2019– Rosja12(1)
W sumie:27(7)
  1. Aktualne na: 7 stycznia 2022.
  2. Aktualne na: 7 stycznia 2022.

Zielimchan Dżabraiłowicz Bakajew (ros. Зелимхан Джабраилович Бакаев; ur. 1 lipca 1996 w Nazraniu) – rosyjski piłkarz pochodzenia inguskiego grający na pozycji prawego pomocnika. Jest wychowankiem klubu Spartak Moskwa.

Swoją karierę piłkarską Bakajew rozpoczął w 2007 roku w juniorach Spartaka Moskwa. W 2013 roku został zawodnikiem rezerw tego klubu, z którym w sezonie 2016/2017 awansował z Wtoroj diwizion do Pierwyj diwizion. W 2017 roku stał się członkiem pierwszego zespołu Spartaka, w którym 23 lipca 2017 zadebiutował w Priemjer-Lidze w zremisowanym 0:0 wyjazdowym meczu z FK Ufa, gdy w 68. minucie zmienił Lorenzo Melgarejo. W sezonie 2020/2021 został ze Spartakiem wicemistrzem Rosji.

W sezonie 2018/2019 Bakajew przebywał na wypożyczeniu w klubie Arsienał Tuła. Swój debiut w nim zaliczył 4 sierpnia 2018 w przegranym 0:1 wyjazdowym spotkaniu z Zenitem Petersburg. 12 sierpnia 2018 w zwycięskim 3:1 domowym meczu z Achmatem Grozny strzelił swoją pierwszą bramkę w rosyjskiej ekstraklasie.