Twarzą w twarz (serial telewizyjny)

Twarzą w twarz
Gatunek

kryminalny

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Główne role

Patrz sekcja Obsada

Liczba odcinków

25

Liczba serii

2

Produkcja
Produkcja

TVN

Produkcja wykonawcza

Akson Studio

Reżyseria

Patryk Vega

Scenariusz

Patryk Vega
Mariusz Bieliński
Michał Arabudzki
Maciej Strzembosz

Muzyka

Luka

Zdjęcia

Piotr Lenar
Grzegorz Kuczeriszka

Czas trwania odcinka

ok. 45 min

Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji

Polska

Data premiery

4 września 2007

Stacja telewizyjna

TVN

Lata emisji

2007–2008

Status

zakończony

Twarzą w twarzpolski serial sensacyjny emitowany przez telewizję TVN od 4 września 2007 do 25 listopada 2008. Serial realizowany był w technologii HD.

W listopadzie 2008 stacja ogłosiła, że serial nie będzie kontynuowany po zakończeniu drugiej serii[1].

Fabuła

Pierwsza seria

„Twarzą w twarz” jest serialem obyczajowym osadzonym w świecie sensacji. Głównym bohaterem serialu jest Wiktor, pseudonim „Ważka”, którego życie zmienia się w momencie, gdy zostaje niesprawiedliwie oskarżony o popełnienie zbrodni. Nie mając możliwości oczyszczenia się z zarzutów, ucieka do Szwajcarii, gdzie poddaje się szeregowi operacji plastycznych twarzy. Wiktor spędza w Szwajcarii dwa lata i poznaje Martę – lekarkę, która podjęła się zmiany jego twarzy. Oboje powoli dobrze się poznają i zakochują w sobie. Marta zachodzi w ciążę. W czasie pobytu za granicą bohater postanawia zmienić swoje życie. Niestety, przeszłość dogania go szybciej, niż się tego spodziewa. Żeby zacząć normalnie żyć u boku ukochanej kobiety, musi zrzucić z siebie ciężar niesłusznych oskarżeń. Po powrocie do Polski Wiktor za wszelką cenę stara się wyjaśnić okoliczności morderstwa, o które został posądzony i znaleźć prawdziwego zabójcę.

W późniejszych odcinkach wyjaśnia się sprawa zabójstwa. W międzyczasie wyjaśnia się sprawa teczki weksla Zarzyckiego i samobójstwa kolegi Wiktora, z którym wykradali daną teczkę, aby oskarżyć Zarzyckiego. To właśnie na terenie garażu, w którym była przetrzymywana teczka, został zabity Hubert. W zemście za zabójstwo boksera Czerwińskiego, którego Piekarz promował, z jego rąk ginie także Żyła, ochroniarz Zarzyckiego, który to zabił sportowca.

Kiedy Marcel dowiaduje się o wszystkim, porywa Martę. Chce wymiany za Wiktora. Ten jedzie na spotkanie z nim i wtedy zostaje zatrzymany po strzelaninie, z której ledwo uciekła Marta i Piekarz.

Kiedy sytuacja wydaje się beznadziejna, Ważce pomaga Wnuk, emerytowany policjant. Wiktor ucieka z aresztu. Marcel zostaje zdemaskowany dzięki żonie Huberta i wtedy po raz drugi porywa Martę. Do pościgu za nim rusza Wiktor. Obaj dojeżdżają na lotnisko w Bemowie. Wiktor i Marcel długo walczą, ale ten drugi zostaje wciągnięty w silnik samolotu. Za współpracę z policją Wiktor zostaje ułaskawiony za takie wykroczenia, jak pobicie i nielegalne posiadanie broni. Marta rodzi dziecko i cała trójka wyjeżdża do Szwajcarii.

Druga seria

Druga seria rozpoczyna się od piątych urodzin Tomka – syna Wiktora i Marty. Podczas urodzin akcja przenosi się do Afganistanu, gdzie Marcin Sikorski bez wiedzy brata, majora Wojska Polskiego, przemyca transportem wojskowym diamenty. Obaj bracia zostają zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Marcin idzie na współpracę i wybiera klinikę Marty Waszak, gdzie w ramach programu ochrony świadka koronnego, zmienia twarz. Wybór kliniki nie jest przypadkowy. Marta i Wiktor zostają wciągnięci w misterny plan uknuty przez Marcina. Najpierw Marcin porywa Tomka i jako pseudo-pośrednik między Waszakami a porywaczami stawia warunki Waszakom. Ci, chcąc odzyskać ukochane dziecko, spełniają te żądania – wyciągają Pawła Sikorskiego z więzienia.

Obsada

Aktor[2]Rola
Paweł MałaszyńskiWiktor Waszak „Ważka”
Magdalena WalachMarta Michalska
Szymon Bobrowskikomisarz Marcel Jaworski
Krzysztof Kiersznowskipodinspektor Janusz Wnuk
Agnieszka Wagnermecenas Anita Sieńczuk
Marta Żmuda TrzebiatowskaHalina „Ola” Słomińska
Witold DębickiPiekarski „Piekarz”
Jakub WesołowskiPaweł Piekarski „Brazyl”, syn „Piekarza”
Przemysław BluszczPiotr Zarzycki, właściciel „Expresu Codziennego”
Mariusz CzerkawskiHubert Sieńczuk, mąż Anity
Jan WieczorkowskiAdam Knapp
Aleksandra MikołajczykAgnieszka Rulewicz
Jacek Braciakpatolog Roman, brat Agnieszki
Marcin PerchućPaweł Sikorski
Karolina Nolbrzakkomisarz Karolina Klimczak
Karolina Gorczycapsycholog Dorota Popławska
Michał ŻurawskiMarcin Sikorski po operacji plastycznej twarzy
strażnik więzienny Robert Szyszkiewicz
Andrzej AndrzejewskiMarcin Sikorski, brat Pawła przed operacją plastyczną twarzy
Tomasz Borkowskikapral Piotr Chuptyś

Bohaterowie

Główni bohaterowie serialu

Wiktor Waszak „Ważka” (Paweł Małaszyński) Sierota, od 14 roku życia wychowywany przez ojca chrzestnego Piekarza. Piekarz nauczył go gangsterskiej profesji i wprowadził w przestępczy świat. Ważka jest cenionym w tym światku specem od napadów i włamań. Błyskotliwy, inteligentny, wysportowany i szybki w działaniu. Pojawienie się Marty w jego życiu sprawia, że odsłania swoją drugą twarz – wrażliwego, odpowiedzialnego i czułego mężczyzny. Pragnie związać się z Marta, ale przestępcza przeszłość i ciążące na nim oskarżenie o zabójstwo policjanta krzyżują te plany. Zrobi wszystko, aby dowieść swojej niewinności i odnaleźć sprawcę zabójstwa. Ważka 5 lat później jest już zrehabilitowanym, statecznym obywatelem. Swoje umiejętności z przeszłości (był złodziejem) wykorzystuje teraz do sprawdzania zabezpieczeń banków i instytucji finansowych. Jest najlepszym specjalistą na rynku. Żaden bank czy skarbiec nie ma przed nim tajemnic. Po 5 latach rodzinnej sielanki znów będzie zmuszony działać na granicy prawa. Wiktor będzie musiał wykazać się nie lada sprytem, żeby po swojemu rozegrać tę niebezpieczną grę, w którą zostanie wplątany.

Marta Michalska-Waszak (Magdalena Walach) Mieszka w Szwajcarii. Jej ojciec, profesor Tomasz Michalski, jest cenionym chirurgiem plastycznym. Matka była Szwajcarką. Marta kontynuuje zawód ojca i tak jak on odnosi sukcesy. Wielbicielka jazzu, wolny czas lubi spędzać z książką w ręku. Odpowiedzialna, sumienna, obowiązkowa. Całe swoje życie podporządkowała pracy i opiece nad ojcem. Dopiero miłość do Wiktora burzy jej sterylny, uporządkowany świat. Nowa sytuacja budzi w niej dynamiczną i spontaniczną kobietę. O swoje szczęście będzie musiała jednak walczyć. Po 5 latach Marta stała się dojrzałą, pewną siebie kobietą. Życie u boku Ważki ją „zahartowało”. Kiedyś wiotka, zagubiona pani doktor ze Szwajcarii, szukająca schronienia w ramionach ukochanego mężczyzny, obecnie silna kobieta. To kobieta, która działa, a nie załamuje ręce i płacze. Nie czeka, aż Wiktor załatwi za nią wszystkie problemy. Ma w sobie siłę i determinację, żeby walczyć o swoje szczęście i swoją rodzinę. Marta przeprowadziła się na stałe do Polski i otworzyła swoją klinikę chirurgii plastycznej. Razem z Wiktorem wychowuje 5-letniego Tomka. Jest szczęśliwą mamą i żoną. Wydawać by się mogło, że nie dotyczą jej sprawy wojskowych, związane z Afganistanem. Okaże się jednak, że pewien przemyt diamentów, zmieni jej życie.

Tomek Waszak (Mikołaj Jasiński) 5-letni syn Wiktora i Marty. Uwielbia swoich rodziców, jest bystrym, inteligentnym dzieckiem. Lubi rysować.

Bohaterowie drugoplanowi pierwszej serii serialu

Halina Słomińska „Ola” (Marta Żmuda Trzebiatowska) Prostytutka. Inteligentna, sprytna i przebojowa. Pochodzi z ubogiej rodziny. Za cel postawiła sobie, że nigdy nie zazna już biedy. Swoją profesję traktuje jako sposób na zarobienie pieniędzy. Szuka prawdziwej miłości. Zazdrości Marcie tego, co czuje do niej Wiktor. Pod ostrym makijażem skrywa romantyczną, wrażliwą i szlachetną duszę. Ginie, ratując Martę przed strzałem z pistoletu.

Marcel Jaworski (Szymon Bobrowski) Oficer policji. Bezkompromisowy, zdeterminowany w działaniu, zawzięty. Robi wszystko, by schwytać Ważkę, którego oskarża o zabójstwo swojego partnera i przyjaciela Huberta (Mariusz Czerkawski). Gotów posunąć się do metod niezgodnych z prawem, byle osiągnąć swój cel. Zakochany w Anicie, żonie Huberta. W rzeczywistości zabójca Huberta.

Janusz Wnuk (Krzysztof Kiersznowski) Oficer policji prowadzący z Marcelem śledztwo w sprawie śmierci policjanta Huberta Sieńczuka. Pomimo nasilających się problemów ze wzrokiem, nie chce przejść na wcześniejsza emeryturę. W chorobie wspiera go nadopiekuńcza żona i córka. Wnuk jest typem cierpliwego, konsekwentnego, ale i sprawiedliwego gliniarza–służbisty, który wierzy w zawodowe doświadczenie i siłę zebranych dowodów.

Adam Knapp (Jan Wieczorkowski) Przystojny, zadbany mężczyzna. Typ nowoczesnego przestępcy „w białym kołnierzyku”. Oficjalnie specjalista komputerowy od zabezpieczeń w sieci. W rzeczywistości większość jego dochodów pochodzi z okradania bankomatów. Zostaje wskazany przez Martę jako Wiktor po operacji plastycznej. Uciekając przed pościgiem policyjnym zorganizowanym w rzeczywistości na Ważkę, ginie pod kołami autobusu.

Janusz Piekarski „Piekarz” (Witold Dębicki) Kiedyś szef grupy przestępczej, teraz właściciel klubu bokserskiego. Ojciec chrzestny Wiktora, którego traktował jak syna. Jest człowiekiem majętnym, ustatkowanym, kochającym swoją rodzinę. Zmartwień dostarcza mu syn Brazyl.

Paweł Piekarski „Brazyl” (Jakub Wesołowski) Syn Piekarza zamieszany w napad na sklep jubilerski i morderstwo. Wychowany w przeświadczeniu, że za wszystkie jego pomyłki życiowe zapłaci ojciec. W życiu dostawał zawsze to, co chciał. Wie, że po jego stronie zawsze stanie nadopiekuńcza matka. Pomimo wsparcia ze strony rodziny czuje się samotny i niedoceniany przez ojca.

Anita Sieńczuk (Agnieszka Wagner) Adwokat. Piękna i seksowna kobieta. Wdowa po zastrzelonym oficerze policji Hubercie, matka Mateuszka. Po śmierci męża pomaga jej Marcel. Anita jest skutecznym prawnikiem i założycielką fundacji na rzecz rodzin poszkodowanych policjantów.

Roman (Jacek Braciak) Patomorfolog, pracuje w zakładzie medycyny sądowej. Nieśmiały, trochę zagubiony, tyranizowany przez żonę. Uczestniczy w grupie terapeutycznej prowadzonej przez Agnieszkę. Ich znajomość przeradza się w przyjaźń.

Agnieszka Rulewicz (Aleksandra Mikołajczyk) Siostra cioteczna Marty. Z wykształcenia psycholog, pracuje jako terapeutka. W dzieciństwie często spędzała wakacje z Martą. Jest dla niej ogromnym wsparciem. Przyjaźni się ze swoim pacjentem patomorfologiem Romanem.

Piotr Zarzycki (Przemysław Bluszcz) Wydawca popularnego brukowca. Człowiek wpływowy, w ciągu dwóch lat stał się „finansowym rekinem”. Bezwzględny i przebiegły w interesach, dla ochrony których nie cofnie się przed niczym. Były współpracownik PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa.

Piotr Żylewski „Żyła” (Wojciech Brzeziński) Były antyterrorysta. Oficjalnie ochroniarz Zarzyckiego, jest człowiekiem od brudnej roboty. Lojalny i bez reszty oddany swojemu szefowi. Zabity przez Piekarza.

Komendant (Roman Gancarczyk) Szef Wnuka i Marcela. Utrzymuje kontakty z Zarzyckim, ale w porę uzmysławia sobie jakim jest człowiekiem.

Jarosław Kasprzyk (Włodzimierz Matuszak) Przed laty „Biznesmen Roku”, teraz schorowany i samotny. Były wspólnik Zarzyckiego. Oszukany i okradziony przez niego nie może podnieść się z finansowego i psychicznego dołka.

Profesor Tomasz Michalski (Jan Machulski) Ojciec Marty, profesor chirurgii plastycznej. Na skutek przebytego wylewu nie może operować. Stary znajomy Piekarza. Martwi się o córkę, uważając, że za bardzo poświęca się pracy, zaniedbując życie osobiste. Widząc Martę szczęśliwą z Wiktorem, akceptuje ten związek.

Śliwa (Maciej Łuczkowski) Gangster, były kompan Ważki. Postrzelony podczas akcji w dziupli w Babicach (podczas której zastrzelono Huberta), porusza się na wózku inwalidzkim. Jest pewien, że to Ważka go postrzelił, ponieważ widział jego buty. Pragnie się zemścić. Gdy dowiaduje się prawdy, przyznaje się, że to on dał cynk Marcelowi o tym, że coś jest w dziupli. Popełnia samobójstwo, gdy Ważka odmawia zabicia go.

Hubert Sieńczuk (Mariusz Czerkawski) Policjant, mąż Anity, partner i przyjaciel Marcela. O jego śmierć policja oskarża Ważkę.

Barbara Piekarska (Dorota Nowakowska) Gospodyni domowa, żona Piekarza i matka Brazyla. Jest w stanie wiele zrobić dla swojego jedynego syna.

Hanna Wnuk (Katarzyna Gniewkowska) Żona komisarza Wnuka. Jest miłą i ciepłą kobietą oraz kochającą i oddaną żoną.

Portier (Karol Stępkowski)

Sekretarka Anity (Beata Chruścińska)

Dziennikarze (Dominik Bąk), Łukasz Konopka

Bohaterowie drugoplanowi drugiej serii serialu

Karolina Klimczak (Karolina Nolbrzak) Młoda, ambitna policjantka z rogatą duszą. Przyjaciółka Marty. Karolina ma temperament i nie boi się mówić tego, co myśli. Praca jest jej pasją. Atrakcyjna, energiczna, inteligentna i zdecydowana. Świetna w swoim zawodzie. Jako oficer policji kobieta jest stale wystawiana przez kolegów na próby. Wie, że aby udowodnić profesjonalizm, musi starać się o wiele więcej niż oni. Bez wahania podejmuje ryzykowne, nawet nieregulaminowe działania, aby pomóc przyjaciołom. Początkowo drażni ją oschły i zamknięty w sobie oficer ABW Konrad Guc. Rywalizuje z nim, ale w miarę rozwoju wypadków zmieni do niego stosunek.

Konrad Guc (Piotr Jankowski) Ambitny i dowcipny oficer ABW. Jest inteligenty i nie poddaje się naciskom. To trochę typ ostatniego sprawiedliwego. Lubi pracować sam, niechętnie dzieli się informacjami zdobytymi w śledztwie. Nieufny, ale przez swoją szorstkość pociągający dla kobiet. Typ samotnika. Nie wierzy, że kobieta może być dobrym partnerem w pracy. Los sprawi, że musi współpracować z policjantką i będzie musiał zweryfikować swoje poglądy na temat płci pięknej.

Dorota Popławska (Karolina Gorczyca) Idealistka, psycholog z powołania. Osoba wrażliwa, empatyczna, wszystkim daje kredyt zaufania, wierzy, że w ludziach jest dobro. Wybrała pracę w więzieniu, bo czuje się tam potrzebna. Jako jedna z nielicznych uważa, że resocjalizacja nie jest mrzonką. Typ jednocześnie rozważnej i romantycznej. Jeden z więźniów, Paweł, szczególnie ją zaintryguje. Spotkania i rozmowy sprawią, że pozna go jako człowieka i przestanie postrzegać go jedynie zawodowo, jako pacjenta.

Paweł Sikorski (Marcin Perchuć) Major Wojska Polskiego. Dobry żołnierz i dowódca na polu walki. Zostanie niesłusznie oskarżony o przemyt diamentów z Afganistanu i zabicie podwładnego. Paweł to prawy facet. Ma mocny charakter i silne poczucie tego, co jest honorowe, a co nie. To żołnierz z zasadami. Nikt z jego plutonu nie uwierzył, że mógł zastrzelić swojego człowieka. Paweł ironizuje w trudnych chwilach i nie pozwala sobie na słabość przy świadkach. Przy pani psycholog odsłoni wrażliwą część swojej natury i pokaże, że stać go na czułość i ciepłe słowa.

Marcin Sikorski (Michał Żurawski) Dziennikarz, korespondent wojenny, który postanowił na wojnie zarobić. Współpracował z mafią i przemycał diamenty, wykorzystując kontenery wojskowe. Jedna z akcji kończy się strzelaniną i zabiciem żołnierzy. Marcinowi wydaje się, że jest na tyle sprytny, że wszystkich wykiwa. Działa, wykorzystując swoje wrodzone talenty psychologiczne i umiejętność manipulowania ludźmi. Rzeczywistość wystawia go jednak na trudną próbę sił. Wiktor, którego chciał wykorzystać w swoim planie, podejmuje grę i krzyżuje plany Marcina. Marcin to młody gniewny, chce szybko zarobić duże pieniądze, żeby wygodnie żyć. Kocha adrenalinę. Nie ma oporów, żeby posunąć się do kłamstwa i manipulacji. Ale nie jest pozbawiony uczuć. Kocha swojego brata i będzie chciał przeprowadzić swój plan, który ostatecznie oczyścić go z zarzutów. Zostaje zastrzelony w siódmym odcinku.

Marian Kempiński (Piotr Garlicki) Generał polskiego kontrwywiadu. Twardy, nieprzewidywalny i bezwzględny człowiek. Jest odpowiedzialny za zabójstwo dwóch żołnierzy za których posądzony jest Paweł Sikorski i to on pomagał mafii przemycać diamenty z Afganistanu. W późniejszych odcinkach serialu będzie chciał swoją winę dać innym np. generałowi Marczewskiemu. Będzie również usiłował się pozbyć Pawła i Marcina Sikorskiego. Zaszantażuje Wiktora, aby zdobył diamenty ze skrytki bankowej. W odcinku 11 postrzelił Konrada Guca i zabił Marczewskiego. Gdy Guc wyląduje w szpitalu Kempiński zmusi go aby wziął jego winę na siebie. W tym celu będzie „miał na oku” Karolinę i Waszaków.

Policjantka Anka (Aleksandra Nieśpielak) Policjantka, pojawia się w „bezpiecznym domu”. Ma doświadczenie psychologiczne, dlatego zajmuje się Tomkiem. Udaje jej się nawiązać więź z dzieckiem.

Naczelnik więzienia (Krzysztof Gordon) Mężczyzna po pięćdziesiątce. Bardzo podejrzliwy. Źle nastawiony do Doroty Popławskiej, szczególnie jeśli chodzi o jej kontakt z Pawłem. Oskarża ją o pomoc Pawłowi w ucieczce z więzienia. Najprawdopodobniej zostaje przekupiony i umieszcza Pawła Sikorskiego w celi z najgorszymi kryminalistami.

Agent 1 (Modest Ruciński) Agent wywiadu wojskowego, podległy generałowi Kempińskiemu. Profesjonalista, doskonały fachowiec, szybki i skuteczny. Wraz z pozostałymi Agentami (2 i 3) będą współpracownikami Konrada Guca, kiedy ten rozpocznie pracę w wywiadzie. Wspólnie będą chcieli rozwiązać sprawę Pawła Sikorskiego…

Agent 2 (Maciej Brzoska) Agent kontrwywiadu podlegający gen. Kempińskiemu. To on z Agentem 3 uprowadzają Wiktora na lotnisku, a wcześniej podsłuchują dom Waszaków jako Monterzy. To również, tak jak Agent 1, nie są typowi zabójcy. Wyglądają raczej na przeciętnych facetów, tak, że nikt nie podejrzewałby ich o umiejętności, jakimi dysponują.

Ala (Adrianna Jaroszewicz) Przyjaciółka Doroty, posiada niewielki, prywatny gabinet chirurgiczny. Jest postacią zachowującą się racjonalnie. Nieskutecznie stara się ostrzec Dorotę przed popełnieniem błędu.

Antoni Marczewski (Jan Monczka) Szef ABW, przełożony Konrada Guca. Surowy i wymagający przełożony, czym często budzi niechęć podwładnych, w tym samego Guca. Między nim a Konradem dochodzi do konfliktu, który kończy się zwolnieniem Guca z ABW. Oddala to Konrada od poznania prawdy. Guc zaczyna podejrzewać, czy taki właśnie był cel Marczewskiego.

Policjant (Artur Chamski) Podwładny Karoliny, ochraniał Martę w ośrodku.

Strażnik więzienny (Ireneusz Dydliński)

Prokurator (Robert Majewski)

dziennikarz (Mateusz Rusin)

Spis serii

SeriaSezonOdcinkiPremiera seriiFinał seriiPora emisjiŚrednia oglądalność
1.jesień 20071–12 (12)4 września 200720 listopada 2007wtorek, 21:302 964 647[3]
2.jesień 200813–25 (13)2 września 200825 listopada 20082 182 643[4]

Miejsca nagrywania

– Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie
– Osiedle „OAZA” na ulicy Białobrzeskiej 15 w Warszawie
– Alpy
– Terminal drugi lotniska Okęcie
– Stare Miasto w Warszawie
– Plac Konstytucji w Warszawie
– Galeria Handlowa „Złote Tarasy” w Warszawie
– Centrum Handlowe „ARKADIA”
– Lotnisko Warszawa-Bemowo
– Kopalnia w Piechcinie własność firmy „Lafarge”

Oglądalność serialu

Wszystkie dane zostały podane według AGB Nielsen Media Research.

Numer odcinkaPierwsza seriaDruga seria
12 827 941
(4 września 2007)
2 351 804
(2 września 2008)
22 914 001
(11 września 2007)
2 059 627
(9 września 2008)
32 951 471
(18 września 2007)
2 285 945
(16 września 2008)
42 654 028
(25 września 2007)
2 421 070
(23 września 2008)
52 852 484
(2 października 2007)
2 177 039
(30 września 2008)
62 865 479
(9 października 2007)
2 364 143
(7 października 2008)
72 905 223
(16 października 2007)
2 093 446
(14 października 2008)
83 136 087
(23 października 2007)
2 110 046
(21 października 2008)
92 894 674
(30 października 2007)
2 049 656
(28 października 2008)
103 171 317
(6 listopada 2007)
2 074 969
(4 listopada 2008)
112 959 204
(13 listopada 2007)
2 156 737
(11 listopada 2008)
123 532 606
(20 listopada 2007)
2 084 052
(18 listopada 2008)
132 187 754
(25 listopada 2008)
Średnia oglądalność2 964 6472 182 643

Przypisy

  1. N. Łyczko: Nie będzie trzeciej serii „Twarzą w twarz”. mediarun.pl, 2008 -11-27. [dostęp 2009-07-11]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-10-20)].
  2. FilmPolski.pl, FilmPolski [dostęp 2020-08-09] (pol.).
  3. Tylko filmy Polsatu lepsze od Małaszyńskiego i Walach, wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-08-09] (pol.).
  4. Dwójka i Polsat lepsze od TVN w paśmie serialu ‘Twarzą w twarz’, wirtualnemedia.pl [dostęp 2020-08-09] (pol.).

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Patryk Vega.JPG
Autor: Ja Fryta, Licencja: CC BY-SA 2.0
Patryk Vega (reżyser i scenarzysta) podczas Warszawskich Targów Książki w 2015 r.