Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019
20172021
Data22 lutego – 2 marca 2019
GospodarzAustria Seefeld/Innsbruck
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 130
Niemcy Markus Eisenbichler
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Polska Dawid Kubacki
konkurs drużynowy
na skoczni HS 130
 Niemcy
Kobiety
konkurs indywidualny
na skoczni HS 109
Norwegia Maren Lundby
konkurs drużynowy
na skoczni HS 109
 Niemcy
Konkurs mieszany
konkurs mieszany
na skoczni HS 109
Niemcy Niemcy

Skoki narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 – zawody w skokach narciarskich, które rozegrane zostały w dniach 22 lutego – 2 marca 2019 w austriackich miejscowościach Seefeld in Tirol i Innsbruck, w ramach Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019.

Zawody zostały przeprowadzone na dwóch obiektach: dużej skoczni Bergisel w Innsbrucku oraz normalnej Toni-Seelos-Olympiaschanze w Seefeld. Rozegrano 6 konkursów, w tym 3 indywidualnych (mężczyzn na skoczni dużej oraz kobiet i mężczyzn na skoczni normalnej) oraz 3 drużynowych (mężczyzn na skoczni dużej oraz kobiet i mieszanego na skoczni normalnej). Jako pierwsze w harmonogramie zawodów, pomiędzy 22 a 24 lutego 2019 odbyły się konkursy w Innsbrucku, zaś zawody w Seefeld zostały rozegrane między 26 lutego a 2 marca[1].

Tytułów mistrzowskich zdobytych na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 w Lahti bronią: Austriak Stefan Kraft indywidualnie wśród mężczyzn na obu skoczniach, Niemka Carina Vogt indywidualnie wśród kobiet, reprezentacja Polski w drużynowym konkursie mężczyzn i reprezentacja Niemiec w drużynie mieszanej[2]. Konkurs drużynowy kobiet debiutuje na mistrzostwach świata. Włączony został przez Międzynarodową Federację Narciarską do programu zawodów w styczniu 2019, po zaakceptowaniu wniosku Austriackiego Związku Narciarskiego[3].

Przed mistrzostwami

Sytuacja w Pucharze Świata

Program zawodów

Mężczyźni

DzieńKonkurencjaPoczątek

(Czas CET)

19 lutegoOdprawa Techniczna20:00
20 lutegoOficjalny trening (Innsbruck)14:00
21 lutegoOficjalny trening (Innsbruck)14:00
22 lutegoSeria próbna (Innsbruck)13:30
Kwalifikacje do
konkursu indywidualnego (Innsbruck)
14:30
23 lutegoSeria próbna (Innsbruck)13:30
Konkurs indywidualny (Innsbruck)14:30
24 lutegoSeria próbna (Innsbruck)13:45
Konkurs drużynowy (Innsbruck)14:45
26 lutegoOficjalny trening12:30
27 lutegoOficjalny trening19:30
28 lutegoSeria próbna15:30
Kwalifikacje do
konkursu indywidualnego
16:30
1 marcaSeria próbna15:00
Konkurs indywidualny16:00

Kobiety

DzieńKonkurencjaPoczątek

(Czas CET)

24 lutegoOdprawa Techniczna20:00
25 lutegoOficjalny trening13:00
Oficjalny trening16:00
26 lutegoSeria próbna15:00
Konkurs drużynowy16:00
27 lutegoKwalifikacje do
konkursu indywidualnego
15:00
Konkurs indywidualny16:15

Mikst

DzieńKonkurencjaPoczątek

(Czas CET)

1 marcaOficjalny trening (Mężczyźni)12:00
Oficjalny trening (Kobiety)13:00
2 marcaSeria próbna15:00
Konkurs drużyn mieszanych16:00

Wyniki

Kobiety

Konkurs drużynowy na skoczni HS 109 – 26 lutego 2019

PozycjaReprezentacjaZawodnicySeria 1Seria 2Nota łączna
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg NiemcyJuliane Seyfarth98,0 m20-0,07107,795,0 m170,15105,3898,9
Ramona Straub106,0 m21-0,69128,1100,0 m17-0,32116,1
Carina Vogt99,0 m21-0,46111,492,5 m18-0,1591,9
Katharina Althaus104,5 m200,65129,999,5 m20-0,90108,5
Silver medal icon.svg AustriaEva Pinkelnig99,5 m20-0,38116,299,5 m170,51112,4880,3
Jacqueline Seifriedsberger92,5 m21-0,6298,996,0 m17-0,09106,9
Chiara Hölzl99,0 m21-0,65114,296,5 m18-0,10102,4
Daniela Iraschko-Stolz104,5 m200,44130,696,5 m20-0,5198,7
Bronze medal icon.svg NorwegiaAnna Odine Strøm97,5 m20-0,93114,597,0 m170,43108,6876,9
Ingebjørg Saglien Bråten96,0 m21-0,2999,790,0 m17-0,2191,0
Silje Opseth97,5 m21-1,23116,894,5 m18-0,61103,3
Maren Lundby108,0 m200,34135,9100,5 m20-0,55107,1
4. SłoweniaŠpela Rogelj89,0 m20-0,9999,197,5 m171,0799,4828,1
Jerneja Brecl96,5 m210,00101,494,0 m170,3696,1
Nika Križnar95,5 m21-1,10109,591,0 m18-0,8894,4
Urša Bogataj101,0 m200,47121,399,5 m20-0,94106,9
5. RosjaAnna Szpyniowa87,5 m20-1,1395,9102,5 m171,21109,8820,3
Aleksandra Kustowa93,0 m21-0,4797,992,5 m170,3194,0
Lidija Jakowlewa97,0 m21-0,46104,991,0 m18-0,5793,9
Sofja Tichonowa104,0 m200,42122,198,5 m20-0,67101,8
6. JaponiaYūki Itō92,0 m20-0,82103,9104,5 m170,95117,4806,1
Kaori Iwabuchi88,0 m21-0,6387,588,0 m170,1283,0
Nozomi Maruyama96,0 m21-0,83108,492,5 m18-0,2694,4
Sara Takanashi101,0 m200,35118,893,5 m20-0,8292,7
7. FrancjaLéa Lemare88,0 m20-0,2088,490,5 m170,7486,6718,1
Joséphine Pagnier91,5 m21-1,0199,795,5 m170,5499,7
Océane Avocat Gros87,5 m21-0,4384,685,0 m18-0,3578,8
Lucile Morat96,5 m200,4799,788,0 m20-0,8680,6
8. WłochyElena Runggaldier93,5 m200,0198,997,5 m170,93100,6690,5
Veronica Gianmoena87,0 m21-0,4182,981,0 m17-0,0672,1
Giada Tomaselli78,5 m21-0,6567,276,0 m18-0,5957,6
Lara Malsiner97,5 m200,14109,4100,0 m20-0,46101,8
9. CzechyMarta Křepelková75,0 m20-1,1868,9NQ326,6
Štěpánka Ptáčková83,5 m21-1,3784,7
Karolína Indráčková87,0 m21-0,6886,0
Zdena Pešatová90,5 m200,1987,0
10. Stany ZjednoczoneLogan Sankey72,0 m20-0,9061,2NQ291,6
Nina Lussi75,5 m21-1,3967,4
Tara Geraghty-Moats78,5 m21-0,5766,4
Nita Englund93,0 m200,1196,6
11. KazachstanWalentina Sdierżykowa70,5 m20-1,4359,8NQ207,8
Dajana Piecha63,5 m21-1,1139,1
Wieronika Szyszkina80,5 m21-1,1076,5
Alina Tuchtajewa65,0 m20-0,2632,4

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 109 – 27 lutego 2019

PozycjaZawodniczkaReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.Katharina Althaus Niemcy106,5 m54,019-0,18130,7Q
2.Maren Lundby Norwegia103,5 m52,519-0,39125,3Q
3.Urša Bogataj Słowenia100,0 m52,519-0,38118,2Q
4.Chiara Hölzl Austria99,0 m52,519-0,48117,1Q
5.Nika Križnar Słowenia99,5 m51,519-0,28115,2Q
Ramona Straub Niemcy98,0 m49,019-0,85Q
7.Sofja Tichonowa Rosja98,5 m51,019-0,33113,2Q
8.Yūki Itō Japonia96,5 m52,019-0,48111,5Q
9.Eva Pinkelnig Austria97,5 m51,519-0,26111,0Q
10.Carina Vogt Niemcy97,5 m51,019-0,21110,0Q
Daniela Haralambie Rumunia97,0 m48,519-0,57Q
12.Silje Opseth Norwegia95,5 m51,019-0,60109,8Q
13.Lidija Jakowlewa Rosja95,5 m48,019-0,88109,5Q
14.Sara Takanashi Japonia96,5 m52,019-0,16108,5Q
15.Daniela Iraschko-Stolz Austria97,0 m48,519-0,40108,4Q
16.Juliane Seyfarth Niemcy96,5 m51,019-0,12107,2Q
17.Jerneja Brecl Słowenia94,5 m50,019-0,61106,9Q
18.Jacqueline Seifriedsberger Austria93,0 m49,519-0,76104,9Q
19.Lara Malsiner Włochy95,5 m48,019-0,27103,6Q
20.Elena Runggaldier Włochy92,0 m49,19-0,81103,3Q
21.Anna Szpyniowa Rosja95,0 m49,519-0,17103,1Q
22.Ingebjørg Saglien Bråten Norwegia94,5 m47,019-0,44102,3Q
23.Špela Rogelj Słowenia91,5 m49,519-0,78102,1Q
24.Nozomi Maruyama Japonia92,0 m48,519-0,72101,5Q
25.Anna Rupprecht Niemcy91,5 m49,019-0,70100,8Q
26.Kamila Karpiel Polska93,5 m48,019-0,34100,3Q
27.Nita Englund Stany Zjednoczone92,5 m48,019-0,3798,6Q
28.Joséphine Pagnier Francja92,0 m50,019-0,1897,7Q
29.Anna Odine Strøm Norwegia92,5 m48,519-0,2097,4Q
30.Yūka Setō Japonia90,0 m48,019-0,6996,7Q
31.Aleksandra Kustowa Rosja91,5 m48,519-0,0994,4Q
32.Léa Lemare Francja87,5 m49,519-0,6292,5Q
33.Štěpánka Ptáčková Czechy86,5 m48,019-0,9291,9Q
34.Lucile Morat Francja87,5 m48,019-0,4989,7Q
35.Océane Avocat Gros Francja86,0 m48,519-0,4687,0Q
36.Wieronika Szyszkina Kazachstan85,5 m48,019-0,5686,4Q
37.Kinga Rajda Polska86,5 m48,019-0,2885,7Q
38.Karolína Indráčková Czechy85,0 m46,019-0,6384,1Q
39.Natalie Eilers Kanada82,5 m47,519-0,7081,3Q
40.Susanna Forsström Finlandia83,5 m46,519-0,5080,3Q
41.Zdena Pešatová Czechy80,5 m47,519-0,9279,4NQ
42.Walentina Sdierżykowa Kazachstan81,5 m44,019-0,9378,0NQ
43.Marta Křepelková Czechy79,5 m47,519-0,6775,0NQ
44.Virág Vörös Węgry80,5 m43,019-0,7573,3NQ
45.Logan Sankey Stany Zjednoczone79,0 m46,519-0,6973,2NQ
46.Nina Lussi Stany Zjednoczone78,0 m46,519-0,8272,4NQ
47.Julia Kykkänen Finlandia79,0 m46,519-0,4871,7NQ
48.Diana Trâmbițaș Rumunia70,5 m44,019-0,7854,6NQ
49.Astrid Moberg Szwecja67,0 m38,019-0,5442,1NQ
50.Alina Tuchtajewa Kazachstan66,0 m40,519-0,4839,1NQ
51.Dajana Piecha Kazachstan65,5 m41,019-0,4138,0NQ
52.Viktória Šidlová Słowacja59,5 m39,019-0,8428,1NQ
Tara Geraghty-Moats Stany ZjednoczoneDSQ

Konkurs indywidualny na skoczni HS 109 – 27 lutego 2019

PozycjaZawodniczkaReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svgMaren Lundby Norwegia106,5 m19-0,15104,5 m19-0,37259,6
Silver medal icon.svgKatharina Althaus Niemcy108,0 m19-0,09107,0 m19-0,02259,1
Bronze medal icon.svgDaniela Iraschko-Stolz Austria101,0 m190,02105,5 m19-0,24247,6
4.Juliane Seyfarth Niemcy104,0 m19-0,30101,5 m19-0,10244,4
5.Eva Pinkelnig Austria102,0 m19-0,19103,0 m19-0,41241,8
6.Sara Takanashi Japonia101,5 m19-0,21102,0 m19-0,02236,7
7.Nika Križnar Słowenia101,5 m19-0,12102,5 m190,01236,1
8.Urša Bogataj Słowenia102,0 m19-0,1899,0 m19-0,31231,7
9.Anna Odine Strøm Norwegia102,0 m19-0,0499,5 m19-0,12230,6
10.Carina Vogt Niemcy100,5 m19-0,1798,5 m19-0,18224,3
11.Silje Opseth Norwegia97,0 m19-0,2798,5 m19-0,37223,2
12.Anna Szpyniowa Rosja97,0 m19-0,7197,5 m19-0,16221,4
13.Daniela Haralambie Rumunia95,5 m19-0,5999,0 m19-0,35220,6
14.Lara Malsiner Włochy96,5 m19-0,11100,0 m19-0,13219,9
15.Yūki Itō Japonia97,0 m19-0,2594,5 m19-0,43216,6
16.Jacqueline Seifriedsberger Austria95,0 m19-0,4394,5 m19-0,32212,3
17.Nozomi Maruyama Japonia95,0 m19-0,4397,0 m19-0,13211,5
18.Ramona Straub Niemcy92,5 m19-0,22101,0 m190,02209,9
Jerneja Brecl Słowenia94,0 m19-0,1898,5 m19-0,12
20.Sofja Tichonowa Rosja95,5 m19-0,1495,5 m19-0,38209,6
21.Lidija Jakowlewa Rosja95,0 m190,0698,0 m190,04208,7
22.Špela Rogelj Słowenia95,0 m19-0,2693,5 m19-0,10206,0
23.Kamila Karpiel Polska97,5 m190,1193,5 m19-0,42205,7
24.Anna Rupprecht Niemcy93,0 m19-0,3096,0 m190,17203,5
25.Ingebjørg Saglien Bråten Norwegia96,0 m19-0,2294,0 m190,03202,4
26.Chiara Hölzl Austria93,0 m19-0,2795,0 m190,06201,6
27.Elena Runggaldier Włochy93,5 m19-0,3990,5 m190,06195,8
28.Yūka Setō Japonia94,0 m19-0,3389,0 m19-0,26194,2
29.Štěpánka Ptáčková Czechy88,5 m19-0,6091,5 m19-0,43191,0
30.Léa Lemare Francja90,5 m19-0,2089,5 m19-0,33188,6
31.Joséphine Pagnier Francja87,5 m19-0,85NQ94,2
Karolína Indráčková Czechy89,5 m19-0,49NQ
33.Lucile Morat Francja88,0 m19-0,52NQ91,5
34.Kinga Rajda Polska91,0 m19-0,08NQ90,8
35.Aleksandra Kustowa Rosja87,5 m19-0,24NQ87,8
Wieronika Szyszkina Kazachstan86,5 m19-0,50NQ
37.Nita Englund Stany Zjednoczone83,5 m19-0,85NQ84,2
38.Océane Avocat Gros Francja84,5 m19-0,50NQ83,8
39.Natalie Eilers Kanada86,0 m19-0,18NQ83,2
40.Susanna Forsström Finlandia84,0 m19-0,55NQ79,8

Mężczyźni

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 130 – 22 lutego 2019

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[7].

PozycjaZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.Markus Eisenbichler Niemcy128,5 m55,011-0,01143,2Q
2.Karl Geiger Niemcy131,0 m55,5120,28141,1Q
3.Killian Peier Szwajcaria127,5 m56,0120,06137,5Q
4.Ryōyū Kobayashi Japonia126,0 m55,0110,21136,5Q
5.Michael Hayböck Austria125,0 m53,5120,09130,2Q
6.Philipp Aschenwald Austria127,0 m55,5130,35128,9Q
7.Andreas Stjernen Norwegia122,5 m53,512-0,14128,3Q
8.Daiki Itō Japonia126,0 m54,0130,39125,2Q
9.Jewgienij Klimow Rosja122,5 m52,5120,13124,3Q
10.Stefan Kraft Austria118,5 m53,011-0,08124,1Q
11.Kamil Stoch Polska120,0 m52,5110,13124,0Q
12.Halvor Egner Granerud Norwegia122,5 m53,5120,42122,4Q
Simon Ammann Szwajcaria121,0 m53,0120,10Q
14.Richard Freitag Niemcy119,5 m52,512-0,17122,2Q
15.Andreas Wellinger Niemcy119,5 m53,012-0,08121,7Q
16.Peter Prevc Słowenia122,0 m53,0130,19119,0Q
17.Žiga Jelar Słowenia123,0 m50,0130,12118,5Q
18.Viktor Polášek Czechy121,5 m53,0130,16118,4Q
19.Junshirō Kobayashi Japonia119,0 m51,012-0,04118,3Q
20.Roman Koudelka Czechy118,5 m53,0120,09118,0Q
21.Andreas Schuler Szwajcaria124,0 m52,5140,19117,8Q
22.Timi Zajc Słowenia115,0 m51,511-0,09116,4Q
23.Daniel Huber Austria118,5 m52,5120,22116,2Q
24.Dawid Kubacki Polska114,5 m51,011-0,15115,7Q
25.Johann André Forfang Norwegia114,0 m51,511-0,17115,5Q
26.Yukiya Satō Japonia116,0 m49,512-0,14112,6Q
27.Antti Aalto Finlandia114,5 m51,012-0,17111,7Q
28.Manuel Fettner Austria117,5 m51,0120,35111,6Q
29.Władimir Zografski Bułgaria119,5 m51,0130,45109,9Q
30.Jonathan Learoyd Francja121,0 m51,0140,32109,6Q
31.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada116,5 m51,5130,01109,4Q
32.Robert Johansson Norwegia110,5 m49,011-0,27107,9Q
33.Piotr Żyła Polska110,5 m49,011-0,11106,0Q
34.Anže Lanišek Słowenia113,0 m49,512-0,02105,7Q
35.Jakub Wolny Polska111,5 m49,012-0,17104,3Q
36.Jarkko Määttä Finlandia115,5 m51,0130,36103,6Q
37.Dmitrij Wasiljew Rosja115,5 m46,5130,08101,9Q
38.Kevin Bickner Stany Zjednoczone114,0 m48,5130,14100,6Q
39.Čestmír Kožíšek Czechy112,0 m49,513-0,07100,2Q
40.Luca Egloff Szwajcaria114,0 m49,514-0,0999,8Q
41.Alex Insam Włochy112,0 m48,513-0,0498,9Q
42.Sebastian Colloredo Włochy115,0 m49,5140,1898,7Q
43.Siergiej Tkaczenko Kazachstan116,0 m49,5140,3798,6Q
44.Tomáš Vančura Czechy112,0 m49,5130,1897,6Q
45.Kevin Maltsev Estonia115,0 m49,0140,3796,3Q
46.Roman Trofimow Rosja111,0 m48,5130,2094,6Q
47.Casey Larson Stany Zjednoczone114,0 m49,0140,3894,4Q
48.Witalij Kaliniczenko Ukraina114,0 m46,5140,3492,3Q
Andrew Urlaub Stany Zjednoczone112,0 m49,0140,23Q
50.Eetu Nousiainen Finlandia108,5 m48,5130,0591,6Q
51.Andreas Alamommo Finlandia109,0 m49,5130,3490,6NQ
52.Matthew Soukup Kanada111,0 m47,5140,1090,3NQ
53.Dienis Korniłow Rosja111,0 m48,0140,2589,3NQ
54.Sabirżan Muminow Kazachstan113,5 m44,5140,4288,6NQ
55.Artti Aigro Estonia107,5 m47,5130,1288,1NQ
56.Patrick Gasienica Stany Zjednoczone105,5 m48,014-0,2384,7NQ
57.Martti Nõmme Estonia104,0 m45,014-0,2178,7NQ
58.Jewhen Marusiak Ukraina101,5 m47,5140,4070,2NQ
59.Flórián Molnár Węgry99,5 m47,0140,2567,6NQ
60.Nikita Diewiatkin Kazachstan95,0 m46,0140,1359,7NQ
61.Gleb Safonow Kazachstan74,0 m43,514-0,0120,8NQ

Konkurs indywidualny na skoczni HS 130 – 23 lutego 2019

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[8].

PozycjaZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svgMarkus Eisenbichler Niemcy131,5 m120,10135,5 m12-0,11279,4
Silver medal icon.svgKarl Geiger Niemcy131,0 m120,01130,5 m120,08267,3
Bronze medal icon.svgKillian Peier Szwajcaria131,0 m12-0,09129,5 m120,14266,1
4.Ryōyū Kobayashi Japonia133,5 m120,35126,5 m12-0,08262,0
5.Kamil Stoch Polska128,5 m120,57129,5 m120,34259,4
6.Stefan Kraft Austria130,0 m120,65126,5 m120,07256,1
7.Johann André Forfang Norwegia132,5 m120,44125,5 m120,31250,9
8.Robert Johansson Norwegia128,0 m120,61129,0 m120,58248,9
9.Richard Freitag Niemcy125,5 m120,28129,5 m120,61248,7
10.Timi Zajc Słowenia127,0 m120,30124,0 m120,08245,5
11.Daniel Huber Austria126,0 m120,23125,5 m120,49242,0
12.Dawid Kubacki Polska128,5 m120,73125,5 m120,54240,2
13.Philipp Aschenwald Austria120,0 m12-0,12128,0 m120,39239,9
14.Michael Hayböck Austria122,0 m120,17125,5 m120,36233,7
15.Simon Ammann Szwajcaria122,5 m120,26126,0 m120,41230,6
16.Peter Prevc Słowenia123,5 m12-0,02122,0 m120,46230,5
17.Junshirō Kobayashi Japonia116,0 m12-0,14132,0 m120,31230,0
18.Jewgienij Klimow Rosja126,5 m120,68121,0 m120,32229,1
19.Piotr Żyła Polska128,5 m120,97121,0 m120,18228,7
20.Daiki Itō Japonia119,0 m120,11126,0 m120,37225,7
21.Yukiya Satō Japonia120,0 m120,53124,0 m120,57221,4
22.Roman Koudelka Czechy120,5 m120,35120,5 m120,27220,1
23.Žiga Jelar Słowenia118,5 m120,20121,0 m120,28219,8
24.Manuel Fettner Austria117,5 m120,03122,5 m120,12219,0
25.Viktor Polášek Czechy120,0 m120,10117,5 m120,03218,2
26.Andreas Schuler Szwajcaria117,5 m120,09119,0 m120,12212,6
27.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada117,0 m120,20118,5 m120,18212,1
28.Jonathan Learoyd Francja116,5 m12-0,20116,5 m120,55205,9
29.Andreas Stjernen Norwegia124,5 m120,18102,0 m120,44185,5
30.Władimir Zografski Bułgaria117,0 m120,00DSQ106,1
31.Antti Aalto Finlandia117,5 m120,25NQ104,0
32.Andreas Wellinger Niemcy119,5 m120,30NQ103,1
33.Halvor Egner Granerud Norwegia116,5 m12-0,44NQ103,0
34.Čestmír Kožíšek Czechy115,5 m120,04NQ102,5
35.Anže Lanišek Słowenia114,5 m120,03NQ100,8
36.Siergiej Tkaczenko Kazachstan115,5 m120,32NQ99,2
37.Kevin Bickner Stany Zjednoczone115,0 m120,34NQ97,1
38.Casey Larson Stany Zjednoczone115,0 m120,31NQ93,9
Luca Egloff Szwajcaria112,5 m120,16NQ
40.Jakub Wolny Polska113,0 m120,11NQ91,8
41.Alex Insam Włochy112,0 m120,28NQ90,8
42.Witalij Kaliniczenko Ukraina112,5 m120,43NQ88,2
43.Roman Trofimow Rosja109,5 m120,13NQ86,3
44.Kevin Maltsev Estonia112,5 m121,03NQ85,8
Andrew Urlaub Stany Zjednoczone110,5 m120,46NQ
46.Dmitrij Wasiljew Rosja107,0 m120,14NQ82,7
47.Sebastian Colloredo Włochy106,5 m120,55NQ78,8
48.Eetu Nousiainen Finlandia103,5 m120,05NQ77,8
49.Tomáš Vančura Czechy100,0 m120,17NQ69,8
50.Jarkko Määttä Finlandia98,0 m12-0,23NQ66,7

Konkurs drużynowy na skoczni HS 130 – 24 lutego 2019

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[9].

PozycjaReprezentacjaZawodnicySeria 1Seria 2Nota łączna
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg NiemcyKarl Geiger129,0 m110,41127,6130,0 m120,13132,2987,5
Richard Freitag121,0 m12-0,15113,3120 0 m13-0,43114,9
Stephan Leyhe126,0 m120,67115,9128,5 m14-0,01124,3
Markus Eisenbichler128,0 m110,12130,2128,5 m120,07129,1
Silver medal icon.svg AustriaPhilipp Aschenwald117,0 m11-0,14107,3118,0 m12-0,12109,3930,9
Michael Hayböck122,5 m120,16111,6120,5 m13-0,47115,7
Daniel Huber126,5 m120,46119,8126,5 m14-0,09120,2
Stefan Kraft125,0 m110,19124,1123,5 m12-0,09122,9
Bronze medal icon.svg JaponiaYukiya Satō119,5 m110,15109,6125,0 m120,20121,0920,2
Daiki Itō117,0 m120,09100,9116,0 m13-0,50105,5
Junshirō Kobayashi127,0 m120,57115,7126,0 m14-0,05117,3
Ryōyū Kobayashi127,0 m11-0,03128,0123,0 m12-0,23122,2
4. PolskaPiotr Żyła121,5 m110,19114,8119,5 m12-0,08112,6909,1
Stefan Hula113,5 m120,1392,7116,5 m13-0,31105,1
Dawid Kubacki127,0 m120,26120,2126,5 m140,02117,4
Kamil Stoch125,0 m110,09124,1122,5 m12-0,27122,2
5. NorwegiaHalvor Egner Granerud117,5 m11-0,10107,7121,5 m12-0,04115,7900,2
Andreas Stjernen123,5 m120,24113,6120,5 m13-0,27112,3
Johann André Forfang122,0 m120,33108,5127,0 m14-0,15120,3
Robert Johansson117,5 m110,34103,1121,0 m12-0,27119,0
6. SłoweniaAnže Lanišek117,0 m110,34102,7118,0 m12-0,21110,4858,7
Peter Prevc123,0 m120,29112,2120,0 m13-0,28110,6
Žiga Jelar117,0 m120,5297,2119,0 m14-0,31105,8
Timi Zajc121,0 m110,52110,2117,0 m12-0,25109,6
7. SzwajcariaAndreas Schuler112,0 m110,2790,4108,0 m12-0,3490,5837,0
Luca Egloff111,5 m120,5084,9110,5 m130,0887,3
Simon Ammann125,5 m120,54111,3123,0 m14-0,34111,9
Killian Peier127,0 m110,15127,1128,5 m12-0,11133,6
8. CzechyViktor Polášek119,0 m110,13107,4121,5 m120,02114,0818,4
Tomáš Vančura118,0 m120,6197,6106,0 m13-0,3283,3
Čestmír Kožíšek118,5 m120,7598,1112,0 m14-0,4291,5
Roman Koudelka120,5 m110,43109,6122,0 m120,07116,9
9. RosjaDienis Korniłow109,5 m110,6282,5NQ370,9
Dmitrij Wasiljew111,5 m120,4283,7
Roman Trofimow115,0 m120,4889,4
Jewgienij Klimow123,5 m110,35115,3
10. FinlandiaJarkko Määttä110,5 m110,8983,6NQ354,1
Andreas Alamommo106,5 m120,2476,5
Eetu Nousiainen115,5 m120,7990,8
Antti Aalto118,0 m110,42103,2
11. Stany ZjednoczonePatrick Gasienica103,0 m110,7669,9NQ342,5
Andrew Urlaub111,0 m120,4283,3
Kevin Bickner121,0 m120,82101,4
Casey Larson113,0 m110,7687,9
12. KazachstanGleb Safonow75,0 m110,7416,2NQ214,6
Sabirżan Muminow102,5 m120,2670,1
Siergiej Tkaczenko116,0 m120,2796,3
Nikita Diewiatkin84,0 m110,4732,0

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 109 – 28 lutego 2019

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[10].

PozycjaZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.Stefan Kraft Austria106,0 m57,570,65130,9Q
2.Ryōyū Kobayashi Japonia108,5 m55,571,45127,5Q
3.Kamil Stoch Polska107,0 m55,071,19126,1Q
4.Dawid Kubacki Polska104,0 m55,070,77123,4Q
5.Jewgienij Klimow Rosja104,5 m53,070,77122,4Q
6.Michael Hayböck Austria101,0 m53,070,16120,3Q
7.Richard Freitag Niemcy104,5 m54,571,27119,9Q
8.Peter Prevc Słowenia102,5 m54,070,91118,3Q
9.Markus Eisenbichler Niemcy101,5 m54,070,81117,1Q
10.Killian Peier Szwajcaria100,5 m52,570,40116,9Q
11.Stephan Leyhe Niemcy101,0 m53,570,73116,3Q
12.Yukiya Satō Japonia101,0 m52,570,66115,8Q
13.Daniel Huber Austria101,0 m53,570,82115,5Q
14.Junshirō Kobayashi Japonia100,5 m53,070,69115,1Q
15.Viktor Polášek Czechy100,0 m53,570,85113,3Q
16.Piotr Żyła Polska99,0 m52,570,50113,1Q
Karl Geiger Niemcy100,5 m52,570,88Q
18.Daiki Itō Japonia104,0 m53,571,90112,9Q
19.Philipp Aschenwald Austria99,5 m51,570,64112,0Q
20.Roman Koudelka Czechy99,0 m53,070,86110,7Q
21.Andreas Stjernen Norwegia98,0 m52,070,53110,4Q
22.Thomas Aasen Markeng Norwegia98,0 m51,070,63108,6Q
23.Robert Johansson Norwegia96,5 m52,570,67106,7Q
24.Antti Aalto Finlandia98,0 m51,070,90106,4Q
25.Simon Ammann Szwajcaria99,5 m46,570,75106,1Q
26.Stefan Hula Polska101,5 m50,571,83105,5Q
27.Johann André Forfang Norwegia95,0 m51,570,49104,2Q
28.Jernej Damjan Słowenia96,5 m50,570,84103,4Q
29.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada95,0 m50,570,50103,1Q
30.Žiga Jelar Słowenia93,5 m50,570,18102,7Q
31.Kevin Bickner Stany Zjednoczone95,0 m48,070,32102,0Q
32.Dmitrij Wasiljew Rosja98,0 m46,570,92101,7Q
33.Sebastian Colloredo Włochy97,0 m51,580,75101,5Q
34.Timi Zajc Słowenia91,5 m49,57-0,0699,7Q
35.Andreas Alamommo Finlandia101,5 m47,581,6399,5Q
36.Jonathan Learoyd Francja94,0 m50,580,4896,7Q
37.Jan Hörl Austria93,5 m48,570,7496,2Q
38.Władimir Zografski Bułgaria91,0 m49,570,6892,7Q
39.Čestmír Kožíšek Czechy89,5 m49,570,4691,4Q
40.Alex Insam Włochy90,0 m48,570,5890,5Q
41.Casey Larson Stany Zjednoczone89,0 m49,08-0,1090,0Q
42.Jarkko Määttä Finlandia93,5 m50,081,1689,7Q
43.Luca Egloff Szwajcaria93,0 m50,081,1089,2Q
44.Roman Trofimow Rosja86,0 m49,57-0,0388,4Q
45.Eetu Nousiainen Finlandia90,0 m47,070,7587,6Q
46.Artti Aigro Estonia89,0 m49,070,7787,4Q
47.Andreas Schuler Szwajcaria90,0 m49,580,6986,0Q
48.Filip Sakala Czechy90,5 m49,580,8785,5Q
49.Martti Nõmme Estonia92,0 m49,581,3085,1Q
50.Kevin Maltsev Estonia87,5 m49,580,3883,5Q
51.Andrew Urlaub Stany Zjednoczone91,5 m48,081,3082,6NQ
52.Matthew Soukup Kanada85,5 m49,08-0,0382,3NQ
53.Witalij Kaliniczenko Ukraina88,0 m46,080,5979,3NQ
54.Siergiej Tkaczenko Kazachstan86,0 m48,580,5578,1NQ
55.Hunor Farkas Rumunia86,5 m48,081,0374,8NQ
56.Patrick Gasienica Stany Zjednoczone83,0 m48,080,3573,2NQ
57.Jewhen Marusiak Ukraina80,5 m47,080,6065,2NQ
58.Radu Păcurar Rumunia78,0 m46,580,4261,1NQ
59.Andrij Waskuł Ukraina77,5 m43,580,2158,8NQ
60.Flórián Molnár Węgry75,5 m42,080,0454,7NQ
61.Sabirżan Muminow Kazachstan74,5 m38,08-0,4853,6NQ
62.Li Chao Chiny73,0 m44,08-0,0752,7NQ
63.Nikita Diewiatkin Kazachstan72,5 m45,080,4348,6NQ
64.Nurszat Tursunżanow Kazachstan66,5 m42,580,1136,6NQ
Yang Guang ChinyDSQ
Maksim Siergiejew RosjaDSQ

Konkurs indywidualny na skoczni HS 109 – 1 marca 2019

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[11].

PozycjaZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svgDawid Kubacki Polska93,0 m13-0,46104,5 m16-0,67218,3
Silver medal icon.svgKamil Stoch Polska91,5 m13-1,30101,5 m16-0,63215,5
Bronze medal icon.svgStefan Kraft Austria93,5 m13-0,96101,0 m16-0,43214,8
4.Philipp Aschenwald Austria91,0 m12-0,89103,5 m16-0,26214,5
5.Richard Freitag Niemcy93,5 m12-0,23103,5 m16-0,38211,3
6.Stephan Leyhe Niemcy96,5 m120,0399,0 m16-0,20210,6
7.Markus Eisenbichler Niemcy91,0 m12-0,53102,5 m16-0,31210,5
Yukiya Satō Japonia92,0 m12-0,8199,0 m16-0,91
9.Michael Hayböck Austria93,5 m12-0,48100,0 m16-0,41208,5
10.Killian Peier Szwajcaria98,5 m120,1098,0 m16-0,03207,4
11.Jernej Damjan Słowenia92,0 m90,8098,0 m16-0,72206,1
12.Simon Ammann Szwajcaria93,0 m12-0,31100,0 m16-0,30205,8
Stefan Hula Polska88,0 m90,28100,0 m16-0,72
14.Ryōyū Kobayashi Japonia101,0 m13-0,4992,5 m16-0,14203,4
15.Roman Koudelka Czechy93,5 m12-0,0997,5 m16-0,38202,5
16.Robert Johansson Norwegia97,5 m13-0,2395,0 m16-0,57201,5
17.Junshirō Kobayashi Japonia89,5 m12-0,7097,0 m16-0,69199,4
18.Karl Geiger Niemcy100,0 m12-0,1692,5 m16-0,06199,0
19.Jarkko Määttä Finlandia88,5 m90,5298,0 m16-0,26197,3
20.Thomas Aasen Markeng Norwegia92,0 m9-0,1195,0 m160,13197,1
21.Daniel Huber Austria97,0 m120,1694,0 m16-0,51197,0
22.Sebastian Colloredo Włochy92,5 m90,7193,5 m16-0,63196,4
23.Dmitrij Wasiljew Rosja92,5 m90,8596,5 m16-0,08192,5
24.Peter Prevc Słowenia94,5 m90,9193,0 m160,09192,0
25.Andreas Stjernen Norwegia96,5 m12-0,1292,5 m160,12191,6
26.Jonathan Learoyd Francja90,0 m90,3094,0 m160,09187,9
27.Žiga Jelar Słowenia95,5 m90,6887,0 m16-0,14186,0
28.Casey Larson Stany Zjednoczone92,0 m90,5988,0 m16-0,47182,3
29.Filip Sakala Czechy93,0 m90,2885,0 m160,07175,7
30.Kevin Maltsev Estonia89,5 m90,5884,0 m16-0,66169,8
31.Andreas Alamommo Finlandia88,0 m90,35NQ84,2
32.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada88,0 m90,71NQ82,8
33.Piotr Żyła Polska90,5 m13-0,70NQ82,1
34.Daiki Itō Japonia89,5 m110,00NQ81,9
35.Jewgienij Klimow Rosja92,0 m120,04NQ81,6
36.Luca Egloff Szwajcaria86,0 m90,25NQ80,5
37.Władimir Zografski Bułgaria87,0 m12-0,85NQ80,1
38.Viktor Polášek Czechy86,5 m90,54NQ79,7
39.Čestmír Kožíšek Czechy86,0 m90,56NQ79,0
Roman Trofimow Rosja84,5 m90,13NQ
41.Andreas Schuler Szwajcaria86,5 m90,35NQ78,7
42.Alex Insam Włochy84,0 m90,61NQ74,6
Eetu Nousiainen Finlandia83,0 m90,18NQ
44.Jan Hörl Austria85,5 m90,72NQ74,2
45.Johann André Forfang Norwegia84,5 m12-0,79NQ73,5
46.Martti Nõmme Estonia83,5 m90,43NQ73,1
47.Antti Aalto Finlandia85,0 m12-0,50NQ72,7
48.Kevin Bickner Stany Zjednoczone83,0 m90,63NQ71,0
49.Artti Aigro Estonia83,0 m91,00NQ66,5
50.Timi Zajc Słowenia80,0 m12-0,74NQ62,6

Konkurs mieszany

Konkurs mieszany na skoczni HS 109 – 2 marca 2019

PozycjaReprezentacjaZawodnicySeria 1Seria 2Nota łączna
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg NiemcyKatharina Althaus107,5 m180,69126,5103,0 m20-0,30123,91012,2
Markus Eisenbichler104,5 m80,42121,6107,0 m10-0,26135,0
Juliane Seyfarth100,5 m18-0,20115,9103,0 m20-0,55125,3
Karl Geiger103,5 m9-0,41127,0107,0 m11-0,41137,0
Silver medal icon.svg AustriaEva Pinkelnig105,5 m180,55123,1103,5 m20-0,94132,1989,9
Philipp Aschenwald110,0 m81,09131,3101,0 m100,03117,3
Daniela Iraschko-Stolz100,5 m18-0,15117,0102,5 m20-0,22123,1
Stefan Kraft96,5 m9-0,80115,7104,5 m11-0,34130,3
Bronze medal icon.svg NorwegiaAnna Odine Strøm97,5 m180,35105,7102,5 m200,46115,8938,4
Robert Johansson106,5 m81,24121,6103,5 m100,09123,3
Maren Lundby99,0 m18-0,24112,8105,5 m20-0,48132,1
Andreas Stjernen91,5 m9-0,5699,9102,0 m11-0,74127,2
4. SłoweniaUrša Bogataj102,5 m180,84111,8101,0 m20-0,41118,5930,8
Žiga Jelar99,5 m80,58108,9104,0 m100,37121,0
Nika Križnar98,5 m180,19108,5108,5 m20-0,03131,8
Peter Prevc95,5 m9-0,31108,0100,5 m11-0,65122,3
5. JaponiaYūki Itō100,5 m180,59110,395,0 m20-0,58108,6928,6
Yukiya Satō103,5 m80,66118,2102,0 m10-0,22121,6
Sara Takanashi91,0 m18-0,3594,999,5 m20-0,40115,9
Ryōyū Kobayashi97,0 m9-0,61113,9113,0 m110,16142,2
6. PolskaKinga Rajda91,5 m180,3490,897,0 m200,27113,3914,9
Dawid Kubacki112,0 m81,26134,4110,0 m100,38131,0
Kamila Karpiel91,5 m18-0,0493,997,0 m20-0,13108,3
Kamil Stoch100,0 m9-0,67121,5105,5 m11-0,43131,7
7. RosjaAnna Szpyniowa97,5 m180,63103,0100,5 m20-0,40119,4896,2
Dmitrij Wasiljew99,5 m80,96104,3104,0 m100,30120,1
Sofja Tichonowa96,0 m18-0,04103,998,5 m200,15108,8
Jewgienij Klimow101,5 m9-0,14119,499,0 m11-0,50117,3
8. WłochyElena Runggaldier97,5 m181,1099,295,5 m20-0,09104,9801,4
Sebastian Colloredo93,0 m80,4893,797,5 m100,74102,6
Lara Malsiner98,5 m180,60102,2100,5 m20-0,03112,3
Alex Insam86,5 m90,1481,994,5 m11-0,37104,6
9. CzechyKarolína Indráčková91,0 m181,0582,1NQ374,4
Viktor Polášek97,5 m80,80100,1
Štěpánka Ptáčková92,0 m180,4588,4
Roman Koudelka96,0 m90,28103,8
10. Stany ZjednoczoneNina Lussi86,0 m180,9874,2NQ364,9
Kevin Bickner96,5 m80,55101,6
Nita Englund90,0 m180,2289,2
Casey Larson95,5 m90,5199,9
11. FinlandiaSusanna Forsström90,0 m181,1079,7NQ354,8
Jarkko Määttä91,0 m80,6488,4
Julia Kykkänen87,5 m180,7979,2
Antti Aalto97,0 m9-0,05107,5
12. RumuniaDiana Trâmbițaș78,5 m181,341,34NQ311,1
Hunor Farkas81,0 m80,150,15
Daniela Haralambie100,0 m180,660,66
Radu Păcurar88,5 m90,650,65
13. KazachstanWalentina Sdierżykowa88,5 m181,6073,7NQ256,8
Sabirżan Muminow87,5 m80,4781,7
Wieronika SzyszkinaDSQ
Siergiej Tkaczenko96,0 m90,32101,4

Składy reprezentacji

W poniższej tabeli znajdują się składy kobiecych i męskich reprezentacji, które startowały w konkursach skoków narciarskich podczas mistrzostw świata w Seefeld/Innsbrucku. W tabeli zamieszczono także porównanie miejsc zajętych w poszczególnych konkursach mistrzostw świata w latach 2017 i 2019.

Reprezentacje kobiet
ZawodniczkaData urodzenia
Miejsca na MŚ 2017
Miejsca na MŚ 2019
Źródło
ind. norm.
mieszany
ind. norm.druż. norm.mieszany
 Austria (5)
Lisa Eder12 sierpnia 2001
[12]
Chiara Hölzl18 lipca 199710.
26.2.
[13]
Daniela Iraschko-Stolz21 listopada 19839.2.[c]3.2.2.[14]
Eva Pinkelnig27 maja 1988
5.2.2.[15]
Jacqueline Seifriedsberger20 stycznia 19917.2.[c]16.2.
[16]
 Chiny (4)
Chang Xinyue13 lutego 199435.
[17]
Li Xueyao11 kwietnia 199528.
[18]
Ma Tong2 marca 1994q
[19]
Zhou Fangyu28 grudnia 2003
[20]
 Czechy (4)
Karolína Indráčková26 sierpnia 1997
31.9.9.[21]
Marta Křepelková18 czerwca 199138.9.[d]q9.
[22]
Zdena Pešatová18 stycznia 1999
q9.
[23]
Štěpánka Ptáčková18 marca 2002
29.9.9.[24]
 Finlandia (2)
Susanna Forsström19 kwietnia 1995q11.[e]40.
11.[25]
Julia Kykkänen17 kwietnia 199419.11.[e]q
11.[26]
 Francja (4)
Océane Avocat Gros23 kwietnia 1997
38.7.
[27]
Léa Lemare21 czerwca 199620.10.[f]30.7.
[28]
Lucile Morat15 czerwca 200124.10.[f]33.7.
[29]
Joséphine Pagnier4 czerwca 2002
31.7.
[30]
 Japonia (5)
Yūki Itō10 maja 19942.3.[g]15.6.5.[31]
Kaori Iwabuchi28 kwietnia 199311.
6.
[32]
Nozomi Maruyama2 czerwca 1998
17.6.
[33]
Yūka Setō22 lutego 199714.
28.
[34]
Sara Takanashi8 października 19963.3.[g]6.6.5.[35]
 Kanada (1)
Natalie Eilers31 października 1998
39.
[36]
 Kazachstan (4)
Dajana Piecha6 kwietnia 2001
q11.
[37]
Walentina Sdierżykowa30 stycznia 2001q14.[h]q11.13.[38]
Wieronika Szyszkina18 sierpnia 2003
35.11.13.[39]
Alina Tuchtajewa15 sierpnia 2001
q11.
[40]
 Niemcy (5)
Katharina Althaus23 maja 19968.
2.1.1.[41]
Anna Rupprecht29 grudnia 1996
24.
[42]
Juliane Seyfarth19 lutego 1990
4.1.1.[43]
Ramona Straub19 września 199333.
18.1.
[44]
Carina Vogt5 lutego 19921.1.[i]10.1.
[45]
 Norwegia (4)
Ingebjørg Saglien Bråten20 września 1999
25.3.
[46]
Maren Lundby7 września 19944.5.[j]1.3.3.[47]
Silje Opseth28 kwietnia 199931.5.[j]11.3.
[48]
Anna Odine Strøm17 kwietnia 1998
9.3.3.[49]
 Polska (2)
Kamila Karpiel25 listopada 2001
23.
6.[50]
Kinga Rajda22 grudnia 2000
34.
6.[51]
 Rosja (5)
Lidija Jakowlewa14 sierpnia 2001
21.5.
[52]
Ksienija Kabłukowa16 czerwca 199830.
[53]
Aleksandra Kustowa26 sierpnia 1998
35.5.
[54]
Anna Szpyniowa3 stycznia 2002
12.5.7.[55]
Sofja Tichonowa16 listopada 199826.
20.5.7.[56]
 Rumunia (2)
Daniela Haralambie14 sierpnia 199729.13.[k]13.
12.[57]
Diana Trâmbițaș31 maja 2000q13.[k]q
12.[58]
 Słowacja (1)
Viktória Šidlová12 marca 2001
q
[59]
 Słowenia (5)
Urša Bogataj7 marca 1995
8.4.4.[60]
Jerneja Brecl9 sierpnia 2001
18.4.
[61]
Nika Križnar9 marca 200013.4.[l]7.4.4.[62]
Špela Rogelj8 listopada 199422.
22.4.
[63]
Maja Vtič27 stycznia 198817.
[64]
 Stany Zjednoczone (4)
Nita Englund10 czerwca 199227.8.[m]37.10.10.[65]
Tara Geraghty-Moats12 kwietnia 1993
q10.
[66]
Nina Lussi29 marca 1994
q10.10.[67]
Logan Sankey28 maja 1998
q10.
[68]
 Szwecja (1)
Astrid Moberg19 czerwca 2001
q
[69]
 Węgry (1)
Virág Vörös12 lipca 1999
q
[70]
 Włochy (4)
Veronica Gianmoena25 października 1995
8.
[71]
Lara Malsiner14 kwietnia 200037.
14.8.8.[72]
Elena Runggaldier10 lipca 199018.7.[n]27.8.8.[73]
Giada Tomaselli1 stycznia 2003
8.
[74]
Reprezentacje mężczyzn
ZawodnikData urodzenia
Miejsca na MŚ 2017
Miejsca na MŚ 2019
Źródło
ind. norm.
ind. duża
druż. duża
mieszany
ind. dużadruż. dużaind. norm.mieszany
 Austria (6)
Philipp Aschenwald12 listopada 1995
13.2.4.2.[75]
Manuel Fettner17 czerwca 198512.18.3.[o]
24.
[76]
Michael Hayböck5 marca 19916.11.3.[o]2.[c]14.2.9.
[77]
Jan Hörl16 października 1998
44.
[78]
Daniel Huber2 stycznia 1993
11.2.21.
[79]
Stefan Kraft13 maja 19931.1.3.[o]2.[c]6.2.3.2.[80]
 Bułgaria (1)
Władimir Zografski14 lipca 199342.q
30
37.
[81]
 Chiny (2)
Li Chao7 września 1988
q
[82]
Yang Guang11 maja 1984
q
[83]
 Czechy (6)
Lukáš Hlava10 września 1984
[84]
Roman Koudelka9 lipca 198914.q7.[p]9.[d]22.8.15.9.[85]
Čestmír Kožíšek9 listopada 1991
34.8.39.
[86]
Viktor Polášek18 lipca 199731.25.7.[p]
25.8.38.9.[87]
Filip Sakala21 maja 1996
29.
[88]
Tomáš Vančura10 września 199635.42.7.[p]
49.8.
[89]
 Estonia (3)
Artti Aigro29 sierpnia 1999qq
q
49.
[90]
Kevin Maltsev4 lipca 2000
44.
30.
[91]
Martti Nõmme7 sierpnia 1993q44.
q
46.
[92]
 Finlandia (5)
Antti Aalto2 kwietnia 199538.31.6.[q]
31.10.47.11.[93]
Mico Ahonen27 listopada 2001
[94]
Andreas Alamommo23 grudnia 1998
q10.31.
[95]
Jarkko Määttä2 kwietnia 199535.27.6.[q]
50.10.19.11.[96]
Eetu Nousiainen29 kwietnia 1997
48.10.42.
[97]
 Francja (1)
Jonathan Learoyd3 listopada 2000
28.
26.
[98]
 Japonia (5)
Daiki Itō27 grudnia 198510.15.7.[r]3.[g]20.3.34.
[99]
Junshirō Kobayashi11 czerwca 1991
17.3.17.
[100]
Ryōyū Kobayashi8 listopada 1996
7.[r]
4.3.14.5.[101]
Naoki Nakamura19 września 1996
[102]
Yukiya Satō19 czerwca 1995
21.3.7.5.[103]
 Kanada (2)
Mackenzie Boyd-Clowes13 lipca 199139.38.
12.[s]27.
32.
[104]
Matthew Soukup31 sierpnia 1997
q
q
[105]
 Kazachstan (5)
Nikita Diewiatkin3 kwietnia 1999
q12.q
[106]
Sabirżan Muminow16 kwietnia 1994
q12.q13.[107]
Gleb Safonow11 września 2001
q12.
[108]
Siergiej Tkaczenko8 czerwca 1999
36.12.q13.[109]
Nurszat Tursunżanow8 lutego 2003
q
[110]
 Niemcy (5)
Markus Eisenbichler3 kwietnia 19913.13.4.[t]1.[i]1.1.7.1.[111]
Richard Freitag14 sierpnia 19919.19.4.[t]
9.1.5.
[112]
Karl Geiger11 lutego 1993
2.1.18.1.[113]
Stephan Leyhe5 stycznia 199213.16.4.[t]
1.6.
[114]
Andreas Wellinger28 sierpnia 19952.2.4.[t]1.[i]32.
[115]
 Norwegia (5)
Johann André Forfang4 lipca 19957.12.2.[u]
7.5.45.
[116]
Halvor Egner Granerud29 maja 1996
33.5.
[117]
Robert Johansson4 lipca 199516.
8.5.16.3.[118]
Thomas Aasen Markeng18 czerwca 2000
20.
[119]
Andreas Stjernen30 lipca 198817.4.2.[u]5.[j]29.5.25.3.[120]
 Polska (5)
Stefan Hula29 września 1986
4.12.
[121]
Dawid Kubacki12 marca 19908.8.1.[v]
12.4.1.6.[122]
Kamil Stoch25 maja 19874.7.1.[v]
5.4.2.6.[123]
Jakub Wolny15 maja 1995
40.
[124]
Piotr Żyła16 stycznia 198719.3.1.[v]
19.4.33.
[125]
 Rosja (5)
Jewgienij Klimow3 lutego 199422.20.9.[w]6.[x]18.9.35.7.[126]
Dienis Korniłow17 sierpnia 198629.29.9.[w]6.[x]q9.
[127]
Maksim Siergiejew16 czerwca 1999
q
[128]
Roman Trofimow19 listopada 1989
43.9.39.
[129]
Dmitrij Wasiljew26 grudnia 197930.24.9.[w]
46.9.23.7.[130]
 Rumunia (2)
Hunor Farkas18 września 2001
q12.[131]
Radu Păcurar6 września 2001
q12.[132]
 Słowenia (6)
Jernej Damjan28 maja 198332.21.5.[y]
11.
[133]
Žiga Jelar22 października 1997
23.6.27.4.[134]
Anže Lanišek20 kwietnia 1996
36.5.[y]4.[l]35.6.
[135]
Peter Prevc20 września 199211.9.5.[y]4.[l]16.6.24.4.[136]
Anže Semenič1 sierpnia 1993
[137]
Timi Zajc26 kwietnia 2000
10.6.50.
[138]
 Stany Zjednoczone (4)
Kevin Bickner23 września 199647.30.11.[z]8.[m]37.11.48.10.[139]
Patrick Gasienica28 listopada 1998
q11.q
[140]
Casey Larson16 grudnia 1998q46.11.[z]
38.11.28.10.[141]
Andrew Urlaub12 kwietnia 2001
44.11.q
[142]
 Szwajcaria (5)
Simon Ammann25 czerwca 198121.14.10.[aa]
15.7.12.
[143]
Gregor Deschwanden27 lutego 199133.35.10.[aa]
[144]
Luca Egloff6 czerwca 1995
38.7.36.
[145]
Killian Peier28 marca 199518.40.10.[aa]
3.7.10.
[146]
Andreas Schuler28 marca 199546.47.10.[aa]
26.7.41.
[147]
 Ukraina (3)
Witalij Kaliniczenko9 sierpnia 1993qq
42.
q
[148]
Jewhen Marusiak16 marca 2000
q
q
[149]
Andrij Waskuł1 kwietnia 1999
q
[150]
 Węgry (1)
Flórián Molnár14 marca 2002
q
q
[151]
 Włochy (2)
Sebastian Colloredo9 września 198737.43.
7.[n]47.
22.8.[152]
Alex Insam19 grudnia 199745.37.
41.
42.8.[153]

Uwagi

  1. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.
  3. a b c d Skład austriackiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Daniela Iraschko-Stolz, Michael Hayböck, Jacqueline Seifriedsberger, Stefan Kraft.
  4. a b Skład czeskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Marta Křepelková, Jakub Janda, Barbora Blažková, Roman Koudelka.
  5. a b Skład fińskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Susanna Forsström, Ville Larinto, Julia Kykkänen, Janne Ahonen.
  6. a b Skład francuskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Léa Lemare, Paul Brasme, Lucile Morat, Vincent Descombes Sevoie.
  7. a b c Skład japońskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Sara Takanashi, Taku Takeuchi, Yūki Itō, Daiki Itō.
  8. Skład kazachskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Dajana Achmietwalijewa, Ilja Kratow, Walentina Sdierżykowa, Aleksiej Korolow.
  9. a b c Skład niemieckiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Carina Vogt, Markus Eisenbichler, Svenja Würth, Andreas Wellinger.
  10. a b c Skład norweskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Silje Opseth, Daniel-André Tande, Maren Lundby, Andreas Stjernen.
  11. a b Skład rumuńskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Diana Trâmbițaș, Iulian Pîtea, Daniela Haralambie, Sorin Mitrofan.
  12. a b c Skład słoweńskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Nika Križnar, Anže Lanišek, Ema Klinec, Peter Prevc.
  13. a b Skład amerykańskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Nita Englund, Michael Glasder, Sarah Hendrickson, Kevin Bickner.
  14. a b Skład włoskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Elena Runggaldier, Sebastian Colloredo, Manuela Malsiner, Davide Bresadola.
  15. a b c Skład austriackiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Michael Hayböck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Stefan Kraft.
  16. a b c Skład czeskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Jakub Janda, Roman Koudelka.
  17. a b Skład fińskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Jarkko Määttä, Ville Larinto, Antti Aalto, Janne Ahonen.
  18. a b Skład japońskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Taku Takeuchi, Ryōyū Kobayashi, Noriaki Kasai, Daiki Itō.
  19. Skład kanadyjskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Natasha Bodnarchuk, Joshua Maurer, Taylor Henrich, Mackenzie Boyd-Clowes.
  20. a b c d Skład niemieckiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Richard Freitag, Andreas Wellinger.
  21. a b Skład norweskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Anders Fannemel, Johann André Forfang, Daniel-André Tande, Andreas Stjernen.
  22. a b c Skład polskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Kamil Stoch.
  23. a b c Skład rosyjskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Aleksiej Romaszow, Dienis Korniłow, Dmitrij Wasiljew, Jewgienij Klimow.
  24. a b Skład rosyjskiego zespołu w konkursie mieszanym w Lahti: Anastasija Barannikowa, Dienis Korniłow, Irina Awwakumowa, Jewgienij Klimow.
  25. a b c Skład słoweńskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Jernej Damjan, Peter Prevc.
  26. a b Skład amerykańskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Casey Larson, William Rhoads, Michael Glasder, Kevin Bickner.
  27. a b c d Skład szwajcarskiego zespołu w konkursie drużynowym w Lahti: Gregor Deschwanden, Andreas Schuler, Killian Peier, Simon Ammann.

Przypisy

  1. Seefeld (AUT) – World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-12].
  2. Lahti (FIN) – World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-12].
  3. Piotr Bąk: Konkurs drużynowy kobiet włączony do programu MŚ w Seefeld!. skijumping.pl, 2019-01-30. [dostęp 2019-02-12].
  4. Klasyfikacja Pucharu Świata w sezonie 2018/2019. skijumping.pl. [dostęp 2019-02-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-22)].
  5. Puchar Świata 2018/2019. Klasyfikacja po konkursie: 17.02.2019, Willingen HS-145. Skokinarciarskie.pl. [dostęp 2020-04-18].
  6. Calendar & Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-17].
  7. Innsbruck (AUT) – Viessmann FIS Ski Jumping World Cup (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-23].
  8. Innsbruck (AUT) – World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-23].
  9. Innsbruck (AUT) – World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-24].
  10. Seefeld (AUT) – Viessmann FIS Ski Jumping World Cup (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-03-01].
  11. Seefeld (AUT) – World Ski Championships (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-03-01].
  12. Ski Jumping – Athlete: Lisa EDER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  13. Ski Jumping – Athlete: Chiara HOELZL (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  14. Ski Jumping – Athlete: Daniela IRASCHKO-STOLZ (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  15. Ski Jumping – Athlete: Eva PINKELNIG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  16. Ski Jumping – Athlete: Jacqueline SEIFRIEDSBERGER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  17. Ski Jumping – Athlete: Xinyue CHANG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  18. Ski Jumping – Athlete: Xueyao LI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  19. Ski Jumping – Athlete: Tong MA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  20. Ski Jumping – Athlete: Fangyu ZHOU (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  21. Ski Jumping – Athlete: Karolina INDRACKOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  22. Ski Jumping – Athlete: Marta KREPELKOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  23. Ski Jumping – Athlete: Zdenka PESATOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  24. Ski Jumping – Athlete: Stepanka PTACKOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  25. Ski Jumping – Athlete: Susanna FORSSTROEM (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  26. Ski Jumping – Athlete: Julia KYKKAENEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  27. Ski Jumping – Athlete: Oceane AVOCAT GROS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  28. Ski Jumping – Athlete: Lea LEMARE (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  29. Ski Jumping – Athlete: Lucile MORAT (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  30. Ski Jumping – Athlete: Josephine PAGNIER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  31. Ski Jumping – Athlete: Yuki ITO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  32. Ski Jumping – Athlete: Kaori IWABUCHI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  33. Ski Jumping – Athlete: Nozomi MARUYAMA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  34. Ski Jumping – Athlete: Yuka SETO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  35. Ski Jumping – Athlete: Sara TAKANASHI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  36. Ski Jumping – Athlete: Natalie EILERS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  37. Ski Jumping – Athlete: Dayana PEKHA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  38. Ski Jumping – Athlete: Valentina SDERZHIKOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  39. Ski Jumping – Athlete: Veronika SHISHKINA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  40. Ski Jumping – Athlete: Alina TUKHTAEVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  41. Ski Jumping – Athlete: Katharina ALTHAUS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  42. Ski Jumping – Athlete: Anna RUPPRECHT (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  43. Ski Jumping – Athlete: Juliane SEYFARTH (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  44. Ski Jumping – Athlete: Ramona STRAUB (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  45. Ski Jumping – Athlete: Carina VOGT (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  46. Ski Jumping – Athlete: Ingebjoerg Saglien BRAATEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  47. Ski Jumping – Athlete: Maren LUNDBY (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  48. Ski Jumping – Athlete: Silje OPSETH (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  49. Ski Jumping – Athlete: Anna Odine STROEM (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  50. Ski Jumping – Athlete: Kamila KARPIEL (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  51. Ski Jumping – Athlete: Kinga RAJDA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  52. Ski Jumping – Athlete: Lidiia IAKOVLEVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  53. Ski Jumping – Athlete: Ksenia KABLUKOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  54. Ski Jumping – Athlete: Alexandra KUSTOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  55. Ski Jumping – Athlete: Anna SHPYNEVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  56. Ski Jumping – Athlete: Sofia TIKHONOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  57. Ski Jumping – Athlete: Daniela HARALAMBIE (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  58. Ski Jumping – Athlete: Andreea Diana TRAMBITAS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  59. Ski Jumping – Athlete: Viktoria SIDLOVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  60. Ski Jumping – Athlete: Ursa BOGATAJ (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  61. Ski Jumping – Athlete: Jerneja BRECL (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  62. Ski Jumping – Athlete: Nika KRIZNAR (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  63. Ski Jumping – Athlete: Spela ROGELJ (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  64. Ski Jumping – Athlete: Maja VTIC (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  65. Ski Jumping – Athlete: Nita ENGLUND (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  66. Ski Jumping – Athlete: Tara GERAGHTY-MOATS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  67. Ski Jumping – Athlete: Nina LUSSI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  68. Ski Jumping – Athlete: Logan SANKEY (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  69. Ski Jumping – Athlete: Astrid MOBERG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  70. Ski Jumping – Athlete: Virag VOROS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  71. Ski Jumping – Athlete: Veronica GIANMOENA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  72. Ski Jumping – Athlete: Lara MALSINER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  73. Ski Jumping – Athlete: Elena RUNGGALDIER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-26].
  74. Ski Jumping – Athlete: Giada TOMASELLI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-27].
  75. Ski Jumping – Athlete: Philipp ASCHENWALD (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  76. Ski Jumping – Athlete: Manuel FETTNER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  77. Ski Jumping – Athlete: Michael HAYBOECK (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  78. Ski Jumping – Athlete: Jan HOERL (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  79. Ski Jumping – Athlete: Daniel HUBER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  80. Ski Jumping – Athlete: Stefan KRAFT (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  81. Ski Jumping – Athlete: Vladimir ZOGRAFSKI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-19].
  82. Ski Jumping – Athlete: Chao LI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  83. Ski Jumping – Athlete: Guang YANG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  84. Ski Jumping – Athlete: Lukas HLAVA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  85. Ski Jumping – Athlete: Roman KOUDELKA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  86. Ski Jumping – Athlete: Cestmir KOZISEK (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  87. Ski Jumping – Athlete: Viktor POLASEK (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  88. Ski Jumping – Athlete: Filip SAKALA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  89. Ski Jumping – Athlete: Tomas VANCURA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  90. Ski Jumping – Athlete: Artti AIGRO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  91. Ski Jumping – Athlete: Kevin MALTSEV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  92. Ski Jumping – Athlete: Martti NOMME (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  93. Ski Jumping – Athlete: Antti AALTO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  94. Ski Jumping – Athlete: Mico AHONEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  95. Ski Jumping – Athlete: Andreas ALAMOMMO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  96. Ski Jumping – Athlete: Jarkko MAATTA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  97. Ski Jumping – Athlete: Eetu NOUSIAINEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  98. Ski Jumping – Athlete: Jonathan LEAROYD (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  99. Ski Jumping – Athlete: Daiki ITO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  100. Ski Jumping – Athlete: Junshiro KOBAYASHI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  101. Ski Jumping – Athlete: Ryoyu KOBAYASHI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  102. Ski Jumping – Athlete: Naoki NAKAMURA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  103. Ski Jumping – Athlete: Yukiya SATO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  104. Ski Jumping – Athlete: Mackenzie BOYD-CLOWES (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  105. Ski Jumping – Athlete: Matthew SOUKUP (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  106. Ski Jumping – Athlete: Nikita DEVYATKIN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  107. Ski Jumping – Athlete: Sabirzhan MUMINOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  108. Ski Jumping – Athlete: Gleb SAFONOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  109. Ski Jumping – Athlete: Sergey TKACHENKO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  110. Ski Jumping – Athlete: Nurshat TURSUNZHANOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-20].
  111. Ski Jumping – Athlete: Markus EISENBICHLER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  112. Ski Jumping – Athlete: Richard FREITAG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  113. Ski Jumping – Athlete: Karl GEIGER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  114. Ski Jumping – Athlete: Stephan LEYHE (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  115. Ski Jumping – Athlete: Andreas WELLINGER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  116. Ski Jumping – Athlete: Johann Andre FORFANG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  117. Ski Jumping – Athlete: Halvor Egner GRANERUD (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  118. Ski Jumping – Athlete: Robert JOHANSSON (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  119. Ski Jumping – Athlete: Thomas Aasen MARKENG (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  120. Ski Jumping – Athlete: Andreas STJERNEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  121. Ski Jumping – Athlete: Stefan HULA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  122. Ski Jumping – Athlete: Dawid KUBACKI (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  123. Ski Jumping – Athlete: Kamil STOCH (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  124. Ski Jumping – Athlete: Jakub WOLNY (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  125. Ski Jumping – Athlete: Piotr ZYLA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  126. Ski Jumping – Athlete: Evgeniy KLIMOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  127. Ski Jumping – Athlete: Denis KORNILOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  128. Ski Jumping – Athlete: Maksim SERGEEV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  129. Ski Jumping – Athlete: Roman Sergeevich TROFIMOV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  130. Ski Jumping – Athlete: Dmitriy VASSILIEV (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  131. Ski Jumping – Athlete: Hunor FARKAS (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  132. Ski Jumping – Athlete: Radu Mihai PACURAR (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  133. Ski Jumping – Athlete: Jernej DAMJAN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  134. Ski Jumping – Athlete: Ziga JELAR (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  135. Ski Jumping – Athlete: Anze LANISEK (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  136. Ski Jumping – Athlete: Peter PREVC (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  137. Ski Jumping – Athlete: Anze SEMENIC (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  138. Ski Jumping – Athlete: Timi ZAJC (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  139. Ski Jumping – Athlete: Kevin BICKNER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  140. Ski Jumping – Athlete: Patrick GASIENICA (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  141. Ski Jumping – Athlete: Casey LARSON (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  142. Ski Jumping – Athlete: Andrew URLAUB (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  143. Ski Jumping – Athlete: Simon AMMANN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  144. Ski Jumping – Athlete: Gregor DESCHWANDEN (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  145. Ski Jumping – Athlete: Luca EGLOFF (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  146. Ski Jumping – Athlete: Killian PEIER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  147. Ski Jumping – Athlete: Andreas SCHULER (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  148. Ski Jumping – Athlete: Vitaliy KALINICHENKO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  149. Ski Jumping – Athlete: Yevhen MARUSIAK (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  150. Ski Jumping – Athlete: Andrii VASKUL (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-25].
  151. Ski Jumping – Athlete: Florian MOLNAR (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  152. Ski Jumping – Athlete: Sebastian COLLOREDO (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].
  153. Ski Jumping – Athlete: Alex INSAM (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-02-21].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie