Willingen Five 2020

Willingen Five 2020
20192021
Data7–8 lutego 2020
MiejscowośćNiemcy Willingen
OrganizatorFIS
Liczba konkurencji3
Liczba zawodników53
Liczba reprezentacji13
Zwycięzcy
I miejsceNiemcy Stephan Leyhe
II miejsceAustria Stefan Kraft
III miejsceNorwegia Marius Lindvik
Strona internetowa
Mapa konturowa Europy, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Willingen”
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Willingen Five 2020 – trzecia edycja turnieju Willingen Five, która odbyła się w dniach 7–8 lutego 2020 roku (9 lutego zawody zostały odwołane[1]) na skoczni Mühlenkopfschanze w Willingen w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Do klasyfikacji generalnej turnieju zaliczono wyniki z wszystkich 2 serii konkursowych oraz kwalifikacji.

Zasady przeprowadzania konkursów w ramach Willingen Five były takie same, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznia

Nazwa skoczniMiejscowośćPunkt KHSRekord skoczni
MühlenkopfschanzeNiemcy WillingenK-130HS-145152,0 mFinlandia Janne Ahonen09.01.2005

Program zawodów

DzieńKonkurencjaPoczątek
(CET)
Liczba uczestników
8 lutegoOficjalny trening14:00
Kwalifikacje do konkursów indywidualnych15:0053
Pierwszy konkurs indywidualny16:0050
9 lutegoDrugi konkurs indywidualny10:15odwołany

Jury

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Willingen Five 2020 był Volkmar Hirsch oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Franck Salvi, a jego asystentem – Stefan Wolf. Kontrolą sprzętu zajmowali się Sepp Gratzer oraz Horst Tielmann.

SędziaStanowisko
KwalifikacjePierwszy
konkurs ind.
Niemcy Bob KnollB
Rosja Jewgienij WaszurinD
Kanada Shinya TanakaE
Norwegia Inge EriksrødC
Słowenia Luka OgrajenšekA

Wyniki

Kwalifikacje do konkursów indywidualnych – 8 lutego 2020

MZawodnikReprezentacjaSkokPunktyKwalifikacja
1.Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy145,5 m131,6Q
2.Kraft, StefanStefan Kraft Austria138,0 m122,3Q
3.Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia138,5 m119,4Q
4.Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia137,5 m117,1Q
5.Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy135,0 m115,4Q
6.Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia135,0 m112,7Q
7.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria132,0 m111,6Q
8.Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia135,0 m111,4Q
9.Huber, DanielDaniel Huber Austria133,0 m111,1Q
10.Stoch, KamilKamil Stoch Polska130,0 m109,3Q
11.Lindvik, MariusMarius Lindvik Norwegia129,0 m108,4Q
12.Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia128,0 m106,6Q
13.Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria125,0 m104,5Q
Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy129,5 mQ
15.Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia130,0 m103,4Q
16.Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy128,5 m102,2Q
17.Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska125,5 m100,8Q
18.Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy126,0 m100,6Q
19.Wolny, JakubJakub Wolny Polska127,0 m99,3Q
20.Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada131,5 m98,3Q
21.Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia124,5 m97,6Q
Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia125,0 mQ
23.Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska124,0 m97,5Q
24.Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia125,0 m97,2Q
25.Jelar, ŽigaŽiga Jelar Słowenia125,0 m97,0Q
26.Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria126,0 m96,9Q
27.Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia124,5 m96,8Q
28.Satō, KeiichiKeiichi Satō Japonia125,0 m96,3Q
29.Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy125,5 m95,5Q
30.Paschke, PiusPius Paschke Niemcy123,5 m94,9Q
31.Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia122,0 m91,0Q
32.Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria122,5 m90,0Q
33.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria123,0 m89,0Q
34.Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia123,0 m88,3Q
35.Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska123,5 m87,6Q
36.Håre, AndersAnders Håre Norwegia123,0 m86,8Q
37.Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy119,0 m85,1Q
38.Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy120,5 m83,7Q
39.Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia118,0 m81,5Q
40.Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria117,5 m80,8Q
41.Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia119,0 m80,7Q
42.Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia117,5 m78,6Q
43.Huber, StefanStefan Huber Austria113,0 m78,4Q
44.Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł Polska116,0 m78,0Q
45.Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter Austria115,0 m74,8Q
46.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja112,5 m73,0Q
47.Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia111,5 m70,0Q
48.Stękała, AndrzejAndrzej Stękała Polska106,0 m56,3Q
49.Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria104,0 m54,6Q
50.Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja99,0 m44,4Q
51.Pohjola, ArttuArttu Pohjola Finlandia100,0 m43,6NQ
52.Maltsev, KevinKevin Maltsev Estonia92,0 m34,3NQ
Aigro, ArttiArtti Aigro EstoniaDSQ[a]

Pierwszy konkurs indywidualny – 8 lutego 2020

MZawodnikReprezentacjaSkok 1Skok 2Punkty
1.Leyhe, StephanStephan Leyhe Niemcy139,5 m144,5 m266,4
2.Lindvik, MariusMarius Lindvik Norwegia140,0 m143,0 m262,4
3.Stoch, KamilKamil Stoch Polska139,5 m137,5 m254,6
4.Kraft, StefanStefan Kraft Austria135,5 m141,0 m253,5
5.Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy138,5 m138,0 m252,0
6.Forfang, Johann AndréJohann André Forfang Norwegia138,0 m137,0 m246,0
7.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria135,0 m134,5 m241,7
8.Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia134,5 m134,5 m241,6
9.Kobayashi, RyōyūRyōyū Kobayashi Japonia134,0 m135,0 m240,8
10.Semenič, AnžeAnže Semenič Słowenia136,0 m137,0 m240,3
11.Satō, YukiyaYukiya Satō Japonia131,0 m139,5 m238,2
12.Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi Japonia132,0 m139,0 m234,0
13.Zajc, TimiTimi Zajc Słowenia135,0 m129,5 m232,9
14.Prevc, DomenDomen Prevc Słowenia132,5 m136,0 m232,4
15.Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska135,0 m129,5 m232,1
16.Zografski, WładimirWładimir Zografski Bułgaria131,5 m137,0 m231,1
17.Jelar, ŽigaŽiga Jelar Słowenia135,0 m132,0 m230,9
18.Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria133,0 m132,0 m230,5
19.Lanišek, AnžeAnže Lanišek Słowenia135,0 m129,5 m228,6
20.Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald Austria131,0 m136,5 m227,0
21.Schmid, ConstantinConstantin Schmid Niemcy133,0 m130,0 m225,9
22.Pedersen, RobinRobin Pedersen Norwegia128,0 m134,5 m225,5
23.Wolny, JakubJakub Wolny Polska135,5 m126,5 m224,1
24.Paschke, PiusPius Paschke Niemcy133,0 m128,0 m223,3
25.Johansson, RobertRobert Johansson Norwegia127,5 m135,0 m222,2
26.Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy128,0 m136,0 m221,6
27.Aalto, AnttiAntti Aalto Finlandia132,5 m130,5 m220,2
28.Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy126,5 m133,0 m217,5
29.Håre, AndersAnders Håre Norwegia126,0 m125,5 m199,9
30.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria125,5 m124,5 m196,1
31.Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy126,0 mNQ99,5
32.Polášek, ViktorViktor Polášek Czechy126,5 mNQ99,0
33.Satō, KeiichiKeiichi Satō Japonia123,0 mNQ96,8
34.Huber, StefanStefan Huber Austria124,0 mNQ96,5
35.Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska124,0 mNQ95,9
36.Wörgötter, MarcoMarco Wörgötter Austria124,0 mNQ94,5
37.Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł Polska123,0 mNQ93,6
38.Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia123,5 mNQ90,4
39.Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia119,0 mNQ87,6
40.Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-Clowes Kanada122,0 mNQ86,6
41.Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska121,0 mNQ86,0
42.Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja119,0 mNQ82,8
43.Štursa, VojtěchVojtěch Štursa Czechy116,0 mNQ81,5
44.Nakamura, NaokiNaoki Nakamura Japonia117,0 mNQ81,1
45.Peier, KillianKillian Peier Szwajcaria114,0 mNQ73,6
46.Stękała, AndrzejAndrzej Stękała Polska112,0 mNQ72,8
47.Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria113,0 mNQ72,5
48.Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia115,0 mNQ71,4
49.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja110,0 mNQ65,0
Huber, DanielDaniel Huber AustriaDSQ[a]

Drugi konkurs indywidualny – 9 lutego 2020

Konkurs został odwołany ze względów bezpieczeństwa[1].

Klasyfikacje

Klasyfikacja indywidualna

MiejsceZawodnikWystępy[b]Punkty
1.Austria Stefan Kraft191113
2.Niemcy Karl Geiger191045
3.Polska Dawid Kubacki19940
4.Japonia Ryōyū Kobayashi19936
5.Norwegia Marius Lindvik19687
6.Polska Kamil Stoch19673
7.Niemcy Stephan Leyhe19610
8.Słowenia Peter Prevc19539
9.Norwegia Daniel-André Tande18516
10.Japonia Yukiya Satō17487
11.Norwegia Johann André Forfang19459
12.Austria Philipp Aschenwald17454
13.Słowenia Anže Lanišek19421
14.Polska Piotr Żyła19396
15.Austria Daniel Huber18330
16.Niemcy Constantin Schmid19321
17.Norwegia Robert Johansson19320
18.Słowenia Domen Prevc19301
19.Słowenia Timi Zajc18292
20.Austria Gregor Schlierenzauer19256
21.Japonia Daiki Itō15253
22.Niemcy Pius Paschke19244
23.Szwajcaria Killian Peier17209
24.Austria Jan Hörl18208
25.Czechy Roman Koudelka17196
26.Austria Michael Hayböck18187
27.Niemcy Markus Eisenbichler15136
28.Japonia Junshirō Kobayashi17120
29.Norwegia Robin Pedersen1386
30.Japonia Keiichi Satō1382
31.Norwegia Thomas Aasen Markeng480
32.Szwajcaria Simon Ammann1476
Rosja Jewgienij Klimow1576
34.Słowenia Cene Prevc966
35.Japonia Naoki Nakamura1639
36.Finlandia Antti Aalto1538
37.Niemcy Richard Freitag1037
Słowenia Rok Justin1337
Polska Maciej Kot1637
40.Bułgaria Władimir Zografski1335
41.Polska Stefan Hula1331
42.Polska Jakub Wolny1030
43.Słowenia Anže Semenič427
Japonia Taku Takeuchi927
45.Niemcy Moritz Baer1024
46.Kanada Mackenzie Boyd-Clowes1717
47.Czechy Viktor Polášek1615
48.Stany Zjednoczone Kevin Bickner1214
Japonia Yūken Iwasa414
Słowenia Žiga Jelar114
51.Szwajcaria Gregor Deschwanden1512
52.Norwegia Anders Håre1011
53.Finlandia Niko Kytösaho310
54.Kazachstan Siergiej Tkaczenko119
Austria Marco Wörgötter39
56.Niemcy Luca Roth68
57.Austria Stefan Huber37
Szwajcaria Dominik Peter87
59.Estonia Artti Aigro36
Norwegia Andreas Granerud Buskum66
Austria Clemens Leitner36
62.Austria Clemens Aigner25
Szwajcaria Andreas Schuler55
Rosja Dmitrij Wasiljew65
65.Polska Klemens Murańka84
66.Słowenia Tilen Bartol63
Norwegia Sondre Ringen53
Rosja Roman Trofimow143

Klasyfikacja drużynowa

MiejsceReprezentacjaWystępy[c]Ind.Druż.Razem
1. Austria2225759003475
2. Niemcy2224257503175
3. Norwegia2221689503118
4. Polska2221119003011
5. Japonia2219587002658
6. Słowenia2217007502450
7. Szwajcaria22309250559
8. Czechy21211100311
9. Rosja218450134
10. Finlandia19485098
11. Bułgaria133535
12. Kanada171717
13. Stany Zjednoczone121414
14. Kazachstan1199
15. Estonia366

Klasyfikacja Willingen Five

MiejsceZawodnikPunkty
1.Niemcy Stephan Leyhe398,0
2.Austria Stefan Kraft375,8
3.Norwegia Marius Lindvik370,8
4.Niemcy Karl Geiger367,4
5.Polska Kamil Stoch363,9
6.Japonia Ryōyū Kobayashi357,9
7.Słowenia Peter Prevc354,3
8.Austria Gregor Schlierenzauer353,3
9.Słowenia Timi Zajc352,3
10.Japonia Yukiya Satō344,8
...

Uwagi

  1. a b Dyskwalifikacja z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  2. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  3. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Przypisy

  1. a b Andrzej Mysiak, PŚ Willingen: Niedzielny konkurs odwołany, władze nie otworzą stadionu, skokinarciarskie.pl [dostęp 2020-10-28] (pol.).

Bibliografia

Media użyte na tej stronie