Thomas Lobben

Thomas Lobben
Data i miejsce urodzenia3 maja 1983
Hønefoss, Norwegia
KlubIL Moingen
Debiut w PŚ12 marca 2000 w Oslo (36. miejsce)
Rekord życiowy201,5 m na Velikance w Planicy (19 marca 2003)[1]
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Norwegia
Mistrzostwa świata juniorów
srebroŠtrbské Pleso 2000Drużynowo

Thomas Lobben (ur. 3 maja 1983 w Hønefoss) – norweski skoczek narciarski i trener, reprezentant klubu sportowego IL Moingen. Drużynowy srebrny medalista mistrzostw świata juniorów (2000).

Jego debiut jako skoczka narciarskiego miał miejsce już w czwartym roku życia, natomiast w Pucharze Świata zadebiutował 12 marca 2000 w Oslo. Jego trenerem był Aril Carlsson. Do jego największych osiągnięć można zaliczyć 4. miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2004/2005 oraz 12. miejsce w Letnim Pucharze Kontynentalnym 2006, kiedy zajął 2. i 1. miejsce w konkursach w Lillehammer. Nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Był studentem marketingu.

Jego rekord życiowy w długości to 201,5 metra ustanowiony podczas treningu (skakał jako przedskoczek) 19 marca 2003 na Velikance w Planicy[1].

Od sezonu 2015/2016 trener kadry B mężczyzn reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich[2][3][4][5].

Mistrzostwa świata juniorów

Puchar Świata

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[9].

Sezon 1999/2000
KuopioKuopioPredazzoPredazzoVillachZakopaneZakopaneOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenEngelbergEngelbergSapporoSapporoHakubaWillingenWillingenBad MitterndorfIron MountainIron MountainLahtiLahtiTrondheimOsloPlanicapunkty
-----------------------q36-0
Sezon 2000/2001
KuopioKuopioKuopioOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenHarrachovHarrachovPark CityHakubaSapporoSapporoWillingenWillingenOberstdorfOberstdorfFalunTrondheimOsloPlanicapunkty
------------------q--0
Sezon 2002/2003
RukaRukaTrondheimTrondheimTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenLiberecZakopaneZakopaneHakubaSapporoSapporoBad MitterndorfBad MitterndorfWillingenWillingenOsloLahtiLahtiPlanicaPlanicapunkty
--q------------------------0
Sezon 2004/2005
RukaRukaTrondheimTrondheimHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenBad MitterndorfBad MitterndorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtZakopaneZakopaneSapporoSapporoPragelatoLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
---------------------40--42q--0
Sezon 2005/2006
RukaRukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoZakopaneZakopaneWillingenLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
------------------33q--0
Sezon 2006/2007
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenVikersundZakopaneOberstdorfOberstdorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtKlingenthalWillingenLahtiKuopioOsloOsloPlanicaPlanicaPlanicapunkty
-q47--------qq-----------0
Sezon 2007/2008
RukaTrondheimTrondheimVillachVillachEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenBischofshofenBischofshofenPredazzoPredazzoHarrachovZakopaneZakopaneSapporoSapporoLiberecLiberecWillingenKuopioKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
-4946------------------------0
Sezon 2008/2009
RukaTrondheimTrondheimPragelatoPragelatoEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenBad MitterndorfBad MitterndorfZakopaneZakopaneWhistlerWhistlerSapporoWillingenKlingenthalOberstdorfLahtiKuopioLillehammerVikersundPlanicaPlanicapunkty
------------------------q--0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Nordycki (Skandynawski)

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[9].

2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
-----q--0
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
-----6--171374
2007
HinterzartenCourchevelPragelatoEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaOberhofKlingenthalpunkty
33---3334----0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium konkursów PK

  1. Japonia Zaō – 12 marca 2003 (2. miejsce)
  2. Niemcy Lauscha – 30 stycznia 2005 (1. miejsce)
  3. Niemcy Braunlage – 5 lutego 2005 (1. miejsce)
  4. Niemcy Braunlage – 6 lutego 2005 (1. miejsce)
  5. Norwegia Vikersund – 4 marca 2006 (1. miejsce)
  6. Norwegia Vikersund – 5 marca 2006 (1. miejsce)
  7. Niemcy Oberhof – 25 lutego 2007 (2. miejsce)
  8. Niemcy Hinterzarten – 9 lutego 2008 (1. miejsce)
  9. Kanada Whistler – 1 marca 2008 (2. miejsce)
  10. Norwegia Trondheim – 7 marca 2009 (1. miejsce)
  11. Finlandia Ruka – 22 marca 2009 (3. miejsce)

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium konkursów LPK

  1. Norwegia Lillehammer – 19 sierpnia 2006 (2. miejsce)
  2. Norwegia Lillehammer – 20 sierpnia 2006 (1. miejsce)
  3. Norwegia Lillehammer – 22 sierpnia 2009 (3. miejsce)

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

Opracowano na podstawie bazy wyników Adama Kwiecińskiego[9].

2002
VelenjeVelenjeOberstdorfRælingenRælingenFalunCalgaryCalgaryPark CityPark Citypunkty
---55------0
2003
VelenjeVelenjeCalgaryCalgaryPark CityPark CityGarmisch-PartenkirchenGarmisch-PartenkirchenTrondheimTrondheimpunkty
--------63640
2004
VelenjeVelenjeOberstdorfOberstdorfRamsauRamsauLillehammerLillehammerpunkty
--44523356351912
2005
VelenjeVelenjeKranjEinsiedelnEinsiedelnOberstdorfOberstdorfLillehammerLillehammerPark CityPark CityLake PlacidLake Placidpunkty
---341246621336878212
2006
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfOberstdorfLillehammerLillehammerpunkty
--215251521251
2007
VelenjeVelenjeKranjOberstdorfOberstdorfLillehammerLillehammerVillachVillachpunkty
-----69--69
2008
VelenjeVelenjeKranjLillehammerLillehammerVillachVillachOberstdorfOberstdorfFalunFalunpunkty
---819168--2134101
2009
VelenjeKranjKranjVillachVillachLillehammerLillehammerPjongczangPjongczangWisłaWisłapunkty
-----35--2023124
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja  -  − zawodnik nie wystartował

Uwagi

  1. Skład zespołu: Thomas Lobben, Erik Leine Wangen, David Andersen i Anders Bardal
  2. Skład zespołu: Ole Christen Enger, Kim-Roar Hansen, Thomas Lobben i David Andersen

Przypisy

  1. a b 200m0405 (ang.). skisprungschanzen.com, 2005-03-20. s. 35. [dostęp 2012-05-18].
  2. Dominik Formela: 75 000 NOK za miejsce w norweskiej kadrze B. skijumping.pl, 2015-05-27. [dostęp 2018-07-15].
  3. Tadeusz Mieczyński: Norwegowie ogłosili kadry. skijumping.pl, 2016-04-29. [dostęp 2018-07-15].
  4. Dominik Formela: Norwegowie wybrali kadrę B. skijumping.pl, 2017-05-09. [dostęp 2018-07-15].
  5. Dominik Formela: Liczny skład norweskiego zaplecza. skijumping.pl, 2018-05-14. [dostęp 2018-07-15].
  6. Skoki narciarskie - Karpacz, Mistrzostwa Świata Juniorów 2001. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-05-18].
  7. FIS-Ski - resultats: Strbske Pleso (SVK) - FIS Junior World Ski Championships - Men's Team K90 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2012-05-18].
  8. Skoki narciarskie - Karpacz, Mistrzostwa Świata Juniorów 2001. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-05-18].
  9. a b c Adam Kwieciński: LOBBEN Thomas. [dostęp 2020-07-11].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie