Data urodzenia14 października 1994

2011: Festiwal Formuły Ford (2 miejsce w klasie Duratec)
2014: Zandvoort Masters (drugie miejsce)
2015: Renault Sport Trophy (wicemistrz w klasie Elite)

Steijn Schothorst (ur. 14 października 1994 roku) – holenderski kierowca wyścigowy.

Kariera

Początki

Schothorst rozpoczął karierę w jednomiejscowych samochodach wyścigowych w 2010 roku w Formido Swift Cup, który z dorobkiem 1 podium ukończył na 10 pozycji. Rok później w Festiwalu Formuły Ford klasie Duratec stanął dwukrotnie na podium i uzyskał dwa najlepsze czasy okrążeń, lecz startował tam tylko gościnnie. Podobnie było w Brytyjskiej oraz Europejskiej Formule Ford. Jedynie w Formule Ford Benelux był klasyfikowany i tu zakończył sezon na 4 pozycji, udało mu się bowiem odnieść trzy zwycięstwa i sześciokrotnie stanąć na podium.

Formuła Renault

W 2012 roku Schotchorst rozpoczął stary w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 2.0. W europejskiej serii wystartował z ekipą Manor MP Motorsport, jednak zdobył tylko 12 punktów (22 pozycja w klasyfikacji}. W serii północnoeuropejskiej Holender wystartował 20 razy i dwukrotnie zwyciężył. Z dorobkiem 212 punktów uplasował się na 5 pozycji w klasyfikacji generalnej. Na kolejny sezon startów Steijn podpisał kontrakt z mistrzowską ekipą Josef Kaufmann Racing. Z dorobkiem odpowiednio 32 i 202 punktów uplasował się w edycjach europejskiej i północnoeuropejskiej odpowiednio na czternastej i piątej pozycji w klasyfikacji generalnej.

W sezonie 2014 Holender rozpoczął współpracę z holenderską ekipą Manor MP Motorsport w Europejskim Pucharze Formuły Renault 2.0 oraz w Północnoeuropejskim Pucharze Formuły Renault 2.0. W edycji europejskiej w ciągu czternastu wyścigów, w których wystartował, uzbierał łącznie 24 punkty. Dało mu to siedemnaste miejsce w końcowej klasyfikacji kierowców. W serii północnoeuropejskiej odniósł jedno zwycięstwo i czterokrotnie stawał na podium. Z dorobkiem 224 punktów uplasował się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej.