Superpuchar Hiszpanii w piłce nożnej 2014

Superpuchar Hiszpanii w piłce nożnej 2014  – dwa mecze rozgrywane na stadionach drużyn biorących udział. Drużyny, które grają w Superpucharze, to zwycięzca Primera División i zdobywca Pucharu Króla[1]. W 2014 roku Atlético Madryt zwyciężyło w dwumeczu 2-1 z Realem Madryt.

Szczegóły meczów

Pierwszy mecz

Golem otwarcia był gol Jamesa Rodrígueza w 81 minucie. Podanie Daniego Carvajala do Karima Benzemy, strzał zblokowany, dobicie Jamesa Rodrígueza i gol dla realu[2][3]. Atletico wyrównało dwie minuty później po golu Raula Garcii. Rzut rożny, wykonuje Koke, wrzutka i gol[3].

Drugi mecz

Mario Mandžukić strzelił jedyną bramkę w tym spotkaniu. 80 sekunda spotkania, strzał prawą nogą z pola karnego i gol[4]. W 26 minucie menadżer Atletico Diego Simeone dostał czerwoną kartkę[5].