Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
20022010
Data11–20 lutego 2006
GospodarzWłochy Turyn (Pragelato)
Dyscyplinaskoki narciarskie
Mężczyźni
konkurs indywidualny
na skoczni HS 106
Norwegia Lars Bystøl
konkurs indywidualny
na skoczni HS 140
Austria Thomas Morgenstern
konkurs drużynowy
na skoczni HS 140
 Austria
Klasyfikacja medalowa
Zwycięzca Austria

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 w Turynie po raz 20. w historii skoczkowie narciarscy walczyli o medale olimpijskie. Zawodnicy rywalizowali w miejscowości Pragelato. Konkurs indywidualny na skoczni HS106 wygrał norweski skoczek Lars Bystøl. Srebrny medal zdobył Fin Matti Hautamäki, tracąc do zwycięzcy 1 punkt. Brązowy medal wywalczył inny Norweg – Roar Ljøkelsøy. Drugi konkurs indywidualny na dużej skoczni wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Inny reprezentant tego kraju Andreas Kofler, wywalczył srebro, tracąc do zwycięzcy 0,1 punktu. Trzecie miejsce przypadło zwycięzcy pierwszego konkursu norwegowi Larsowi Bystølowi. Drużynowe mistrzostwo olimpijskie zdobyła Austria, która wyprzedziła zdobywców medalu srebrnego, Finów oraz brązowych medalistów, Norwegów.

Konkursy odbyły się między 11 a 20 lutego 2006. We wszystkich trzech konkursach medale olimpijskie zdobył jeden zawodnik – Lars Bystøl[1].

W zawodach wzięli udział przedstawiciele 21 krajów.

Obiekty

Dwa spośród trzech konkursów (jeden indywidualny i jeden drużynowy) Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006 odbyły się na skoczni dużej w Pragelato, której rozmiar umieszczony jest na 140 metrze. Trzeci z konkursów został przeprowadzony na obiekcie normalnym (HS 106), umieszczonym w tym samym kompleksie skoczni, co skocznia duża.

Nazwa skoczniMiastoPunkt konstrukcyjnyWielkość skoczniRekord skoczni[a]
Pragelato olympic skijump.jpgTrampolino a MonteWłochy PragelatoK-95[2].HS 106[2]brak oficjalnego rekordu
Trampolino a MonteK-125[2]HS 140[2]140.5 m, Polska Adam Małysz (2005)[2]

Jury

Dyrektorem konkursów w skokach narciarskich na igrzyskach w Turynie był Sandro Sambugaro oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Asystentem Waltera Hofera był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym był Ueli Forrer, a jego asystentem – Franck Salvi.

Skład sędziowski poszczególnych konkursów przedstawia poniższa tabela:

SędziaKrajStanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. ind. HS 106[3][4]
Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. ind. HS 140[5][6]
Stanowisko na
wieży sędziowskiej
konk. druż. HS 140[7]
Janez Bukovnik SłoweniaDBA
Leonadro de Crignis WłochyAED
Ernst Egloff SzwajcariaB-E
Eero Kuusinen FinlandiaECB
Sebastian Linsinfer AustriaCA-
Nils Livland Norwegia-DC

Medaliści

Konkurs indywidualny na skoczni HS 106 (12.02.2006)

MedalImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
A • B • C • D • E
Nota łącznaStrata
Gold medal with cup.svgNorwegia Lars Bystøl101,5 m
131,0 pkt
103,5 m
135,5 pkt
19,5 • 19,5 • 19,0 • 19,019,5
19,5 • 19,5 • 19,0 • 19,5 • 19,5
266,5 pkt
Silver medal with cup.svgFinlandia Matti Hautamäki102,0 m
131,0 pkt
103,5 m
134,5 pkt
19,0 • 19,0 • 19,018,5 • 19,0
19,019,5 • 19,5 • 19,0 • 19,0
265,5 pkt1,0 pkt
Bronze medal with cup.svgNorwegia Roar Ljøkelsøy102,5 m
132,0 pkt
102,5 m
132,5 pkt
19,0 • 19,0 • 19,518,5 • 19,0
19,5 • 19,5 • 19,0 • 19,0 • 19,0
264,5 pkt2,0 pkt

Konkurs indywidualny na skoczni HS 140 (18.02.2006)

MedalImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
A • B • C • D • E
Nota łącznaStrata
Gold medal with cup.svgAustria Thomas Morgenstern133,0 m
131,4 pkt
140,0 m
145,5 pkt
19,5 • 19,0 • 19,0 • 18,5 • 19,0
19,5 • 19,5 • 20,019,0 • 19,5
276,9 pkt
Silver medal with cup.svgAustria Andreas Kofler134,0 m
135,7 pkt
139,5 m
141,1 pkt
20,019,5 • 20,0 • 20,0 • 19,5
18,5 • 18,0 • 17,5 • 18,5 • 18,5
276,8 pkt0,1 pkt
Bronze medal with cup.svgNorwegia Lars Bystøl127,5 m
121,5 pkt
131,5 m
129,2 pkt
19,0 • 18,5 • 19,0 • 19,0 • 19,5
19,019,5 • 19,5 • 19,0 • 19,0
250,7 pkt26,2 pkt

Konkurs drużynowy na skoczni HS 140 (20.02.2006)

MedalKrajImię i nazwiskoSkok 1Skok 2Noty za styl
A • B • C • D • E
Nota łączna zawodnikaNota łączna drużynyStrata
Gold medal with cup.svgAustria AustriaAndreas Widhölzl122,0 m
107,1 pkt
129,0 m
122,7 pkt
17,5 • 17,5 • 17,5 • 17,518,0
18,5 • 18,5 • 19,0 • 18,5 • 18,5
229,8 pkt984,0 pkt
Andreas Kofler133,5 m
133,8 pkt
130,0 m
126,0 pkt
19,519,0 • 19,5 • 19,5 • 19,5
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0 • 18,5
259,8 pkt
Martin Koch122,0 m
106,6 pkt
128,5 m
120,3 pkt
18,017,0 • 17,0 • 17,5 • 17,5
18,0 • 18,0 • 18,0 • 18,518,0
226,9 pkt
Thomas Morgenstern129,5 m
125,1 pkt
140,5 m
142,4 pkt
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,0
18,018,5 • 18,0 • 18,0 • 18,5
267,5 pkt
Silver medal with cup.svgFinlandia FinlandiaTami Kiuru124,5 m
113,6 pkt
131,5 m
127,2 pkt
17,5 • 18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,5
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,018,5
240,8 pkt976,6 pkt7,4 pkt
Janne Happonen122,5 m
109,5 pkt
124,0 m
112,2 pkt
18,0 • 18,0 • 18,5 • 18,0 • 18,0
18,018,0 • 18,0 • 18,0 • 18,0
221,7 pkt
Janne Ahonen129,0 m
122,2 pkt
132,0 m
129,6 pkt
18,518,0 • 18,0 • 18,5 • 18,5
19,0 • 19,0 • 18,5 • 19,0 • 19,0
251,8 pkt
Matti Hautamäki128,0 m
121,9 pkt
138,0 m
140,4 pkt
18,5 • 19,0 • 19,0 • 18,519,0
19,0 • 19,0 • 19,0 • 19,019,5
262,3 pkt
Bronze medal with cup.svgNorwegia NorwegiaLars Bystøl126,0 m
117,3 pkt
135,5 m
136,9 pkt
18,5 • 18,5 • 19,0 • 18,5 • 18,5
19,5 • 19,5 • 19,0 • 19,019,5
254,2 pkt950,1 pkt33,9 pkt
Bjørn Einar Romøren124,5 m
114,6 pkt
126,0 m
116,3 pkt
18,5 • 18,5 • 18,5 • 18,518,0
18,5 • 18,5 • 18,0 • 18,0 • 18,0
230,9 pkt
Tommy Ingebrigtsen116,5 m
97,2 pkt
116,5 m
97,2 pkt
17,017,5 • 17,5 • 17,5 • 17,5
17,5 • 18,017,0 • 17,5 • 17,0
194,4 pkt
Roar Ljøkelsøy128,5 m
123,3 pkt
141,0 m
147,3 pkt
19,0 • 19,0 • 19,5 • 19,0 • 18,5
19,5 • 19,520,0 • 19,5 • 19,5
270,6 pkt

Klasyfikacja medalowa

Klasyfikacja medalowa
Lp.PaństwoGold medal.svg
złoto
Silver medal.svg
srebro
Bronze medal.svg
brąz
GoldSilverBronze medals.svg
razem
1. Austria213
2. Norwegia134
3. Finlandia22

Wyniki

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 106 (11.02.2006)

MiejsceSkoczekKrajSkokWynik punktowyKwalifikacja
1Noriaki Kasai Japonia103,0132,5Q
2Dmitrij Ipatow Rosja102,0129,0Q
3Dmitrij Wasiljew Rosja102,5128,5Q
4Michael Neumayer Niemcy101,5127,0Q
4Michael Möllinger Szwajcaria102,0127,0Q
4Robert Mateja Polska100,5127,0Q
7Alexander Herr Niemcy102,5125,5Q
8Tami Kiuru Finlandia100,0125,0Q
9Daiki Itō Japonia99,0123,0Q
9Martin Koch Austria99,5123,0Q
11Kamil Stoch Polska99,0122,5Q
12Borek Sedlák Czechy99,0120,0Q
13Ildar Fatkullin Rosja97,5119,0Q
14Sebastian Colloredo Włochy97,0118,0Q
15Jens Salumäe Estonia97,0117,5Q
16Primož Peterka Słowenia96,5117,0Q
16Dienis Korniłow Rosja99,5117,0Q
16Alan Alborn Stany Zjednoczone96,5117,0Q
19Guido Landert Szwajcaria97,0116,0Q
20Jan Matura Czechy95,5115,5Q
21Jernej Damjan Słowenia96,0114,5Q
21Stefan Read Kanada96,5114,5Q
23Janne Happonen Finlandia95,5114,0Q
24Stefan Hula Polska95,0110,5Q
25Radik Żaparow Kazachstan94,0110,0Q
26Iwan Karaułow Kazachstan93,5109,0Q
26Li Yang Chiny94,0109,0Q
28Rok Benkovič Słowenia94,0108,0Q
28Maksim Anisimau Białoruś94,5108,0Q
30Andrea Morassi Włochy92,5107,5Q
30Kim Hyun-ki Korea Południowa92,5107,5Q
32Jaan Jüris Estonia92,0107,0Q
33Simon Ammann Szwajcaria92,0106,0Q
33Jan Mazoch Czechy92,0106,0Q
35Clint Jones Stany Zjednoczone91,0104,5Q
36Choi Heung-chul Korea Południowa91,5104,0nq
36Choi Yong-jik Korea Południowa91,0104,0nq
38Thomas Schwall Stany Zjednoczone90,5103,0nq
39Tian Zhandong Chiny91,0102,0nq
40Alessio Bolognani Włochy90,0100,5nq
41Gregory Baxter Kanada89,5100,0nq
42Martin Mesík Słowacja88,597,5nq
42Graeme Gorham Kanada88,597,5nq
44Kang Chil-gu Korea Południowa88,096,5nq
45Piotr Czaadajew Białoruś88,095,5nq
46Jim Denney Stany Zjednoczone86,091,5nq
47Wołodymyr Boszczuk Ukraina85,588,5nq
48Aleksiej Korolow Kazachstan84,086,5nq
49Petyr Fyrtunow Bułgaria83,585,0nq
50Michael Nell Kanada82,583,5nq
51Georgi Żarkow Bułgaria80,077,5nq
Georg Späth Niemcy99,5123,5pq
Robert Kranjec Słowenia92,0102,0pq
Adam Małysz Polska102,0130,5pq
Andreas Widhölzl Austria102,0129,0pq
Takanobu Okabe Japonia101,0127,5pq
Bjørn Einar Romøren Norwegia97,0118,0pq
Matti Hautamäki Finlandia102,5130,0pq
Andreas Kofler Austria103,5134,5pq
Thomas Morgenstern Austria98,0117,0pq
Michael Uhrmann Niemcy98,0120,5pq
Roar Ljøkelsøy Norwegia98,0120,5pq
Andreas Küttel Szwajcaria104,0134,5pq
Janne Ahonen Finlandia104,5133,5pq
Jakub Janda Czechy98,5121,5pq
Lars Bystøl NorwegiaDSQDSQ[b]pq
Masahiko Harada JaponiaDSQDSQ[c]nq
Nikołaj Karpienko KazachstanDSQDSQ[b]nq
Sigurd Pettersen NorwegiaDSQDSQ[b]nq

Legenda:

pq – zawodnik ma zapewnioną kwalifikację dzięki pozycji w pierwszej „15” klasyfikacji Pucharu Świata
Q – zawodnik zakwalifikował się do konkursu głównego
nq – zawodnik odpadł w kwalifikacjach
DNS – zawodnik nie wystartował
DSQ – dyskwalifikacja

Konkurs indywidualny na skoczni HS 106 (12.02.2006)

MiejsceSkoczekKrajSkok 1Skok 2Wynik punktowy
1.Gold medal with cup.svg Lars Bystøl Norwegia101,5103,5266,5
2.Silver medal with cup.svg Matti Hautamäki Finlandia102,0103,5265,5
3.Bronze medal with cup.svg Roar Ljøkelsøy Norwegia102,5102,5264,5
4.Michael Uhrmann Niemcy101,0104,5264,0
5.Andreas Küttel Szwajcaria103,0101,0262,5
6.Janne Ahonen Finlandia103,5100,0261,5
7.Adam Małysz Polska101,5102,5261,0
8.Michael Neumayer Niemcy103,5103,0260,5
9.Thomas Morgenstern Austria103,599,5259,5
10.Dmitrij Wasiljew Rosja104,5100,5258,5
11.Andreas Kofler Austria100,5101,5257,5
12.Georg Späth Niemcy99,5100,0251,0
13.Michael Möllinger Szwajcaria100,598,5249,0
13.Jakub Janda Czechy99,0100,0249,0
15.Bjørn Einar Romøren Norwegia100,098,5248,0
16.Kamil Stoch Polska100,098,5247,0
17.Andreas Widhölzl Austria98,099,5244,0
18.Daiki Itō Japonia100,096,0243,5
19.Dmitrij Ipatow Rosja98,598,5242,5
20.Noriaki Kasai Japonia100,095,5241,0
21.Alexander Herr Niemcy98,594,5231,0
21.Jan Matura Czechy97,593,5231,0
23.Takanobu Okabe Japonia96,594,5229,5
23.Martin Koch Austria97,594,5229,5
25.Robert Mateja Polska95,594,5229,0
26.Radik Żaparow Kazachstan98,095,0227,0
27.Sebastian Colloredo Włochy95,595,0226,5
28.Janne Happonen Finlandia96,093,5225,0
29.Stefan Hula Polska95,590,5218,0
30.Primož Peterka Słowenia97,088,0215,0
31.Tami Kiuru Finlandia95,0113,0
32.Jens Salumäe Estonia94,5112,0
33.Maksim Anisimau Białoruś94,0110,5
34.Dienis Korniłow Rosja93,5110,0
35.Jernej Damjan Słowenia93,0109,0
36.Andrea Morassi Włochy93,5108,5
36.Jan Mazoch Czechy93,0108,5
38.Simon Ammann Szwajcaria92,5107,0
38.Borek Sedlák Czechy92,5107,0
40.Alan Alborn Stany Zjednoczone92,0106,5
41.Robert Kranjec Słowenia91,5105,5
42.Stefan Read Kanada91,5105,0
43.Kim Hyun-ki Korea Południowa91,0104,5
44.Ildar Fatkullin Rosja90,0102,5
44.Li Yang Chiny90,5102,5
46.Iwan Karaułow Kazachstan90,5102,0
47.Clint Jones Stany Zjednoczone88,097,5
48.Guido Landert Szwajcaria89,597,0
49.Rok Benkovič Słowenia87,591,5
50.Jaan Jüris Estonia84,588,5

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni HS 140 (17.02.2006)

MiejsceSkoczekKrajSkokWynik punktowyKwalifikacja
1Noriaki Kasai Japonia126,0117,3Q
2Sigurd Pettersen Norwegia125,5115,9Q
3Michael Neumayer Niemcy125,5114,4Q
4Simon Ammann Szwajcaria124,0111,7Q
5Dmitrij Wasiljew Rosja123,5111,3Q
6Daiki Itō Japonia123,0110,9Q
7Jernej Damjan Słowenia120,5105,9Q
8Martin Koch Austria118,5100,8Q
9Dmitrij Ipatow Rosja117,098,1Q
10Risto Jussilainen Finlandia116,597,2Q
11Dienis Korniłow Rosja115,595,9Q
12Tami Kiuru Finlandia116,095,3Q
13Sebastian Colloredo Włochy114,594,1Q
14Primož Peterka Słowenia114,593,1Q
15Martin Schmitt Niemcy114,592,1Q
15Iwan Karaułow Kazachstan114,592,1Q
17Michael Möllinger Szwajcaria113,591,3Q
18Tsuyoshi Ichinohe Japonia113,089,9Q
19Stefan Read Kanada112,588,5Q
20Borek Sedlák Czechy111,086,8Q
21Radik Żaparow Kazachstan111,586,7Q
21Alan Alborn Stany Zjednoczone111,586,7Q
23Ildar Fatkullin Rosja110,585,4Q
23Choi Heung-chul Korea Południowa110,585,4Q
25Nikołaj Karpienko Kazachstan112,084,6Q
26Rok Benkovič Słowenia110,084,5Q
27Kamil Stoch Polska110,083,0Q
28Jens Salumäe Estonia108,580,3Q
28Robert Mateja Polska108,580,3Q
30Jan Matura Czechy107,579,5Q
31Ondřej Vaculík Czechy107,576,0Q
32Kim Hyun-ki Korea Południowa106,075,3Q
33Alessio Bolognani Włochy105,574,9Q
34Guido Landert Szwajcaria105,574,4Q
35Graeme Gorham Kanada103,069,4Q
36Maksim Anisimau Białoruś102,068,6nq
37Martin Mesík Słowacja101,567,7nq
38Tian Zhandong Chiny103,067,4nq
39Clint Jones Stany Zjednoczone100,564,9nq
40Li Yang Chiny101,064,8nq
41Aleksiej Korolow Kazachstan100,063,5nq
42Thomas Schwall Stany Zjednoczone100,563,4nq
43Rafał Śliż Polska99,563,1nq
44Georgi Żarkow Bułgaria98,559,3nq
45Kang Chil-gu Korea Południowa98,558,8nq
46Gregory Baxter Kanada97,558,5nq
47Jim Denney Stany Zjednoczone95,053,5nq
48Jaan Jüris Estonia94,052,2nq
49Michael Nell Kanada92,548,0nq
50Andrea Morassi Włochy94,045,7nq
51Wołodymyr Boszczuk Ukraina87,030,6nq
52Petyr Fyrtunow Bułgaria84,526,6nq
53Choi Yong-jik Korea Południowa81,022,8nq
Georg Späth Niemcy126,0116,8pq
Robert Kranjec Słowenia121,5106,7pq
Adam Małysz Polska125,0114,0pq
Andreas Widhölzl Austria118,099,9pq
Takanobu Okabe Japonia129,5122,1pq
Lars Bystøl Norwegia131,5129,2pq
Bjørn Einar Romøren Norwegia128,0120,9pq
Matti Hautamäki Finlandia132,0129,6pq
Andreas Kofler Austria133,5133,8pq
Thomas Morgenstern Austria136,0136,8pq
Michael Uhrmann Niemcy121,5106,2pq
Roar Ljøkelsøy Norwegia124,5114,1pq
Andreas Küttel Szwajcaria134,5132,6pq
Janne Ahonen Finlandia136,0136,3pq
Jakub Janda Czechy124,0112,7pq
Piotr Czaadajew BiałoruśDSQDSQ[c]nq

Konkurs indywidualny na skoczni HS 140 (18.02.2006)

MiejsceSkoczekKrajSkok 1Skok 2Wynik punktowy
1.Gold medal with cup.svg Thomas Morgenstern Austria133,0140,0276,9
2.Silver medal with cup.svg Andreas Kofler Austria134,0139,5276,8
3.Bronze medal with cup.svg Lars Bystøl Norwegia127,5131,5250,7
4.Roar Ljøkelsøy Norwegia131,0125,0242,8
5.Matti Hautamäki Finlandia126,0129,5242,4
6.Andreas Küttel Szwajcaria127,5127,0239,1
7.Bjørn Einar Romøren Norwegia128,5125,5238,2
8.Takanobu Okabe Japonia125,0128,5236,8
9.Janne Ahonen Finlandia123,5128,5234,1
10.Jakub Janda Czechy122,0128,0230,5
11.Michael Neumayer Niemcy123,5128,5229,1
12.Noriaki Kasai Japonia120,0128,5227,3
13.Michael Möllinger Szwajcaria120,5127,5224,9
14.Adam Małysz Polska123,0123,5222,7
15.Simon Ammann Szwajcaria120,5124,5218,0
16.Michael Uhrmann Niemcy121,0122,0214,9
17.Dmitrij Wasiljew Rosja118,0126,0214,2
18.Tami Kiuru Finlandia122,0120,5214,0
19.Martin Schmitt Niemcy116,5125,5212,6
20.Georg Späth Niemcy122,0119,5212,2
21.Andreas Widhölzl Austria123,0119,0210,1
22.Jan Matura Czechy116,5121,5204,4
23.Jens Salumäe Estonia118,0120,5203,8
24.Sigurd Pettersen Norwegia121,0116,5202,5
25.Tsuyoshi Ichinohe Japonia122,5115,5202,4
26.Kamil Stoch Polska116,5121,0200,0
27.Dmitrij Ipatow Rosja118,0116,5197,1
28.Jernej Damjan Słowenia116,5115,0192,2
29.Rok Benkovič Słowenia118,0113,0190,3
30.Stefan Read Kanada118,5113,0188,2
31.Radik Żaparow Kazachstan116,595,7
32.Martin Koch Austria116,094,8
33.Dienis Korniłow Rosja115,094,0
34.Primož Peterka Słowenia115,092,0
35.Risto Jussilainen Finlandia114,091,7
36.Sebastian Colloredo Włochy114,090,2
37.Guido Landert Szwajcaria111,085,3
38.Robert Mateja Polska111,084,8
39.Kim Hyun-ki Korea Południowa110,584,4
40.Borek Sedlák Czechy110,083,0
41.Ildar Fatkullin Rosja109,582,6
42.Daiki Itō Japonia112,582,5
43.Alan Alborn Stany Zjednoczone108,079,9
44.Alessio Bolognani Włochy104,070,7
45.Ondřej Vaculík Czechy104,570,1
46.Iwan Karaułow Kazachstan103,068,9
47.Choi Heung-chul Korea Południowa101,065,3
48.Nikołaj Karpienko Kazachstan101,565,2
49.Robert Kranjec Słowenia102,063,1
50.Graeme Gorham Kanada99,561,1

Konkurs drużynowy na skoczni HS 140 (20.02.2006)

MiejsceKrajZawodnikSkok 1Skok 2Wynik punktowyNota zespołu
1.Gold medal with cup.svg Austria AustriaAndreas Widhölzl122,0129,0229,8984,0
Andreas Kofler133,5130,0259,8
Martin Koch122,0128,5226,9
Thomas Morgenstern129,5140,5267,5
2.Silver medal with cup.svg Finlandia FinlandiaTami Kiuru124,5131,5240,8976,6
Janne Happonen122,5124,0221,7
Janne Ahonen129,0132,0251,8
Matti Hautamäki128,0138,0262,3
3.Bronze medal with cup.svg Norwegia NorwegiaLars Bystøl126,0135,5254,2950,1
Bjørn Einar Romøren124,5126,0230,9
Tommy Ingebrigtsen116,5116,5194,4
Roar Ljøkelsøy128,5141,0270,6
4.Niemcy NiemcyMichael Neumayer126,0127,5231,8922,6
Martin Schmitt125,5118,0217,3
Michael Uhrmann120,5130,0230,4
Georg Späth123,0134,0243,1
5.Polska PolskaStefan Hula118,0119,0201,1894,4
Kamil Stoch122,0124,5220,7
Robert Mateja126,0123,5217,1
Adam Małysz128,0129,5245,5
6.Japonia JaponiaDaiki Itō121,5121,5213,4893,1
Tsuyoshi Ichinohe121,0119,5207,4
Noriaki Kasai122,5130,5236,9
Takanobu Okabe121,0132,0235,4
7.Szwajcaria SzwajcariaMichael Möllinger121,5121,5215,9886,9
Simon Ammann122,5122,0216,1
Guido Landert116,5122,0204,3
Andreas Küttel123,5136,0250,6
8.Rosja RosjaDienis Korniłow121,5117,5204,2856,8
Dmitrij Ipatow121,0123,0215,2
Dmitrij Wasiljew125,0131,0240,3
Ildar Fatkullin117,5117,0197,1
9.Czechy CzechyJan Matura123,5-110,8397,0
Ondřej Vaculík109,5-79,6
Borek Sedlák117,5-99,0
Jakub Janda122,0-107,6
10.Słowenia SłoweniaRok Benkovič116,0-95,3390,4
Robert Kranjec105,5-74,4
Primož Peterka122,5-108,5
Jernej Damjan124,0-112,2
11.Włochy WłochyAndrea Morassi109,5-80,1328,4
Sebastian Colloredo121,0-105,3
Alessio Bolognani104,0-70,7
Davide Bresadola106,0-72,3
12.Kazachstan KazachstanNikołaj Karpienko111,0-84,8322,2
Radik Żaparow111,5-85,7
Aleksiej Korolow104,0-69,7
Iwan Karaułow110,0-82,0
13.Korea Południowa Korea PołudniowaChoi Yong-jik107,5-79,0321,5
Choi Heung-chul103,5-69,8
Kim Hyun-ki113,5-89,8
Kang Chil-gu110,5-82,9
14.Stany Zjednoczone Stany ZjednoczoneThomas Schwall99,0-60,7286,8
Anders Johnson93,5-50,3
Clint Jones109,0-82,2
Alan Alborn114,5-93,6
15.Kanada KanadaGregory Baxter104,0-71,2276,8
Stefan Read110,0-82,0
Graeme Gorham99,0-60,2
Michael Nell100,5-63,4
16. ChinyLi Yang105,0-72,0206,1
Yang Guang85,0-32,5
Wang Jianxun94,5-50,1
Tian Zhandong97,5-51,5

Zobacz też

Przypisy

  1. Ski Jumping at the 2006 Torino Winter Games (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-04-03)].
  2. a b c d e Pragelato (ang.). skisprungschanzen.com. [dostęp 2012-02-14].
  3. Ski jumping, NH individual, qualification round (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-09-30)].
  4. Ski jumping, NH individual, final results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-02-16)].
  5. Ski jumping, LH individual, qualification round (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-10-10)].
  6. Ski jumping, LH individual, final results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-10-25)].
  7. Ski jumping, team, final results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-02-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2006-10-27)].

Uwagi

  1. W tabeli podano rekordy skoczni, obowiązujące w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2006.
  2. a b c Dyskwalifikacja z powodu nieprzepisowego kombinezonu.
  3. a b Dyskwalifikacja z powodu nieprzepisowych nart.

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Bronze medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Brązowy medal z pucharem.
Gold medal.svg
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Silver medal.svg
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
The joining of the rings is not correct drawn.
Bronze medal.svg
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
GoldSilverBronze medals.svg
Autor: Gerbilo, Licencja: CC BY-SA 3.0
Stacked olympic medals
Olympic rings.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic rings without rims.svg
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Flag of Belarus (1995–2012).svg
Flag of Belarus 1995-2012
Pragelato olympic skijump.jpg
Autor: bryangeek, Licencja: CC BY-SA 2.0
Olympic ski jumping hills at Paragelato (Torino)
Men's ski jumping