medal with cup.svg11 Norwegia
Anders Jacobsen
Bjørn Einar Romøren
Anders Bardal
Tom Hilde

103,5
101,5
105,5
102,5
514,7
130,0
125,2
133,4
126,1
2
102,5
100,5
101,0
102,5
485,8
122,5
117,3
122,5
123,5
21000,5
Bronze medal with cup.svg10 Niemcy
Martin Schmitt
Michael Neumayer
Michael Uhrmann
Severin Freund

104,5
101,0
102,0
105,0
502,7
126,5
121,4
123,3
131,5
3
104,0
99,5
102,5
105,5
465,5
122,8
112,9
120,4
109,4
5968,2
49 Polska
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Stefan Hula
Adam Małysz

101,0
98,0
97,5
104,5
476,4
124,3
115,2
110,2
126,7
4
102,5
101,0
93,0
106,5
476,6
123,0
120,4
102,7
130,5
3953,0
57 Japonia
Fumihisa Yumoto
Taku Takeuchi
Noriaki Kasai
Daiki Itō

95,0
100,5
99,5
100,5
467,5
109,6
120,1
115,0
122,8
6
95,5
100,5
96,5
105,5
463,6
108,6
116,6
110,5
127,9
6931,1
65 Słowenia
Mitja Mežnar
Jernej Damjan
Robert Kranjec
Peter Prevc

95,0
94,5
101,0
99,0
455,1
109,4
108,1
119,4
118,2
7
100,0
99,0
100,0
99,5
469,1
116,9
115,4
120,2
116,6
4924,2
74 Czechy
Borek Sedlák
Roman Koudelka
Jan Matura
Jakub Janda

92,5
99,5
101,0
101,0
468,3
107,2
118,4
120,6
122,1
5
95,0
102,0
97,0
96,5
449,6
106,4
120,1
112,0
111,1
8917,9
88 Finlandia
Anssi Koivuranta
Olli Muotka
Janne Ahonen
Matti Hautamäki

90,0
95,0
100,0
102,5
446,8
100,1
106,4
116,3
124,0
8
97,0
95,5
94,5
108,0
453,7
111,9
103,2
104,8
133,8
7900,5
93 Rosja
Pawieł Karielin
Dienis Korniłow
Ilja Roslakow
Dmitrij Wassiliew

98,0
98,5
96,5
92,0
444,8
118,2
117,0
108,8
100,8
9




444,8
106 Szwajcaria
Pascal Egloff
Andreas Küttel
Marco Grigoli
Simon Ammann

87,0
93,5
92,5
101,0
418,2
87,6
104,5
101,5
124,6
10




418,2
112 Włochy
Davide Bresadola
Diego Dellasega
Andrea Morassi
Sebastian Colloredo

94,0
89,5
94,5
95,5
417,8
106,6
95,1
105,9
110,2
11




417,8
121 Kazachstan
Radik Żaparow
Aleksiej Korolow
Nikołaj Karpienko
Jewgienij Lowkin

93,5
82,0
93,5
85,0
366,2
104,7
77,6
101,4
82,5
12




366,2

Konkurs drużynowy na skoczni HS134 (05.03.2011)

MiejsceNumerKrajOdległość (m)NotaSuma punktów
Gold medal with cup.svg10 Austria
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern

125,5
118,5
141,0
140,5
500,0
120,0
106,8
132,2
141,0
500,0
Silver medal with cup.svg9 Norwegia
Anders Jacobsen
Johan Remen Evensen
Anders Bardal
Tom Hilde

120,5
119,0
127,5
127,5
456,4
107,1
104,0
119,9
125,4
456,4
Bronze medal with cup.svg4 Słowenia
Peter Prevc
Jurij Tepeš
Jernej Damjan
Robert Kranjec

109,0
120,0
127,5
136,0
452,6
87,9
106,9
117,2
140,6
452,6
48 Niemcy
Martin Schmitt
Richard Freitag
Severin Freund
Michael Uhrmann

124,5
132,0
128,0
110,0
451,9
108,2
128,0
124,8
90,9
451,9
57 Polska
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Stefan Hula
Adam Małysz

113,5
127,0
113,5
135,5
435,6
100,6
118,0
93,8
123,2
435,6
65 Japonia
Taku Takeuchi
Fumihisa Yumoto
Noriaki Kasai
Daiki Itō

115,5
111,0
125,5
123,0
410,7
102,8
83,7
113,3
110,9
410,7
76 Finlandia
Matti Hautamäki
Olli Muotka
Anssi Koivuranta
Janne Ahonen

125,0
101,0
124,5
117,5
408,3
113,0
74,0
119,2
102,1
408,3
83 Czechy
Jakub Janda
Lukáš Hlava
Jan Matura
Roman Koudelka

117,0
119,0
114,5
106,0
387,7
106,6
104,4
98,0
78,7
387,7
92 Rosja
Pawieł Karielin
Dienis Korniłow
Ilja Roslakow
Dmitrij Wasiljew

119,5
122,5
DSQ
100,5
285,5
109,7
109,0
0,0
66,8
285,5
101 Kazachstan
Aleksiej Korolow
Jewgienij Lowkin
Nikołaj Karpienko
Radik Żaparow

86,5
104,5
106,5
100,0
265,2
46,9
73,4
78,4
66,5
265,2

Kobiety

Konkurs indywidualny na skoczni HS106 (25.02.2011)

MiejsceNumerImię i nazwiskoKraj1. seria
Odległość (m)
1. seria
Punkty
Miejsce
po 1. serii
2. seria
Odległość (m)
2. seria
Punkty
MiejsceSuma punktów
Gold medal with cup.svg43Daniela Iraschko Austria97,0118,21.97,0113,51.231,7
Silver medal with cup.svg32Elena Runggaldier Włochy97,5113,42.93,5105,54.218,9
Bronze medal with cup.svg42Coline Mattel Francja92,098,85.97,0112,72.211,5
4.41Eva Logar Słowenia91,0102,74.88,595,29.197,9
5.34Maja Vtič Słowenia88,587,618.97,0108,42.196,0
6.33Sara Takanashi Japonia92,094,79.93,0100,36.195,0
7.21Ayumi Watase Japonia89,091,216.93,0101,65.192,8
8.24Evelyn Insam Włochy94,597,86.87,590,312.188,1
9.40Melanie Faißt Niemcy88,086,819.92,098,37.185,1
10.26Line Jahr Norwegia89,592,413.84,588,913.181,3
11.12Maren Lundby Norwegia89,593,710.85,586,814.180,5
12.15Yoshiko Kasai Japonia86,586,420.89,093,311.179,7
13.27Lisa Demetz Włochy92,594,88.83,083,118.177,9
14.39Jessica Jerome Stany Zjednoczone84,083,321.90,094,510.177,8
15.22Yūki Itō Japonia89,092,115.85,085,015.177,1
16.25Sarah Hendrickson Stany Zjednoczone90,593,112.84,083,916.177,0
17.18Julia Kykkänen Finlandia91,593,211.82,083,217.176,4
18.13Taylor Henrich Kanada84,577,926.92,098,08.175,9
19.36Ulrike Gräßler Niemcy94,0103,23.79,568,228.171,4
20.19Alissa Johnson Stany Zjednoczone91,096,77.81,072,326.169,0
21.31Špela Rogelj Słowenia89,588,917.85,078,219.167,1
22.28Anette Sagen Norwegia88,092,413.80,573,525.165,9
23.20Wendy Vuik Holandia87,081,723.80,077,221.158,9
24.23Abby Hughes Stany Zjednoczone86,582,622.83,073,924.156,5
25.16Sabrina Windmüller Szwajcaria83,578,625.81,576,523.155,1
26.11Gyda Enger Norwegia78,574,129.84,578,020.152,1
27.10Roberta D’Agostina Włochy84,074,528.82,577,022.151,5
28.17Michaela Doleželová Czechy84,581,224.72,560,629.141,8
29.14Vladěna Pustková Czechy80,572,830.78,568,627.141,4
30.29Anja Tepeš Słowenia83,077,227.73,558,330.135,5
31.37Juliane Seyfarth Niemcy80,571,231.71,2
32.38Jacqueline Seifriedsberger Austria78,071,132.71,1
33.6Léa Lemare Francja75,567,333.67,3
34.35Lindsey Van Stany Zjednoczone75,061,434.61,4
35.30Anna Häfele Niemcy75,058,835.58,8
36.9Lucie Míková Czechy72,055,636.55,6
37.8Irina Taktajewa Rosja71,550,437.50,4
38.1Marija Zotowa Rosja69,546,638.46,6
39.3Ma Tong Chiny68,543,439.43,4
40.5Li Xueyao Chiny67,537,640.37,6
41.7Anastasija Wieszczikowa Rosja64,533,741.33,7
42.2Ji Cheng Chiny57,522,742.22,7
43.4Cui Linlin Chiny52,03,043.3,0

Składy reprezentacji

Mężczyźni

 Austria

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Manuel FettnerSV Innsbruck Bergisel17 czerwca 1985
Andreas KoflerSV Innsbruck Bergisel17 maja 1984
Martin KochSV Villach22 stycznia 1982
Wolfgang LoitzlWSC Bad Mitterndorf13 stycznia 1980
Thomas MorgensternSV Villach30 października 1986
Gregor SchlierenzauerSV Innsbruck Bergisel7 stycznia 1990

 Bułgaria

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Władimir ZografskiSamokow14 lipca 1993

 Czechy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Lukáš HlavaDukla Liberec10 sierpnia 1984
Jakub JandaDukla Liberec27 kwietnia 1978
Roman KoudelkaLSK Lomnice nad Popelkov9 lipca 1989
Jan MaturaDukla Liberec29 stycznia 1980
Borek SedlakDukla Liberec15 czerwca 1981

 Estonia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Illimar PärnSkiclub Elva27 października 1988
Siim-Tanel SammelselgSkiclub Nomme, Lahden Hiihtoseura18 maja 1993

 Finlandia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Janne AhonenLahden Hiihtoseura11 maja 1977
Matti HautamäkiPuijon Hiihtoseura14 lipca 1981
Anssi KoivurantaKuusamon Erä-Veikot3 lipca 1988
Olli MuotkaOunasvaaran Hiihtoseura14 lipca 1988

 Francja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Emmanuel ChedalSC Courchevel15 stycznia 1983
Vincent Descombes SevoieDouanes les Houches9 stycznia 1984
Nicolas MayerSC Courchevel6 stycznia 1990

 Japonia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Daiki ItōSnow Brand21 grudnia 1989
Noriaki KasaiTsuchiya Home6 czerwca 1972
Taku TakeuchiKitano Construction Corporation20 maja 1987
Shōhei TochimotoSnow Brand21 grudnia 1989
Fumihisa YumotoTokyo Biso Group23 kwietnia 1984

 Kanada

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Mackenzie Boyd-ClowesAltius Nordic Ski Club13 lipca 1991

 Kazachstan

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Nikołaj KarpienkoZSKA Ałmaty10 sierpnia 1981
Aleksiej KorolowDynamo20 czerwca 1987
Jewgienij LowkinAłmaty Skiclub14 października 1992
Radik ŻaparowShvsm Dinamo29 lutego 1984

 Korea Południowa

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Choi Heung-chulHigh 13 grudnia 1981
Kim Hyun-kiHigh 19 lutego 1983

 Niemcy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Pascal BodmerSV Meßstetten4 stycznia 1991
Richard FreitagSG Nickelhuette Aue14 sierpnia 1991
Severin FreundWSV DJK Rastbüchl11 maja 1988
Michael NeumayerSK Berchtesgaden15 stycznia 1979
Martin SchmittSC Furtwangen29 stycznia 1978
Michael UhrmannWSV DJK Rastbüchl16 września 1978

 Norwegia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Anders BardalSteinkjer Skiklubb24 sierpnia 1982
Johan Remen EvensenMolde Omegn Idrettforening16 września 1985
Tom HildeAsker Skiklubb22 września 1987
Anders JacobsenRingkollen Skiklubb17 lutego 1985
Bjørn Einar RomørenHosle IL1 kwietnia 1981

 Polska

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka25 stycznia 1993
Stefan HulaSokół Szczyrk29 września 1986
Adam MałyszKS Wisła Ustronianka3 grudnia 1977
Kamil StochAZS Zakopane25 maja 1987
Piotr ŻyłaKS Wisła Ustronianka16 stycznia 1987

 Rosja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Pawieł KarielinNizhniy Novgorod27 kwietnia 1990
Dienis KorniłowSdushor N. Novgorod Dinamo17 sierpnia 1986
Ilja RoslakowMoskwa WVSM18 lutego 1983
Roman TrofimowMoskwa Shvsm19 listopada 1989
Dmitrij WasiljewLokomotiw Ufa26 grudnia 1979

 Rumunia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Remus TudorCSS Brasovia17 marca 1993

 Słowacja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Tomáš ZmorayVSC Dukla Bańska Bystrzyca26 lipca 1989

 Słowenia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Jernej DamjanSSK Costella Ilirija28 maja 1983
Robert KranjecSK Triglav Kranj16 lipca 1981
Mitja MeznarNSK Trzic Trifix30 czerwca 1988
Peter PrevcSK Triglav Kranj20 września 1992
Jurij TepešSD Dolomiti14 lutego 1989

 Stany Zjednoczone

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Peter FrenetteNew York Ski Education Foundation24 lutego 1992

 Szwajcaria

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Simon AmmannSSC Toggenburg25 stycznia 1981
Pascal EgloffGrabserberg8 sierpnia 1992
Marco GrigoliSC Alpina St. Moritz27 kwietnia 1991
Andreas KuettelSC Einsiedeln25 kwietnia 1979

 Szwecja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Fredrik BalkåsenHolmens IF13 maja 1989
Carl NordinFriska Viljor23 grudnia 1989

 Ukraina

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Wołodymyr BoszczukVerkhovina Ski School3 sierpnia 1982
Ołeksandr ŁazarowiczVorokhta Ski School30 sierpnia 1984
Witalij SzumbarećSKA Tysovets14 lipca 1983

 Włochy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Davide BresadolaC.S. Esercito10 września 1988
Sebastian ColloredoG.S. Fiamme Gialle9 września 1987
Diego DellasegaGS Fiamme Oro4 grudnia 1990
Andrea MorassiC.S. Forestale30 sierpnia 1988

Kobiety

 Austria

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Daniela IraschkoWSV Eisenerz21 listopada 1983
Jacqueline SeifriedsbergerSC Waldzell20 stycznia 1991

 Chiny

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Cui LinlinChinese Ski Association27 kwietnia 1993
Ji ChengChinese Ski Association10 sierpnia 1993
Li XueyaoChinese Ski Association11 kwietnia 1995
Ma TongChinese Ski Association2 marca 1994

 Czechy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Michaela DoleželováSokol Kozlovice12 lipca 1994
Lucie MíkováSK Jested Liberec21 września 1994
Vladěna PustkováSokol Kozlovice11 lipca 1992

 Finlandia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Julia KykkänenLahden Hiihtoseura17 kwietnia 1994

 Francja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Léa LemareCourchevel21 czerwca 1996
Coline MattelLes Contamines Montjoie3 listopada 1995

 Holandia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Wendy VuikNational Team25 listopada 1988

 Japonia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Yūki ItōShimokawa Syogyo High School10 maja 1994
Yoshiko KasaiNippon Kucho Service Ski Team4 listopada 1980
Sara TakanashiKamikawa Junior High School8 października 1996
Ayumi WataseKobe Clinic Ski Team18 lipca 1984

 Kanada

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Taylor HenrichAltius Nordic Ski Club1 listopada 1995

 Niemcy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Melanie FaißtSV Baiersbronn12 lutego 1990
Ulrike GräßlerVSC Klingenthal17 maja 1987
Anna HäfeleSC Willingen26 stycznia 1989
Juliane SeyfarthWSC 07 Ruhla19 lutego 1990

 Norwegia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Gyda EngerHernes IL14 stycznia 1993
Line JahrVikersund IL16 stycznia 1984
Maren LundbyKolbukameratene7 września 1994
Anette SagenRemma IL10 stycznia 1985

 Rosja

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Irina TaktajewaMoskwa Shvsm14 września 1991
Anastasija WieszczikowaMoskwa Shvsm28 lipca 1995
Marija ZotowaNiżny Nowogród7 stycznia 1984

 Słowenia

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Eva LogarSD Zabrdje8 marca 1991
Špela RogeljSSK Costella Ilirija8 listopada 1994
Anja TepešSD Dolomiti27 lutego 1991
Maja VtičSD Zabrdje27 stycznia 1988

 Stany Zjednoczone

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Sarah HendricksonPark City Nordic Ski Club1 sierpnia 1994
Abby HughesPark City Nordic Ski Club21 czerwca 1989
Jessica JeromePark City Nordic Ski Club8 lutego 1987
Alissa JohnsonPark City Nordic Ski Club28 maja 1987
Lindsey VanPark City Nordic Ski Club27 listopada 1984

 Szwajcaria

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Sabrina WindmüllerSSC Toggenburg13 października 1987

 Włochy

Imię i nazwiskoKlubData urodzenia
Roberta D’AgostinaSci Cai Monte Lussari17 sierpnia 1991
Lisa DemetzCS Esercito21 maja 1989
Evelyn InsamSci Club Gardena Raiffeisen10 lutego 1994
Elena RunggaldierGS Fiamme Gialle10 lipca 1990

Uwagi

  1. W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem mistrzostw świata.

Przypisy

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
Medals world.svg
Autor: , Licencja: CC BY-SA 3.0
Medals with globe icons combined
Holmenkollbakken 14 march 2010.JPG
Autor: Bjoertvedt, Licencja: CC BY-SA 3.0
Holmenkollbakken, Oslo, at World Cup and test championship, 14 march 2010