Kariera reprezentacyjna
LataReprezentacjaWyst.Gole
2013 Holandia U-201(0)
  1. Aktualne na: 23 maja 2019..

Virgil Roy Misidjan (ur. 24 lipca 1993 w Goirle) – holenderski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego. Obecnie jest zawodnikiem występującego w bułgarskiej Pyrwej Lidze klubu Łudogorec Razgrad. Na koszulce zawodnika widnieje jego przydomek Vura.

Kariera

Początek kariery

Urodzony w Gоirle - mieście na przedmieściach Tilburga, Misidjan rozpoczął swoją piłkarską karierę w Willem II.

Willem II

Na początku 2012 roku został włączony do kadry pierwszej drużyny swojego klubu Willem II i pomógł jej awansować do Eredivisie, kończąc sezon z sześcioma bramkami w 14 meczach. Debiut w drużynie zaliczył 29 stycznia 2012 roku w przegranym 1-0 meczu z Den Bosch, wchodząc na boisko w 83. minucie.

Łudogorec Razgrad

16 sierpnia 2013 Misidjan dołączył do bułgarskiej drużyny Łudogorec Razgrad[1]. Kwota transferu wyniosła €700,000.[2] W nowym klubie Virgil otrzymał koszulkę z numerem 93. Już następnego dnia po podpisaniu kontraktu zadebiutował w wygranym 1-0 meczu z Łokomotiwem Płowdiw, wchodząc na boisko w drugiej połowie. W fazie grupowej Ligi Europy UEFA (2013/2014) strzelił dwa gole w meczach przeciwko PSV Eindhoven. W sezonie 2016/17 miał duży udział w zakwalifikowaniu się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, zdobywając dwie bramki w dwumeczu rundy play-off kwalifikacji przeciwko Victori Pilzno. 6 grudnia 2016 roku zdobył swoją pierwszą bramkę w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, otwierając wynik spotkania w wyjazdowym meczu z Paris Saint-Germain.