Toni Eisgruber

Toni Eisgruber
Data i miejsce urodzenia1 listopada 1912
Garmisch
Data i miejsce śmierci3 lipca 1994
Ohlstadt
Reprezentacja Niemcy

Anton "Toni" Eisgruber (ur. 1 listopada 1912 r. w Garmisch, zm. 3 lipca 1994 r. w Ohlstadt) ― niemiecki skoczek narciarski i kombinator norwerski, olimpijczyk, uczestnik mistrzostw świata.

Kariera

Eisgruber w 1933 roku wystartował w konkursie skoków na mistrzostwach świata w skokach narciarskich w Innsbrucku, zajmując odległą 70. pozycję. Rok później swoich sił próbował na kolejnym światowym czempionacie, który odbywał się w Solleftea w Szwecji, tam udało mu się zająć miejsce 52.

Wystartował na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1936 roku we włoskiej Cortinie d'Ampezzo w kombinacji norwerskiej. Zajął wysokie, drugie miejsce w konkursie skoków, ale 37. czas biegu pozwoliło mu zająć dopiero 23. lokatę w klasyfikacji łącznej.

Po II wojnie światowej, Eisgruber skupił się już tylko i wyłącznie na skakaniu na nartach. Brał udział tylko w krajowych zawodach, ponieważ Niemcy nie mieli wówczas wstępu na międzynarodowe konkursy. Jedynym i ostatnim, w którym wystąpił był pierwszy konkurs 1. Turnieju Czterech Skoczni, który odbył się 1 stycznia 1953 roku w Garmisch-Partenkirchen. Eisgruber zajął w nim 19. miejsce.

Bibliografia

Media użyte na tej stronie